Zaman: 23 Haz 2017 09:55

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: PETKM - Petkim Petrokimya Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2014 22:29 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

1-) ÖİB DEN en son alınan %10 luk Petkim hisselerinin olduğu İZMİR PETROKİMYA AŞ ile birleştirilen SOCAR POWER ENERJİ AŞ TURKİYE
2-) STAR RAFİNERİ AŞ
3-) PETLİM AŞ
4-) VE en assolist SOCAR TURKİYE AŞ (STEAŞ)

Bunlar Socar'ın elindeki halka arz adaylarımız..Bunların halka arz performansları için enerji üretecek nüve PETKİM olacak...PETKİM LİMAN'dan gelecek 250 milyon dolar ile ve muhtemelen rafineriye kiraya verdiğimiz arsayı da sermayeye sayarak STAR'a ortak olduğumuzda, STAR rafineriden sadece maliyetler açısından 50-70 milyon dolar avataj sağlamakla kalmayacağız..aynı zamanda Star rafineri AŞ den gelecek temettüler de karımıza eklenecek...
Umarım bu konuda gelişmeler çabuk ortaya çıkar..Diğer taraftan hükümetin taşımanın entegre lojistik anlayışına evrilmesi yönündeki niyetleri PETKİM limanının demiryolu ağlarına entegrasyonu ile PETKİM ve LİMANIMIZI çok daha önemli pozisyonlara taşyacaktır.. Eh 2017-2018 e az kaldı..2015 başları itibarı ile olay ufkuna girmiş olacağız..Muhtemel haber ışımalarına maruz kalındığında pek tabiii ki hisse fiyatımızın volatilitesi de artacaktır muhtemelen..2015 sonu ve 2016 ortaları ışımadan etkilenmemek için güneş kremi polarize gözlük kullanınız:)

KENAN YAVUZ'un 400 000 000 dolar EBİTDA hedefine ulaştığımızda uzun vadeli ve yüklü petkim yatırımı olanlar devletin sunduğundan daha cazip bir emekliliğe kavuşmuş olacaklar inşallah..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2014 23:05 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

flamenco72 arkadaş iyi akşamlar.. PETKİM hissesinde sabrın sonunda bekleyen kazanacak....Senin yorumlarını okuyorum. Bizleri aydınlattığınız için teşekkürler. PETKİM....hisse senedi için beklentilerim çok yüksek...Pazartesi Çarşamba yükseliş Perşembe cuma ortalık kızarır gelecek hafta başı itibariyle düzeltme gelir diye düşünüyorum....Sen bu konuda ne düşünüyorsun....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2014 17:40 
Kullanıcı avatarı

herkan yazdı:
flamenco72 arkadaş iyi akşamlar.. PETKİM hissesinde sabrın sonunda bekleyen kazanacak....Senin yorumlarını okuyorum. Bizleri aydınlattığınız için teşekkürler. PETKİM....hisse senedi için beklentilerim çok yüksek...Pazartesi Çarşamba yükseliş Perşembe cuma ortalık kızarır gelecek hafta başı itibariyle düzeltme gelir diye düşünüyorum....Sen bu konuda ne düşünüyorsun....

Sevgili yatırımcı dostum kendi adıma kısa vadeli tahminler ve hareketler yapmamayı tercih ediyorum...PETKİM dair gerçekleşen tahminlerimin %90ı uzun vadelidir...Zaten onları da yazageliyorum...bol kazançlar dilerim:)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2014 00:17 
Kullanıcı avatarı
Konum: "Tecrübe; elde etmek istediğin şeyi elde edemediğin zaman, elde ettiğin şeydir."
Meslek: Belirtmedi

Arkadaşlar PETKİM de bir sermaye artırımı olayı mı var, nedir bu iş...
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=396579

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2014 11:45 
Kullanıcı avatarı

67 000 000 * 3/10 = Goldman'a PETLİM için yapılan pazarlık indirimi diyebiliriz sanırım.Devirden sonra sermaye arttırımı ise
Goldman'ın maliyetini aynı miktarda yukarı çekecektir..Eğer hala %30 250 milyon dolar fiyat geçerli ise tabii..
Müzakereler falan diyorlardı..O halde sermaye arttırımı ardından müzakerenin bağlanacağını düşünmek abesle iştigal olmasa gerek....Goldman
eğer halka arz yapacaksa 2017'de 350-400 milyon dolara satamayacağına şimdiden 250 milyon dolar vermez diye düşünüyorum..Ama %30 luk Payın
250 milyon fiyattan socara devri için Hüllecilik yapılacaksa o başşşkaa tabiii...PETLİM'i hükümetin lojistik konularına yeni yaklaşımı ile
bütünsellik içinde düşünmekte fayda var sanırım...

Özetle PETKİM LİMANCILIK AŞ (PETLİM) sermaye arttırımı yapıyor..PETKİM değil...PEtkim bu sermaye arttırımına katılan taraf

Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2014 02:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Her Malın Bir Değeri Vardır..!!
Rastgele araba.. ev..arsa..tarla..alınmadığı gibi,
Rastgele hisse senedi de alınmaz..!!
Pahalı mal almanın hiçbir kıymeti yok..
Sonra başkasına satamazsınız..!
Bazı mallar da, pahalı gibi görünse de,gelecekte çok kıymetlenebilir..
Ama onları herkes anlıyamaz..!
Öylesi malları pahalı da almış olsanız zarar etmezsiniz..

Hisse senedi alırken,çok iyi araştırın..
Sadece bana değil,başka iyi bildiğini sandığınız yerlere de sorun..!
Sürekli zararda olan, geleceği karanlık firmalardan uzak durun..
Kazandırıyor görünseler de uzak durun..!
Satarken, onların satım aralığını bekleyip satabiliriz..! Ama..
Alırken... Onların satım aralığından almanın mantığı yok..!
Onlar bizim alım aralığımıza gelsinler..!! Bunu asla unutmayın..! Herkese saygılar..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2014 18:47 
Kullanıcı avatarı

Petkim in dolar bazlı uzun vadeli grafiği uzun vadeli yatırımcının mağdur olduğu 2000 yılında gördüğü tepe seviyesinden sonra bir daha bu fiatların yanına bile yaklaşamayan görüntü oldukça sinir bozucu gözüksede gelecek açısından son derece önemli ipuçlarınıda bizlere fısıldamaktadır.....

Sanayi şirketleri arasında böyle bir görüntünün başka bir şirketin hisse senedinde olduğuna rastlamadım.Şirket hisseleri sadece 2000 yılında dolar bazında gördüğü fiatları görse bugünkü fiatlara göre dolarbazında 1e5 prim potansiyeli taşımaktadır....Sakın yanlış anlamayın bu analiz koşun ptesi günü petkim alın anlamında değerlendirilmemelidir.

Belirli bir miktarın tasarruf olarak bu hissede değerlendirilmesi önümüzdeki yıllarda yüksek oranda kar potansiyeli olasılığını gündeme getirecektir.....Mesela ayda harcamalar sonrası bin lira ayırabilen bir yatırımcı her ay düzenli bin liralık hisse senedi aldığında hem bir yılda 3500 lot gibi bir hisse biriktirebilecek hemde hisse düşüşlerinde alım miktarı çoğalacağından önemli bir paçal maliyeti oluşacaktır.

Tersi yükseliş durumlarında ise önceden topladığı hisselerin primli olması moral yükseltecektir.5 sene sonrasında yaklaşık olarak 17-18 bin lot hisse toplama imkanı bulacak olan yatırımcılar önümüzdeki 5 yıl içersinde fiatların sadece dolar bazında geçmişte gördüğü fiatalara çıkma şansını yakaladağında çok yüksek oranlı bir sermaye edinme şansı yakalayacaktır.

Edindiğim deneyimlerde hisse alıp satanların bir adıne oldu ki alabildiğini doğru hisseye uzun vadeli yatırıne oldu kiın ise uçarak hedeflerine ilerlediğini gördüm.....

Petkim de şahsi araştırmalarıma göre uzun vadede yatırıne oldu ki için doğru bir şirkettir.Şirketin geçmiş yıllarda destek amaçlı yaklaşık 50 milyon lot hisse almasına rağmen fiatların yerinden kıpırdamaması yatırımcıların geçmiş yıllardan dolayı bu hisseye olan küskünlüklerinden kaynaklanmaktadır.

Ancak tıpkı Vestel grubunda yaşanan ölü toprağın tekrar dirilmesi gerçeği unutulmamalıdır.Küslük yada aşık olma insanlar arasında yaşanması gereken kavramlardır.Bir şirket hissesine küsmek önümüzdeki dönem çok yüksek kazançların kaçmasına sebep olabilir.

Dolaysıyle bu şirket hisselerinde yükseliş hareketinin ne zaman yaşanacağını kestiremiyorsak ve filmin mutlu sonla biteceğini düşünüyorsak yapılacak en mantıklı yatırım stratejesi belirli aralıklarda bu şirketin hisselerine yatırıne oldu ki olacaktır.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2014 17:43 
Kullanıcı avatarı

-Bloomberght;KEnan Yavuz: Goldman Sachs'a Petlim %30 hisse devrinde sona gelindi..Hisse devri bu hafta biter-

Bundan sonraki yakın beklentim ve sorular Star Rafinerinin ne kadarına ortak olucaz..Rafineriye kirladığımız arsayı kaç lira sayıp, sermayeye ekliicez..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014 17:05 
Kullanıcı avatarı

piyasada genelde hisse senedi ismi söyleyin kısa zamanda bende %20-30 para kazanayım anafikriyle işlem yapılmaya çalışılmakta.

hiçbir yorumcunun analizlerine körü körüne bağlanmadan kendinizi geliştirmeniz ve yatırım konusunda kendi kararlarınızı almanızdır.....

özellikle panik durumlarında insan psikolojisinden dolayı büyük çoğunluk yanlış analizler yapmakta ve yanlış kararlar almaktadır..

meseleye geniş perspektifle yaklaşmanızı tavsiye ediyorum....bugüne kadar panik satışların piyasalarda alım fırsatımı yoksa satım fırsatımı yaratttığını artık çözebilecek bilgiye ve deneyime sahipsiniz....

kurallara uymak en önemli ana ilkemiz.....disiplin ve kuralcı olmayan yatırımların er yada geç balonu sönecektir....bu sebeple herkesten çok çalışmak ve araştırmak durumundasınız....

bu konuda bir isteksizlik var ise baştan alın teri ile kazanılan sermayenizi riske atmamalısınız......

lafı çok fazla uzatmadan yakın zamanda oluşacak gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğimi hatırlatmak istedim......

hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.......Allaha emanet olunuz

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2014 18:39 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

slmlar sayin truva,

cok iyi guzel ve dogru demissinizde. bu ky yatirimciniz kimse ucretsiz egitmiyor herkes para istiyor bence ky ye bilanco okuma ve bu dediklerinizi ayirt edecek biilgi donanimini ucretsiz olarak kazandirmak gerektigine inaniyorum. herkesin dini Imani para olmus kimse ky ye parasiz birsey ogretmek istemiyor. bence buna birlik olunup bir cozum bulunmali. siz bu teknik ve temel donalima sahipmisiniz sahipseniz comertce bilgilerinizi ky ile paylasip onlari egitirmisiniz. sadece hayir duasi karsiliginda.

truva300 yazdı:
piyasada genelde hisse senedi ismi söyleyin kısa zamanda bende %20-30 para kazanayım anafikriyle işlem yapılmaya çalışılmakta.

hiçbir yorumcunun analizlerine körü körüne bağlanmadan kendinizi geliştirmeniz ve yatırım konusunda kendi kararlarınızı almanızdır.....

özellikle panik durumlarında insan psikolojisinden dolayı büyük çoğunluk yanlış analizler yapmakta ve yanlış kararlar almaktadır..

meseleye geniş perspektifle yaklaşmanızı tavsiye ediyorum....bugüne kadar panik satışların piyasalarda alım fırsatımı yoksa satım fırsatımı yaratttığını artık çözebilecek bilgiye ve deneyime sahipsiniz....

kurallara uymak en önemli ana ilkemiz.....disiplin ve kuralcı olmayan yatırımların er yada geç balonu sönecektir....bu sebeple herkesten çok çalışmak ve araştırmak durumundasınız....

bu konuda bir isteksizlik var ise baştan alın teri ile kazanılan sermayenizi riske atmamalısınız......

lafı çok fazla uzatmadan yakın zamanda oluşacak gelişmeler doğrultusunda sizleri bilgilendireceğimi hatırlatmak istedim......

hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.......Allaha emanet olunuz

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 217, 218, 219, 220, 221, 222  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.