Zaman: 30 Eki 2014 19:29

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 341  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: CEYLN - Kervansaray Yatırım Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2014 15:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

herkes çağrıyı mecburen yapacak eli mahkum falan diyo ama hala bi şüpheyle bakıyorum. inş bu sefer hem ky hem de kendileri kazanır

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2014 18:40 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Akademisyen

ahmetyk yazdı:
muhfin yazdı:
isteyen satar, isteyen kaçar. burada herkesin bir hesabı var. maliyetler de farklı farklı. ben şahsen bu zararı 10 sene çalışsam başka yerde telafi edemem. bu gün yeni alım da düşünmem. benim için tek yol beklemek...

slm sevgili muhfin bu sitede düzgün yorum yapanlardan biri de sensin. tekniği ve haberleri iyi takip ediyorsun. bundan önce senle nibaştaydık iyi de kazanmış*********** ama düşünce tekrar aldım ve yaptığım karı geri verdim :(( bakalım bu sefer cylan da napacaz inş zararı telafi ederiz

inşallah kazanırsın dostum. niğbaş tahminlerimizi de aşarak iyi yerlere gitmişti. spk mevzuatı değişince, öz ışık ile birleşmesine onay vermeyeceğini biliyordum. bu tür patron hisselerinin hepsinde benzer sıkıntılar yaşanıyor. hedef koyup verdikten sonra arkana bakmayacaksın. ve tekrar almayacaksın...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2014 19:06 
Kullanıcı avatarı

muhfin yazdı:
ahmetyk yazdı:
muhfin yazdı:
isteyen satar, isteyen kaçar. burada herkesin bir hesabı var. maliyetler de farklı farklı. ben şahsen bu zararı 10 sene çalışsam başka yerde telafi edemem. bu gün yeni alım da düşünmem. benim için tek yol beklemek...

slm sevgili muhfin bu sitede düzgün yorum yapanlardan biri de sensin. tekniği ve haberleri iyi takip ediyorsun. bundan önce senle nibaştaydık iyi de kazanmış*********** ama düşünce tekrar aldım ve yaptığım karı geri verdim :(( bakalım bu sefer cylan da napacaz inş zararı telafi ederiz

inşallah kazanırsın dostum. niğbaş tahminlerimizi de aşarak iyi yerlere gitmişti. spk mevzuatı değişince, öz ışık ile birleşmesine onay vermeyeceğini biliyordum. bu tür patron hisselerinin hepsinde benzer sıkıntılar yaşanıyor. hedef koyup verdikten sonra arkana bakmayacaksın. ve tekrar almayacaksın...

dönüp bakmamış olsaydım yüzde 45 karla ayrılmış olacaktım aaah ah

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014 07:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

http://www.borsagundem.com/borsa-kulis/ ... 575021.htm

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014 09:22 
Kullanıcı avatarı

stag yazdı:
http://www.borsagundem.com/borsa-kulis/manipulator-enver-cevik_in-kervansaray-islemleri-575021.htm

Naıl bir çirkef hisseye bulaşmışım. O kadar hisse varken elim ceylan hissesine gitti.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2014 09:24 
Kullanıcı avatarı

Bindik bir alemte gedeyoz kıyamete

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2014 07:20 
Kullanıcı avatarı

borsa gündemin haberleri bilinen bayat haberler. yeni ve güncel haberler gerekli. o da patrona bağlı. elindeki tonlarca hisse ile o da bekliyor. dikkat edilirse, bu arada hiç haber de göndermiyor. k.y bekliyor, o bekliyor. yukarıdan sattıklarını kolay alabileceğini zannetti ama, yeni yeni k.y.ler üşüşmeye başladı. hisseye bastıkça basıyor. dün 0.37 kademesinde 2.5 milyon hep satışta bekledi??? gerçek niyetlerinin yakın zamanda anlaşılacağını düşünüyoruz. hayırlısı olur inşallah...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2014 09:54 
Kullanıcı avatarı

Çıkışı sabırsızlıkla bekliyorum. Günlerdir başı boş gemi gibi yatay seyirde devam ediyor.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2014 11:59 
Kullanıcı avatarı

T.C. BAŞBAKANLIK
SERMAYE PİYASASI KURULU BAŞKANLIĞINA
ANKARA

Sermaye Piyasası Kurul Başkanı Sayın Dr. Vahdettin ERTAŞ bey’in bilgilerine aşağıdaki hususları arz ederim.

KONU : Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.’nin (Şirket) S.İ.S. Sayılgan İplik Tekstil Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile devralma suretiyle birleşmesi neticesinde Şirket sermayesini temsil eden payların %72,87’sine sahip hale gelerek Şirket’in yönetim kontrolünü elde eden Zeynep TÜMER’in,Şirket’in diğer ortaklarının payları için pay alım teklifinde bulunulması yükümlülüğü hususu hakkında.

Sayın Başkanım

27.01.2014 tarihinde yayınlanan 2014/2 sayılı Sermaye Piyasası Bültenindeki açıklama

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.’nin (Şirket) S.İ.S. Sayılgan İplik Tekstil Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile devralma suretiyle birleşmesi neticesinde Şirket sermayesini temsil eden payların %72,87’sine sahip hale gelerek Şirket’in yönetim kontrolünü elde eden Zeynep TÜMER’in;
a) Şirket’in diğer ortaklarının payları için pay alım teklifinde bulunulması yükümlülüğünden muafiyet talebinin olumsuz karşılanmasına,
b) Kurulun muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren altı iş günü içerisinde pay alım teklifinde bulunmak üzere Kurula başvurması ve bu durumda fiili pay alım teklifine başlama süresinin Kurulun muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren otuz iş günü olarak uygulanacağı,
c) Kurulun muafiyet başvurusunu uygun görmeme kararından itibaren;
i) Pay alım teklifinde bulunmak üzere altı işgünü içerisinde Kurulumuza başvurulmaması,
ii) Otuz işgünü içerisinde fiili olarak pay alım teklifine başlanmaması ya da,
iii) Pay Alım Teklifi Bilgi Formunun Kurulca onaylanmasından itibaren en çok altı işgünü içerisinde fiili olarak pay alım teklifine başlanmaması,
durumlarının, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 26/6 maddesi hükmü uyarınca pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmemiş olması olarak değerlendirilmesi ve pay alım teklifinde bulunma zorunluluğu doğan Zeynep TÜMER’in sahip olduğu oy haklarının söz konusu ihlalin gerçekleştiği tarih itibarıyla Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden donacağı, söz konusu payların genel kurul toplantı nisabında dikkate alınmayacağı, donmuş olan oy haklarının, donmaya sebep olan yukarıdaki durumlara bağlı olmaksızın Kurulun aksi yönde vereceği kararlar saklı kalmak üzere, zorunlu pay alım teklifi işleminin tamamlanmasını takip eden ilk gün Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden çözüleceği,
hususlarında bilgilendirilmesine karar verilmiştir.

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş tarafından 03.02.2014 tarihinde Kap’a yapılan açıklama

Özet Bilgi : SPK'nun 27.01.2014 tarihli 2014/2 sayılı haftalık bülteninde yayımlanan işlemlere ilişkin dava açılması hakkında.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 27.01.2014 tarih ve 2/46 sayılı toplantısında alınan ve 27.01.2014 tarihli 2014/2 sayılı haftalık bülteninde yayımlanan Kurul kararıyla şirketimiz ve ana hissedarımız Zeynep Tümer hakkında tesis edilen işlemlere karşı hem şirketimiz hem de ana hissedarımız Zeynep Tümer adına işlemlerin iptali ve yürütmenin durdurulması istemli olarak 03.02.2014 tarihinde Ankara 9.İdare Mahkemesi'nde 2014/205 E dosya numaralı dava açılmıştır.

Sayın, Hissedarlarımızın bilgisine sunulur.

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş.

Sayın Başkanım,

23 Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe giren Pay Alım Teklifi Tebliği 13. madde 2. bölüm kapsamında aynı zamanda Sermaye Piyasası Kanunu 103. maddesi 3. fıkrası çerçevesinde, şirketin uyarılması halka açık kısımdaki yatırımcıların haklarının korunması adına son derece önem arz etmektedir.

PAY ALIM TEKLİFİ TEBLİĞİ

Zorunlu pay alım teklifi süreci

MADDE 13 – (1) Yönetim kontrolünü sağlayan payların iktisap edilmesini izleyen altı iş günü içerisinde bu Tebliğin 2 numaralı ekinde yer alan bilgi ve belgelerle birlikte pay alım teklifi yapmak üzere Kurula başvurulması zorunludur.

(2) Pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu tarihten itibaren iki ay içerisinde fiili pay alım teklifi sürecine başlanması zorunludur. Söz konusu sürece başlanmaması halinde; kur ve faize ilişkin 17 nci maddede belirtilen hükümler saklı kalmak kaydıyla, Kurulca ilgili kişiye/kişilere gerekirse fiili pay alım teklifi işleminin tamamlanması amacıyla ek süre verilebilir. Ek sürenin sonuna kadar fiili pay alım teklifi işleminin tamamlanmaması halinde, pay alım teklifinde bulunma zorunluluğunu yerine getirmeyen gerçek ve tüzel kişiler hakkında, Kanunun 103 üncü maddesinin 3 üncü fıkrası çerçevesinde pay alım teklifine konu payların toplam bedeline kadar idari para cezası verilir.

(3) Fiili pay alım teklifi, bilgi formunun Kurulca onaylanmasından itibaren en çok altı iş günü içinde başlar. Fiili pay alım teklifi süresi 10 iş gününden az 20 iş gününden fazla olamaz.

(4) Bu maddede belirtilen sürelere uyulmaması halinde, pay alım teklifinde bulunma zorunluluğu doğan gerçek ve tüzel kişiler ile bunlarla birlikte hareket edenlerin sahip olduğu oy hakları, söz konusu ihlalin gerçekleştiği tarih itibarıyla Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden donar. Söz konusu paylar, genel kurul toplantı nisabında dikkate alınmaz. Donmuş olan oy hakları; donmaya sebep olan bu maddede belirtilen durumlara bağlı olmaksızın, Kurulun aksi yönde vereceği kararlar saklı kalmak üzere, zorunlu pay alım teklifi işleminin tamamlanmasını takip eden ilk gün Kurulca başka bir işlem yapılmasına gerek bulunmaksızın kendiliğinden çözülür.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurul kararını mahkemeye taşıyarak halka açık kısımdaki yatırımcıların kazanmış olduğu hakları zamanında yerine getirmemiş olacağından, sürece dayanma gücü olmayan halka açık kısımdaki yatırımcılar telafisi olmayan zararlar ile karşı karşıya kalabilir.

Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.’nin halka açık kısmındaki bir yatırımcı olarak, Kurulunuzdan yatırımcının korunması ilkesi paralelinde yukarıda belirttiğim hususların değerlendirilerek şirketin pay alım teklifinde bulunulması yükümlülüğünü yerine getirmesi için kanun kapsamında tekrar uyarılması hususunu bilgilerinize önemle arz ederim.

Saygılarımla

Tarih :

Adı-Soyadı :
MKK sicil no :
TC Kimlik No :
Adres :

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2014 08:38 
Kullanıcı avatarı

SPK'nın zeynep tümer'e verdiği 30 iş günü süre doldu deniyor.elindeki paylar donacak, satışa konu olamayacak, genel kurulda toplantı nisabında dikkate alınmayacak. yani SPK. paylara yasak getirdi. NE OLACAK ŞİMDİ? kozlar k/y'ya mı geçmiş oluyor? patron baskısı olmayacak ve dolaşımdaki hisse miktarı azalacaksa, ne gibi etkiler olacaktır? heyecanlı bir haftaya girdiğimizi düşünüyorum. bedeni kurtarmak için, kolu feda etmeyi, yani çağrı yapacak akılda olduklarını var sayıyorum. çağrı yapıyoruz deseler, zaten hisse o fiyatın üstüne hızla çıkacak, ceplerinden belkide para çıkmayacaktır. bu arada, ellerindeki hisse değerlenecek, şirketin piyasa değeri de yükselecektir. izleyelim bakalım...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 316, 317, 318, 319, 320, 321, 322 ... 341  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız hemen bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.