Zaman: 25 Kas 2017 01:09

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: VAKBN - Vakıfbank Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2014 19:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Senin bahsettiğin şeyler hedef değerle ilgili,,oysa ben dd inden bahsediyorum,,ikisi farklı şeyler.
dd=özkaynaklar/ödenmiş sermayedir,,vakıfbankda bu rakam 4.89 küsürdür.
Piyasa illa da defter değerine ulaşacak diye birşey yoktur.
Fakat piyasada şu anda pd/dd =piyasa değeri/ödenmiş sermaye=0.78 den işlem görmektedir,,fiyat 3.80 dir.

Hedef değer ise,,senin de bahsettiğin gibi,çeşitli argümanlardır,herkese göre değişir.

En son endex1 tarafından 28 Oca 2014 19:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2014 19:33 
Kullanıcı avatarı
Konum: Yatırımlarınızı Bilinçli Yatırımcı Anlayışında Kendi Araştırmalarınız Neticesinde Gerçekleştiriniz.

endex1 yazdı:
Senin bahsettiğin şeyler hedef değerle ilgili,,oysa ben pd/dd inden bahsediyorum,,ikisi farklı şeyler.
pd/dd=özkaynaklar/ödenmiş sermayedir,,vakıfbankda bu rakam 4.89 küsürdür.

Hedef değer ise,,senin de bahsettiğin gibi,çeşitli argümanlardır,herkese göre değişir.

Bir şirketin piyasa defter değeri kullandığı öz semaye akışındaki yaptığı yatırımlar doğrultusunda finansal değerleri de hesaba alınarak yapılır sevgili endex1, bahsettiğim kendi bilgim doğrultsunda piyasa defter değeridir, hedef değerinden bahsediyor olsaydım hedef değeri derdim.

Herkesin bilgisi kendisinde doğrudur, esas doğru ise yatırımcının doğru yapacağı araştırmalar neticesinde edineceği bilgidedir.

Bu konuda söyleyebileceklerim bu kadar sevgili endex1, bu hususta daha fazla da söze gerek bulunmamaktadır, yatırımlarında hayırlı kazançlar dilerim.

En son ghostmen_fear tarafından 28 Oca 2014 19:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2014 19:38 
Kullanıcı avatarı

Piyasa değerini bahsetmene gerek yokki,,göründüğü fiyat zaten odur.bugünkü piyasa değeri kapanışı 3.80,
sen 4 diyorsun.
Ben de sana hayırlı kazançlar dilerim.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2014 19:44 
Kullanıcı avatarı
Konum: Yatırımlarınızı Bilinçli Yatırımcı Anlayışında Kendi Araştırmalarınız Neticesinde Gerçekleştiriniz.

endex1 yazdı:
Piyasa değerini bahsetmene gerek yokki,,göründüğü fiyat zaten odur.bugünkü piyasa değeri kapanışı 3.80,
sen 4 diyorsun.

Konuştuğumuz hususun defter değeri olduğundan bunu anlaman gerekirdi sevgili endex1, ama olsun çıkmayan kelimeyi ekledim, iyi bir akşam yaşamanı dilerim, esen kal.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2014 19:56 
Kullanıcı avatarı

ghostmen_fear yazdı:
endex1 yazdı:
sen 4 diyorsun.

Konuştuğumuz hususun defter değeri olduğundan bunu anlaman gerekirdi sevgili endex1, ama olsun çıkmayan kelimeyi ekledim, iyi bir akşam yaşamanı dilerim, esen kal.

Arkadaşım hem kavramları karıştırıyorsun,,hem de bilgiçlik taslıyorsun.Kağıdın defter değeri 4.89,,4 değil.
En iyisi sen bildiğin yoldan git,ben bildiğim yoldan,
birbirimize de bir daha yazmayalım.
iyi akşamlar.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2014 20:11 
Kullanıcı avatarı

endex1 yazdı:
ghostmen_fear yazdı:
endex1 yazdı:
sen 4 diyorsun.

Arkadaşım hem kavramları karıştırıyorsun,,hem de bilgiçlik taslıyorsun.Kağıdın defter değeri 4.89,,4 değil.
En iyisi sen bildiğin yoldan git,ben bildiğim yoldan,
birbirimize de bir daha yazmayalım.
iyi akşamlar.

Bilgiçlik taslıyorsun gibi bir ithamda bulunmak yakışık olmadı sevgili endex, neyse benim, işin kolayına kaçıp kendi bildiğini en doğru olarak yansıtmak amacında farklı bir düşünceye sahip kişinin düşüncesini bastırmak adına karalamaya çalışana karşılık vereceğim cevap sadece susmak olur, çünkü söz gümüşse sükut altındır, gümüş olan söz ise sadece adam gibi adama söylenir.

Sana kolay gelsin.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2014 20:50 
Kullanıcı avatarı

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.

VAKBN, 2014 [VAKBN] 03.03.2014 19:49:33

Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt 0,0400000 (TL)

1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net 0,0340000 (TL)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2014 23:07 
Kullanıcı avatarı

VAKBN Mali Analiz

Resim

Son beş yılın mali tablolarını incelediğimizde Net Dönem Kârları şu şekilde:

2009 – 2010 için 1.25m
2010 – 2011 için 1.16m
2011 – 2012 için 1.23m
2012 – 2013 için 1.46m
2013 – 2014 için 1.59m

2010 döneminden beri net kârını sürekli arttıran VakıfBank 2013 döneminde bir önceki yıla göre Net Dönem Kârını %8.9 oranında arttırarak 1.59m gibi bir değere ulaşmış. Söz açılmışken belirteyim: İş Bankası, Garanti gibi bankalara kıyasla daha az kârı olan bir banka VakıfBank.

2013 döneminde %8.9 oranında Net Dönem Kârını arttırsa da 31.12.2012 tarihinde 4.61’den hisse senedi alan yatırımcı 31.12.2013 tarihinde yani dönem sonunda 3.82 gibi istenmeyen bir değerle karşılaşmış. Burada sorulması gereken Net Dönem Kârını %8.9 arttıran, halka açıklık oranı %25 olan bir banka nasıl oluyor da yatırımcısını nominal olarak %17 oranında zarara uğratıyor? Bunun tek bir açıklaması olabilir: 2012 dönemi sonunda 4.61 olan lot fiyatları reel seviyesinin üzerindeydi. 2013 dönemi sonunda ise reel değerine yaklaştı ve azaldı.

F/K ve PD/DD oranları ise sektör ortalamalarının altında. Özellikle PD/DD oranın 0.8 olması kısa ve uzun vadeli yatırımcılar için al sinyali veriyor.

(Ceteris Paribus) Bu senenin sonunda Net Dönem Kârının yüksek bir tahminle 1.69m – 1.75m (1,690,000,000 – 1,750,000,000) arasında olmasını bekliyorum. Spekülatif alımlar ya da satımlar olmazsa düşük bir tahminle lot fiyatının 3.9 – 4.2 bandında bir değerde dönemi kapatmasını bekliyorum.

VAKBN Çok Kısa Vadeli Teknik Analiz

Resim
Resim

VAKBN lot fiyatlarının çok kısa vadeli doyum seviyesini aştığı kanısındayım. 14 günlük CCI 153 ve yine 14 günlük RSI 76 seviyesinde. 5 günlük Stochastic Oscillator ise 91.55 seviyesinde. RSI dışında tüm bu göstergeler sat sinyali veriyor. RSI ise satmaya hazır ol sinyali.

Bu hafta VAKBN’nin yükseliş trendine devam etmeyeceği, tersine bir düşüş trendine gireceği kanaatindeyim. 3.80 – 3.90’a kadar düşmesini bekliyorum. Diğer bir ifade ile 2 – 5 Nisan arasında 3.8 – 3.9’a kadar bir düşüş bekliyorum. Eğer düşüş 7 Nisan’da da devam ederse hissenin izlemeye alınmasını ve düşüş trendi bitene kadar beklenmesini tavsiye ediyorum.

Mayıs ve Haziran aylarında ise lot fiyatının 4.32 – 4.71 bandında olmasını bekliyorum. Bu aylarda bu bandın altında veya üstünde olacak değerler yatırım kararlarınızı belirleyebilir.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.