Zaman: 21 Oca 2018 19:22

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ÖZLÜ SÖZLER
Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2015 20:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Biyoloji

Şüphesiz benim mutluluğum benim İmanımdadır.. Ve Şüphesiz imanım kalbimdedir!! Ve muhakkak kalbim ALLAH'a aittir!! │Hz. Ebubekir (r.a)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2015 00:23 
Kullanıcı avatarı

PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V iN DUALARIN’DAN
Allahümme e’ûzü bi rızâke min sehatike
ve bi muâfâtike
min ‘ukûbetike
ve e’ûzü bike minke lâ uhsi senâen
‘aleyke ente kema esneyte ‘ala nefsike.

“Allah’ım!
Öfkenden rızana;
cezandan affına sığınırım.
Senden yine sana sığınırım.
Sana övgüyü saymakla bitiremem.
Sen kendini nasıl övdüysen öylesin.”

(Müslim, “Salât”, 222)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2015 00:13 
Kullanıcı avatarı

Rabbimiz soruyor:
"Ey insan, keremi bol olan Rabbine karşı seni aldatan ne?" (İnfitar Suresi, 6)
Neye aldanıyorum da dünyaya dalıyorum, bilmiyorum ki. Neye aldanıyorum da, sanki O yokmuş gibi davranıyorum, bilmiyorum ki. Neye aldanıyorum da keyfemayeşa yaşıyorum, hazır bir dirhem lezzeti bir sonsuza değişiyorum, bilmiyorum ki.
*
Mearic Suresi dördüncü ayette Kıyamet Günü’nün 50 bin sene uzunluğunda olacağını söylüyor Rabbimiz. İrkiliyorum, yüzüm düşüyor. Doğru mu görüyorum diye bir daha okuyorum. Mealin Arapçasına da bakıyorum. “Fî yevmin, kâne mikdaruhû hamsine elfe senetin” diyor. Doğru okuyorum yani. Bir sıkıntı basıyor yüreğimi. 60- 70 senelik ömürde bir anlık mihnetlere dayanamayan kalbim, elli bin seneye, hem de “göklerin eriyip bakıra, dağların atılıp, rengârenk yüne dönmesine,” gözlerin faltaşı gibi açılmasına nasıl dayanacak? Araştırıyorum. Ayetin açıklamalarına bakıyorum. 50 bin senelik zamanın kâfirler topluluğu için olduğunu öğreniyorum. Kıyamet gününün uzunluğunun herkesin imanına ve ameline göre değişeceğinin rivayetlerde var olduğunu görüyorum. Mü'min için Kıyamet Günü’nün farz namazdan daha hafif olacağı müjdesini de peygamberimizden alınca yüzüme bir tebessüm geliyor. Ama yüzümün düşmesini istemiyorsam unutmam gereken bir şey var: İmanım ve amellerim…
*

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2015 00:49 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

NÖRON yazdı:
Rabbimiz soruyor:
"Ey insan, keremi bol olan Rabbine karşı seni aldatan ne?" (İnfitar Suresi, 6)
Neye aldanıyorum da dünyaya dalıyorum, bilmiyorum ki. Neye aldanıyorum da, sanki O yokmuş gibi davranıyorum, bilmiyorum ki. Neye aldanıyorum da keyfemayeşa yaşıyorum, hazır bir dirhem lezzeti bir sonsuza değişiyorum, bilmiyorum ki.
*
Mearic Suresi dördüncü ayette Kıyamet Günü’nün 50 bin sene uzunluğunda olacağını söylüyor Rabbimiz. İrkiliyorum, yüzüm düşüyor. Doğru mu görüyorum diye bir daha okuyorum. Mealin Arapçasına da bakıyorum. “Fî yevmin, kâne mikdaruhû hamsine elfe senetin” diyor. Doğru okuyorum yani. Bir sıkıntı basıyor yüreğimi. 60- 70 senelik ömürde bir anlık mihnetlere dayanamayan kalbim, elli bin seneye, hem de “göklerin eriyip bakıra, dağların atılıp, rengârenk yüne dönmesine,” gözlerin faltaşı gibi açılmasına nasıl dayanacak? Araştırıyorum. Ayetin açıklamalarına bakıyorum. 50 bin senelik zamanın kâfirler topluluğu için olduğunu öğreniyorum. Kıyamet gününün uzunluğunun herkesin imanına ve ameline göre değişeceğinin rivayetlerde var olduğunu görüyorum. Mü'min için Kıyamet Günü’nün farz namazdan daha hafif olacağı müjdesini de peygamberimizden alınca yüzüme bir tebessüm geliyor. Ama yüzümün düşmesini istemiyorsam unutmam gereken bir şey var: İmanım ve amellerim…
*

diline yüreğine ilmine sağlık sayın NÖRON..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 21:02 
Kullanıcı avatarı

Selamünaleykum kenya kardeşim...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 21:02 
Kullanıcı avatarı

Sen ki Dâisin; dualarımı duyan, kabul eden ve isteklerime cevap verensin. Dilimle söylediğim, ya da mahcubiyetten dilime düşüremeyip kalbimden geçirdiğim duaları da bilen Sensin. Senin takdirine razıdır kalbim. Biliyorum; bunu yazabilmişsem, senin kapına gelebilmişsem, bu kabul edilmiş bir duam sayesindedir. Biliyorum; sevebiliyorsam yarattıklarını, bu da kabul edilmiş bir duamın sonucudur. Rabbim! Bütün sevdiklerimi senin sevdiklerinden eyle. Bütün dostlarımı sana dost eyle. Senin dostların benim de dostum olsun. Sana dost olanların yaptığı bütün fiilleri, bana da yaptır. Dostların Senden ne istemişler ise, aynısından ben de istiyorum. Neyi sakınmışlarsa Senden, beni de onlardan sakındır Rabbim.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015 23:47 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

"Dayan be gönlüm! Biçare değilsin Yaradan sana yar. Kimsesiz değilsin, Yanında Kimsesizler Kimsesi var. Biliyorum, Sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla. Dünya sana dar. Ama dayan gönlüm! Dayan ki Her gecenin mutlaka bir sabahı var." Hz Mevlana

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 07:20 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak, hiç aramamak demektir.
Tuzağa saçtığın taneler cömertlik sayılmaz.Hz.Mevlana(k.s.)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015 10:01 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

"Mühim olan yükseklere çıkıp hayata tepeden bakmak değildir; Mühim olan ne kadar yükselsen de her şeye eşit mesafeden bakabilmektir."Şems-i Tebrizi

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Mar 2015 23:41 
Kullanıcı avatarı

Mübarek, yaşlı bir zata;

Yaşınız kaç efendim?” diye sormuşlar.

“Haddi aştık evlâdım, haddi aştık,” demiş.
“O ne demek dede?” deyince,
“Yani Peygamberimizin mübarek yaşını aştık, 63’ü geçtik,” cevabını vermiş.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.