Zaman: 24 Kas 2017 12:32

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 2015 YILINI KADAR ÇOK KAR POTANSİYEL HİSSELERİ
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2012 23:20 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

TÜRKİYE ŞU ANDA İNANILMAZ BİR AVANTAJ İÇİNDE

-Bir uzman olarak altın ihracatıyla ilgili eleştiriler karşısında düşünceniz nedir?

Mehmet Ali Yıldırımtürk: Ben önümüzdeki yıllarda Türkiye’deki para piyasalarının çok aktif olacağını düşünüyorum. Altın ihracatıyla ilgili eleştirilere çok katılmıyorum. Yani Türkiye şu anda inanılmaz bir avantaj içinde. Nedir o avantaj? Bütün dünyada büyük bir sıkıntı var. Çoğu altın satıyor. Bu altınların da Türkiye’ye getirilerek dünya standartlarında rafine edilebilir noktaya gelmiş olması çok önemli. Biz 1978 yıllarında o zamanki kriz sırasında 70 cent’e muhtaç olduğumuz dönemde buradaki kuyumcular altın fiyatlarının çok yüksek olması ve o zamanki Ecevit Hükümeti’nin, “Kuyumcular defter yazmıyor, fatura kesmiyor, kayıt yapmıyor’ şeklindeki halka şikayeti üzerine, “Bu iş yapılmaz” diye 1 ay greve gitmiştik. Bütün dükkanlar kapalıydı. O yıllarda evlenecek olanlar bayağı sıkıntı çekmişti. Ama işte o dönemde, Lüksemburg’un bir milyon dolar kredi açtığı bir dönemde, Türk halkı veya kuyumcu esnafı elindeki altınları eritti.

Bugün nasıl altın yurt dışından geliyorsa o dönemde 12,5’luk barlar şeklinde yurt dışına illegal yolla İsviçre’ye altın gönderdik. Bu altınlar orada rafine edildi ve o piyasada satıldı. Ama biz o zaman yüzde 20 katma değeri İsviçre’de bırakmak zorunda kaldık. Şimdi ise, gerek Türkiye’de maden ocaklarından yıllık çıkartılan 30 ton altın, gerekse yurt dışından, güney komşularımızdan, Yunanistan’dan ve Güney Afrika’dan gelen hurda altınlar aynı bizim yurt dışına gönderdiğimiz gibi yani ayarı belli olmayan altınlar şimdi buraya getirilip rafine ediliyor, bunlar da zaten içeriye gelirken deklare ediliyor. Yasal olmayan bir şekli yok. 3 tane rafine şirketi var ve bunların hepsi de Londra Metal Borsası’ndan sertifika almış durumdalar. Ürettikleri altın dünyanın her yerinde geçiyor. Türkiye’den çıkan herhangi bir firmanın isminin olduğu standart külçe altın Londra piyasasında, İsviçre piyasasında, Dubai’de, Amerika’da işlem görebiliyor. Büyük bir avantaj. Dolayısıyla şu anda bizim yurt dışına verdiğimiz katma değer şu anda içeride kalıyor

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2012 00:17 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

SAMAT'a uzun soluklu girilirmi?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Oca 2013 18:34 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

semmpati yazdı:
memoli7280 yazdı:
ZAMANINDA DURDO HİSSESİ İÇİNDE YAZMIŞTIM DURDO OZAMAN 2.07 LERDE GEZİYORDU HERKES GÜLMÜŞTÜ ŞİMDİ DURDO NERELERDE DEĞİLMİ
ŞİMDİDE DİYORUM YAZICI İÇİN ÇOK GİDECEK KENDİ ÇALIŞMAM KİMSEYİ BAĞLAMAZ AYRICA DURDO YORUMLARINA BAKARSANIZ YAZDIKLARIMI GÖRÜRSÜNÜZ SAYGILAR YAZICILARI İNCELEYEN VARMI SERMAYESİNİN 5 KATI KAR AÇIKLAMIŞ OLAMAZ BÖYLE BİRŞEY SÜPER GELECEĞİN BEDELSİZ VEDE YÜKSEK TEMETTÜ VERECEK KAĞITLARINDAN BİRİ BENCE BU BENİM GÖRÜŞÜM KİMSEYİ BAĞLAMAZ SAYGILAR NOT BU KAĞIDIN BENCE BİR 60-70 OLACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM KENDİ GÖRÜŞÜM KİMSEYİ BAĞLAMAZ ayrıca çok yorum yazılmayan kağıttan korkmayın

memoli yeter artık böö geldi

Harbiden baydı. Heryerde aynı saçmalığa ne gerek var?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017 01:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

OCAK-HAZİRAN 2017
HİSSE PERFORMANSLARI.

Resim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.