Zaman: 16 Oca 2018 19:58


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 333  Sonraki
 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017 16:50 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 13 Mar 2014 15:45
Mesajlar: 2335
Meslek: Belirtmedi

Slazenger anlaşması bitti. Kalan satılmayan ürünleri de elden çıkatırlar herhalde.

Geriye;

kangroos , esem ve la gear markaları var

kangroos: zaten pek satılmıyor, olsada olur olmasada olur

esem: 6 yıllık anlaşma yapıldı, 3 yıl ücretsiz kullanım hakkı + sonraki 3 yıl ürün başı %6 royalty hakkı.

La gear: yeni giren bir marka ilk etapta slazenger gibi yüksek satış beklenmiyor

Eldeki veriler şu ; Esem gencellerle aynı yere taşındı. Daha önce belirtmiştim defalarca http://www.esemsport.com güncellenmiyor. bişiler olacağını düşünmüştüm. Slazenger ile yapılan FESİH haberi geldi.Ara ara şirketin ayakkabı satışı için olan web sayfasını ziyaret ediyordum.Uzun zamandan beri güncellenmiyordu. Yani slazengerla olan fesih görüşmesi bence slazengerın yerine LA GEAR markası onlar için daha cazip geldiğinden 2016 haziran ayında LA GEAR ile yapılan anlaşmayı baz alırsak; zaten slazenger ı 2016 yılının başında kafalarından silmiş oldukları çok AÇIK. La GEAR slazengerın boşluğunu ilk etapta olmasada zamanla doldurur mu? Bunu göreceğiz. Eldeki başka veri 5 milyon TL ye yaklaşan bankalardan alınan KREDİ . Diğer veri sayın M.Ö nün elindeki hisseleri şirkete olağanüstü genel kurul başvurusunu çektikten sonra virmanlaması veya herneyse...Bunların hepsi 2016 YILI İÇERSİNDE OLDU. Elektropak ile ilgili tüm makine ve üretim bantlarının bir kısmının kiralandığı söylensede ne olduklarını bilmiyoruz. Cenk Cankurtaranın elektrikli ev aletleriyle ilgili bir firma kurması vesaire vesaire. 2016 YILI içinde oldu hepsi.

Sonuç: Yazacaklarım tamamen eldeki verilere göre tahminseldir. Yatırım tavsiyesi değildir:). Slazenger ı gencellere devrettilerse eğer; karşılığında gencellerden beklentileri nedir? La GEAR slazengerın boşluğunu dolduramayacaksa bunlar 2017 yılında ne satacaklar? ve Esem markasından gelirde gelmiyor:) 2018 yılında gelecek mevcut anlaşmaya göre:) ve çekilen bu 5 milyon TL lik kredi ne için?
Genceller eğer slazenger ürünleri satacaksa; BANA GÖRE ESEMSPOR ; LA GEAR ÜRÜNLERİNİ İLK ETAPTA SATAMAYACAKSA GERİYE TEK MARKA ESEM KALIYOR. NASIL Kİ, SLAZENGER MARKASI İLE FESİH YAPILDI, ESEM MARKASI İLE İLGİLİ OLARAK GENCELLERLE FESİH VEYA YENİ BİR ANLAŞMA YAPILMIŞ VEYA YAPILACAĞI ANLAMINA GELEBİLİR. Şu an kangroos ürünleri piyasada yok ama ESEM ürünleri piyasada var. Yani bundan sonra ESEM SPORT benim kendi markam var, o markayla yürümek istiyorum diyebilir neden? dolar fiyatlarının artmasıyla birlikte hem markaya ödenen ROYALTY bedeli artacak 2017 de hem de üretim çin gibi yerlerde olduğundan bunlarda dolar üzerinden geldiğinden bu da baya maliyeti artırıyor. E alım gücüde azaldı. O halde ESEM MARKASINI PARLATMA STRATEJİSİNE GİRMİŞ OLABİLİRLER. bu yüzden ESEM MARKASI ile yapılan SÖZLEŞME YA FESİH EDİLECEĞİNİ YADA REVİZE EDİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. Ayrıca LA GEAR markası ile yapılan anlaşma SLAZENGER a göre DAHA CAZİP OLABİLİR ki bunun başka bir açıklaması YOK. Gelelim şu 5 milyon krediye; bu kredi ESEM MARKASINI parlatmak ve üretim maliyetini azaltmak için ve LA GEAR markası ile hızlı bir giriş yapabilmek için yapacaklarını düşünüyorum.

Şöyle bir maliyet hesabı yapın dolar 3,6 TL yi geçti. çinde slazenger ı ürettir, getir , royalty bedeli öde v.s
ama esemi türkiyede üret daha hesaplı.
Slazenger ın boşluğunu LA GEAR ile değil bence ESEM markası ile dolduracaklar.

Ayakkabı dünyasında bile satılıyorsa bu ürün ki birçok yerde satılıyor , terlikten ayakkabıya , bot a, spor ayakkabıya kadar 80 li yıllarda ve 90 lı yılların başındaki yerli marka ESEM i küllerinden doğurtabilirler. Zümrüdüanka kuşu gibi.


Bu 5 milyon TL ile 1000 kamyon dolusu ucuz ve sert tuvalet kağıdı almayacaklarına göre mutlaka yeni bir iş için olduğu bence çok açık. Bu kredi ya şirketle iş yapan zengin bir işadamının referansıyla yada eğer bu kredilerle bişi aldılarsa bunu teminat göstermiş olabilirler .

Ayrıca ESEM in yüzde 10 luk hisselerini şirket için nakte cevirme konusunda fikileri varsa, bu planlarım düşündüğüm gibiyse ve kapta açıklarlarsa ESEM hisselerini nakte cevirmek isteyebilirler mi? acaba?
ve esem ile ilgili anlaşma fesih edilecekse edildilseye veya revize edilecek edildiyse ve esem markası üzerinden iş yapacaklarsa 2017 de; ki 2017 ye girdik, bu olacak ise eğer, ihtimal dahilinde olabilir, yani kişisel görüşüm böyle bir düşünceleri varsa, bu haberi kapta yakın bir zamanda yayınlamak zorundalar.

Yatırım tavsiyesi değildir


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2017 18:44 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 25 Oca 2016 12:37
Mesajlar: 58
Meslek: Belirtmedi

Kasim ayi basinda boyner outlet magazasindan slazenger marka ayakkabi aldim 109 tl ye kutunun altinda ne yazsin butun lisans haklari genceller ayakkabicilik yaziyor ...bunlar tam sahtekar olmus 31 aralikta bitirmislerdi sozlesmeyi hani 2 kasimda bu yazi var kutuda...ayrica magazadaki yuzlerce kutu satilmis cok az kalmisti gecen hafta gittigimde yone parayi kacirdilar...yoksa guzel bilancolar gelirdi degil mi ?canini kurtaranlar...batiracaksiniz sirketi az kaldi..


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017 15:16 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2411
Meslek: Fotoğrafçılık

BORSA İSTANBUL A.Ş.( Borsa İstanbul A.Ş. Duyurusu )

İlgili Şirketler [BRMEN, BISAS, DARDL, DOGUB, EPLAS, EMKEL, ESEMS, KERVT, MRGYO, MARTI, MZHLD, MEMSA, SELGD, VKING]

Açıklamalar:

Borsamız tarafından Kotasyon Yönergesi kapsamında yapılan aylık bildirim yükümlülüğü getirilmesi uygulamasının sonlandırılmasına, bu çerçevede Borsamızda payları işlem gören ve halihazırda aylık bildirim yükümlülüğü bulunan Birlik Mensucat Ticaret ve Sanayi İşletmesi A.Ş., Bisaş Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Dardanel Önentaş Gıda Sanayi A.Ş., Doğusan Boru Sanayii ve Ticaret A.Ş., Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Emek Elektrik Endüstrisi A.Ş., Esem Spor Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Martı Otel İşletmeleri A.Ş., Mazhar Zorlu Holding A.Ş., Mensa Sınai Ticari ve Mali Yatırımlar A.Ş., Selçuk Gıda Endüstri İhracat İthalat A.Ş. ve Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş.'ye ilişkin olarak daha önce Borsamız tarafından getirilen aylık bildirim yükümlülüklerinin kaldırılmasına karar verilmiştir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/588558

BIST
24 Şubat 2017 06:02

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2017 21:23 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Mar 2014 20:57
Mesajlar: 191
Meslek: Belirtmedi

la gear ayakkabılar ne zaman satışa çıkacak..?


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2017 00:12 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 13 Mar 2014 15:45
Mesajlar: 2335
Meslek: Belirtmedi

ahmetser yazdı:
la gear ayakkabılar ne zaman satışa çıkacak..?


yaz sezonu gelince şubat bitti mart geliyor bahar geliyor


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017 02:39 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 13 Mar 2014 15:45
Mesajlar: 2335
Meslek: Belirtmedi

resmen uyutulduk ne derseniz deyin

dehşet bir şekilde hemde:)

hepsiburada.com da esem yazdım

esem ürünlerini buldum

http://www.hepsiburada.com/esem-siyah-t ... 00010D2-36

iyice bakın satıcı kim? SPORPARK

SPORPARK kim? http://www.sporpark.com.tr/

http://www.sporpark.com.tr/adres-ve-telefon

adrese bakın esem sporla aynı binada

esem sporun adresine bakalım :Bağlar Mahallesi, Osmanpaşa Caddesi N5, Avrasya Plaza, B Blok Kat:6 Güneşli Bağcılar İSTANBUL

sporpark a bakalım: ağlar Mah. Osman Paşa Cad No:3
Avrasya Plaza A Blok Kat:7
Güneşli / Bağcılar / İstanbul

bi kat 6 diğeri kat 7

ŞİMDİ İYİ BAKIN http://www.sporpark.com.tr de sağ alt köşesinde ne yazıyor? okudunuz mu? aynen bu yazıyor Copyright 2015 Esem Spor Giyim San ve Tic A.Ş. - Tüm hakları saklıdır.

ayrıca

http://www.n11.com/arama?q=sporpark

satıcı kim sporpark


peki kardeşler şimdi beyin cimlastiği zamanı

1- esem spor aralık sonu 2016 aralıkta adres değiştirdi. Muhtemelen sporpark diye bir şirket kurdular. Peki bu şirket kime bağlı? kırmızı yazıyla yazılan neydi? Copyright 2015 Esem Spor Giyim San ve Tic A.Ş. - Tüm hakları saklıdır.ESEMSPOR a bağlı bir şirket. mi yoksa gencellere bağlı bir şirket mi?

2- bu sitede hangi ürünler satılıyor? slazenger, kangroos ve esem ürünleri. aynı ürünleri hepsiburada.com da da satıyor.
şimdi, slazenger la anlaşma bitse de SATILMAYAN ÜRÜNLER 2017 YILINDA SATILMAYA DEVAM EDİLECEK DEDİ ŞİRKET YETKİLİSİ BANA TELEFONDA. kangroos zaten satıyorlar. Peki ESEM i kim satıyordu? genceller, aranızda anlaşma vardı. ilk 3 yıl rotary ödenmeyecek sonra ki 3 yıl yüzde 6 rotary ödenecekti. peki bu anlaşma bitmedi daha 3 yıldan fazla süresi var bu anlaşmanın. Sporpark üzerinden satıyor ESEMSPOR. neden esemspor diyorum.Sporpark in alt tarafında : Copyright 2015 Esem Spor Giyim San ve Tic A.Ş. - Tüm hakları saklıdır. yazıyorda ondan.

3- demekkki esem markası konusunda gencellerle yeni bir yola girdin.

4- sen borsaya açık bir şirketsin? sporpark şirketini ben kapta açıklama olarak duymadım. Sporpark kimin? esemspor ayakkabı eşofman vesaire kaç tl den şirkete veriyor. niye kap açıklaması yapmadın? OCAK_ŞUBAT_MART 3 aydır bişeyler var gizliyorsun.YORUM SİZİN

Arayın şirketi sorun neymiş? bu durum

Emine Yılmaz
Muhasebe Müdürü
info@esemspor.com.tr
02126576767

bakınız neden M.Ö olağanüstü genel kurul talebini geri çekti ve lotlarını virmanladı dağıttı herneyse?

neden hisse bu fiyatlarda?

esem markası ürünleri satıyorsun? ayakkabı terlik heryerde? hepsiburada.com da satıyorsun o halde ayakkabıdünyasına kim veriyor bu ürünleri? https://www.ayakkabidunyasi.com.tr/ara? ... =4179,4171

yatırım tavsiyesi değildir


KAMUOYUNA AÇIKLAMA YAPMAYIP GİZLİYORSUN SUÇ DEĞİL Mİ?

ŞİMDİ BU YATIRIMCILAR CUMHURBAŞKANLIĞINA SPK YA BİST TE BAŞBAKANLIĞA BİMER E ŞİKAYET ETMEZ Mİ? BAL GİBİ EDER


En son kemalbey tarafından 08 Mar 2017 03:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017 03:35 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 13 Mar 2014 15:45
Mesajlar: 2335
Meslek: Belirtmedi

sporpark ve genceller aynı şahsa ait olabilir mi? bence evet ticaret sicil gazetesinden bakabilirsiniz:)


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017 07:50 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Mar 2014 20:57
Mesajlar: 191
Meslek: Belirtmedi

müthiş yakalamışsınız. ( bunu diğer sitede de yazmak gerekir)


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017 11:22 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Mar 2014 20:57
Mesajlar: 191
Meslek: Belirtmedi

** Registrant:
Sporpark Ayakkab� Teks. Ve Spor Malz. Tic. Ltd. �ti.
Ba�lar mh. Osman pa�a cd. No:3/71
G�ne�li Ba�c�lar
�stanbul,
T�rkiye
boraalkac@gmail.com
+ 90-212-6576767
** Registrar:
NIC Handle : cth16-metu
Organization Name : �izgi Telekom�nikasyon A.�.
Address : G�lbahar Mah. Elif Sk. Balkan Cevahir �� Merkezi
No:4 K:3 D:3 �i�li
�stanbul,34390
T�rkiye
Phone : + 90-212-2131213-
Fax : + 90-212-3564407
** Domain Servers:
ns1.natrohost.com
ns2.natrohost.com
** Additional Info:
Created on..............: 2016-Sep-09.
Expires on..............: 2017-Sep-08.

bora alkaç, esemsporda idi. son üç aydır sporpark ta.....


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: ESEMS - Esem Spor Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017 11:32 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 20 Mar 2014 20:57
Mesajlar: 191
Meslek: Belirtmedi

esemsport.com.tr

Arama Sonu�lar�

** Registrant:
Esem Spor Giyim San. ve Tic. A.�.
Bomonti Birahane Sk.
No:5 K:3 34381 �i�li
�stanbul,
T�rkiye
bilgiislem@esemspor.com.tr
+ 90-212-2966787
+


** Registrar:
NIC Handle : cth16-metu
Organization Name : �izgi Telekom�nikasyon A.�.
Address : G�lbahar Mah. Elif Sk. Balkan Cevahir �� Merkezi
No:4 K:3 D:3 �i�li
�stanbul,34390
T�rkiye
Phone : + 90-212-2131213-
Fax : + 90-212-3564407


** Domain Servers:
ns1.natrohost.com
ns2.natrohost.com

** Additional Info:
Created on..............: 2012-Oct-30.
Expires on..............: 2017-Oct-29.


Çevrimdışı
 Profil  
 

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 333  Sonraki


 Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafirGeçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.