Zaman: 23 Oca 2017 13:34

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: PENGD - Penguen Gıda Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2015 13:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bankacılık

Mergen’den büyük hedef, risk uyarısı-7

KÜÇÜK YATIRIMCI BİRAZ OKUMALI, KENDİNİ GELİŞTİRMELİ

-Küçük yatırımcı borsadaki tuzaklara karşı nasıl korunacak, neler yapmalı?

Ahmet Mergen: Her zaman söylediğim gibi küçük yatırımcı uzun vadede bu işe bakacak. Küçük yatırımcı biraz da okuyacak. Kendisini geliştirecek. 40-50-100 bin lirayı bir kağıda koyduktan sonra hisse senedi aşağı giderken, “Ya ben ne aldım?” diye sormayacak. Bu işi baştan soracak. “Ben ne alıyorum, kime ortak oluyorum, bu şirket hangi alanlarda iştigal eder, işi gücü nedir, geçmişi nasıl, nasıl yönetiliyor, nereden nereye gelmiş, ileriye dönük bir potansiyeli var mı?” diye bunları baştan araştıracak. İşte burada finansal okuryazarlık çok önemli.

-Küçük şirketler için ayrı bir borsa kurulmalı mı? Ya da Türkiye’de yeni borsaya ihtiyaç var mı?

Ahmet Mergen: Küçük şirketlerin iş görebileceği bir piyasa olabilir. Ama onun da şartları iyi bir şekilde ortaya konulmalı. Kuralları çok iyi koymak lazım...

-Yatırımcılar neden zor bir piyasa olan Forex piyasalarına bu kadar fazla ilgi gösteriyor?

Ahmet Mergen: Forex piyasaları daha ziyade zamanın etkili olduğu bir piyasa. Hisse senedi piyasası ise daha uzun vadeli bir yer. Ama hesabınızı kitabınızı ona göre yaparsanız Forex piyasasında da belli bir miktar, belli bir süre pozisyon taşıyıp para kazanabilirsiniz. Yeter ki herkes ne yapacağını bilsin.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2015 13:57 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bankacılık

Mergen’den büyük hedef, risk uyarısı-8

6 KİTABIM OLDU, SONUNCUSU SENET ANALİZİ GİBİ UFAK BİR KİTAP

-Kaç kitabınız oldu? Satışlar nasıl gidiyor? Yeni bir çalışmanız var mı?

Ahmet Mergen: Son kitabım İchimoku. Bununla beraber 6 kitabım oldu. Bu kitabım senet analizi gibi ufak bir kitap. Yine derledik topladık bilgileri. Kitapçılarda satılmıyor. İsteyen olursa gönderiyoruz. İşin ticari kısmına pek girmek istemiyorum. Yeteri kadar kitap yazdım, çizdim. En son Mumların Gizemi vardı. O da Japon alım satım tekniğiydi. Bu sefer de İchimoku’yu yazdık. İsteyenler mergen1961@gmail.com adresinden veya www.ahmetmergen.com sitesinden rahatça ulaşabilirler. Bu arada tabi yine boş durmuyorum yine bir şeyler karalamaya çalışıyorum.

-Size endeksi soranlara “LÖSEV’e bağış yapın, grafiği göndereyim” demiştiniz? Bu alkışlanacak tavrınız LÖSEV’e ne kadar gelir getirdi?

Ahmet Mergen: Vallahi ne kadar gelir geldiğini ben de bilmiyorum. Bakın şu piyasada binlerce liranız gidiyor veya paranız kayboluyor. Bakın bir mesaj sadece 10 lira. Bu parayı da gönderemiyorsanız yazık diyorum. Artık bu parayı da LÖSEV’e verin artık. Bedava bilgiye artık sıkılıyorum. Kendime istemiyorum. Kendime istersem namerdim. Ya bir bağış yapıyorsunuz. Bana değil sevabına yapıyorsunuz. 10 kişiden 2 kişinin canını kurtarsak veya biraz ilaç olabilirsek ne mutlu bize. Topu topu bir hastaneye bir tuğla koyacağız.

Ama bu arada RTÜK kampanyayı yasaklamış sanırım. Tamam, belki burası yasaklanır ama siz de başka bir yeri destekleyin. Görmeyen insanlar var, engelli insanlar var ve hepsi de yardım bekliyor. Herkes bir şeylerin ucundan tutsun yani. Bakın ne kadar zengin olduğunuz önemli değil, kalbin ve vicdanın ne kadar zengin önemli olan bu. (FOTOĞRAFLAR/SİNAN ÖZEL)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Mar 2015 15:07 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

http://www.bigpara.com/borsa/hisse-fiya ... grafikleri
derinlik yapıştıracak yok mu?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2015 11:04 
Kullanıcı avatarı

Resim[/QUOTE]

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2015 11:13 
Kullanıcı avatarı

[QUOTE=ZICO;11736403]Resim[/QUOTE]

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2015 12:05 
Kullanıcı avatarı

bugün 1,42 görür mü?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2015 09:42 
Kullanıcı avatarı

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2015 09:50 
Kullanıcı avatarı

pengd 1,42

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2015 10:13 
Kullanıcı avatarı

Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2015 15:48 
Kullanıcı avatarı

büyük iş anlaşması
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgu...aspx?id=431708

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.