Zaman: 13 Ara 2017 10:13

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2017 09:32 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

Resim

Rus filozof Aleksandr Dugin: Türkiye'nin B planı olmalı

Türkiye'yi darbe girişiminden bir gün önce "Orduda hareketlilik var" diye uyaran Prof. Aleksandr Dugin, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
07.11.2017 - 05:49

Putin'in beyni ve Rus dış politikasının mimarı olarak görülen, 40’tan fazla kitabın yazarı, Uluslararası Avrasya Hareketi’nin liderliğini yapan Rus stratejist, Gazete Habertürk'ten Nalan Koçak'a verdiği röportajda, Türkiye’yi bu kez ABD’den geleceğini iddia ettiği ekonomik yaptırımlara karşı uyardı:

TÜRKİYE’NİN BATI’YLA İTTİFAKI BİTTİ

"Irak’ın işgali ve ABD’yle yaşanan krizin ardından (Tezkere krizinden bahsediyor), Ankara yeni tehlikenin Batı olduğunu anladı. Batı, Türkiye’yi arasına almak istemiyor. ABD, Kürtleri destekleyerek Türk ulus devletine tehdit oluşturuyor. Erdoğan, hem Müslümanlar hem Batı’yla ittifak yaptı. Sonuç? Darbe girişimi... ABD darbeyi, İslamcı ideolojiyi, FETÖ’yü kullanarak organize etti. Davutoğlu’nun Suriye politikası da bir başka örnek. Yine İslamcı ve Batıcı fikirlerin karışımıydı. İşlerin geldiği nokta Erdoğan’a Batı’yla ilişkilerin bittiğini gösterdi."

TÜRKİYE'Yİ BATI'DAN UZAKLAŞTIRAN, BATI'NIN KENDİSİ

“Rusya, Türkiye’yi NATO’dan uzaklaştırırken, kendi etki alanına sokmaya çalışıyor.” iddialarına Dugin, "Putin, Türkiye’yi kendi tarafına çekmeye çalışmıyor. Batı, Türkiye’yi itiyor. Erdoğan’ı darbeyle indirmeye çalıştılar." şeklinde karşılık verdi. Dugin bu 'itmeyi', Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın jet meselesi nedeniyle özür dilemiş ve Rusya’yla ilişkileri onarmış olmasına bağlarken, Batı’nın gözünde Türkiye'nin onlara ihanet ettiği algısı oluştuğunu belirtti.

PUTİN’İ DARBEYİ DESTEK İÇİN İKNAYA ÇALIŞTILAR
CIA’nın darbe girişimi için 2 milyar dolar harcadığını iddia ediyorsunuz. Neden başarısız oldular?

Türk ordusunu hafife aldılar. Ergenekon ve Balyoz’dan sonra orduda Erdoğan’ı destekleyecek kimsenin kalmadığını düşündüler. Fakat ordudaki Kemalistler Erdoğan’ı destekledi. CIA ayrıca o gece Rusya ve Türkiye arasındaki iletişim kanallarını kesmeye çalıştı.

Ne yaptılar?

Putin’i Türkiye karşıtı bir pozisyon almaya iknaya çalıştılar. Erdoğan’dan başka bir liderin daha iyi olacağını, iç savaş çıkacağını ve Rusya’nın bu savaşı kendi lehine kullanabileceğini söylediler. CIA Putin’in etrafındaki etkili isimleri organize etti. Fakat Putin ikna olmadı. Çünkü bu Türkiye’nin sonu demekti. Daha önce söyledim, darbe sonrası için Kürtler isyan çıkarma hazırlığı yapmıştı.

Yeniden böyle bir girişim olur mu?

Bence olmaz. Başka yollar kullanacaklardır çünkü hâlâ yüksek pozisyonlarda CIA’ya bağlı kişiler var ama organize olmaları kolay değil.

ABD, TÜRKİYE'NİN ZAYIF NOKTALARINI HEDEF ALACAK

FETÖ’nün miadını doldurduğunu ve ABD’nin yeni bir maşa örgüt bulacağını iddia ediyorsunuz. Ne olabilir?

Pek çok faktörü bir araya getirecekleri bir strateji izleyeceklerini düşünüyorum. Mesela etnik çatışma, ekonomik-sosyal tehditler, siyasi ve askeri elit içerisinde Erdoğan karşıtı huzursuzluk yaratmak. Amerikalılar bütün zayıf noktaları kullanmaya çalışacaktır.

TÜRKİYE, EKONOMİ İÇİN B PLANI YAPMALI

Zarrab davasını da bu çerçevede değerlendirebilir miyiz?

Kesinlikle bütün ekonomik ilişkileri kullanacaklar. Sürekli saldırı altında olacaksınız. İran’a, Rusya’ya yaptırım uygulanıyor. O kadar eminim ki Türkiye’ye de yaptırım uygulayacaklar. Ekonominizi kurtarmak için B planı yapmalısınız.

RUSYA, ABD’DEKİ SEÇİME MÜDAHALE ETTİ AMA...

Trump’ın kampanyasına Rusya yardımı” soruşturması derinleşti. Rusya müdahale etti mi? Trump’ın azil süreci başladı mı?

Evet etti ama Trump lehine değil. Rus oligarklar, Clinton’u destekledi. Amerikalılar, soruşturmayı derinleştirdikçe Rusya’nın Clinton’un kampanyasına destek verdiğini bulacaklar. Kendi kazdıkları kuyuya düştüler. Bence Trump’ı azledemeyecekler. Çünkü iç savaş demek. ABD önümüzdeki 3 yıl paralize. Büyük şans, iyi kullanmalıyız.

ANKARA'DA 15 TEMMUZ GECESİ

Darbe girişiminde Ankara’daydınız. Bir gece önce, “Türk ordusunda bir hareketlilik” olduğunu Ankara’ya söylediniz. Bilgiyi nereden aldınız?

Bazı şeyleri söylemem doğru olmaz. Ama tabii ki Rus istihbaratı var. Aldığım bilgiyi doğru analiz ettim.

O gün neler yaşadınız?

Darbe gecesi çok geç saatte Türkiye’den ayrıldım. Esenboğa Havaalanı’n daydım. Rusya’yla iletişim halindeydim. Beklemek zordu çünkü kimin kazanacağı belli değildi. Beni de takip ettiklerini biliyorum.

Darbe gerçekleşseydi başınıza ne gelirdi?
Erdoğan ya da Perinçek’in başına ne gelirse, benimkine de o gelirdi.
http://www.ensonhaber.com/rus-filozof-a ... lmali.html

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Kas 2017 23:17 
Kullanıcı avatarı

Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2017 17:32 
Kullanıcı avatarı

MESNEVÎ’DEN SEÇME HIKÂYELER-

Bir arslan, kurt ve tilki, avlanmak için dağa tuzak kurmaya gittiler.
Birbirlerinin yardımıyla yol kesip, av hayvanlarını yakalamak üzere işe başladılar.
Üçü birden bir av yakalamak üzere ovanın etrafını dolaştılar. Arslana, onlarla beraber olmak ağır geldiyse de, yine de onlara şeref verip, arkadaşlığını esirgemedi.

Böyle bir şâha asker lâzım değildir. Lâkin; “Cemâ’atte rahmet vardır” diyerek onlara arkadaş oldu.
Böyle parlak bir ay için, yıldızlarla dolaşmak vardır. O, yıldızlara yardım etmek için görünür.
Bütün akıllar Peygamber efendimizin fikirine muhtâç iken, O; “Onlarla meşverette bulun” emrini aldı.Arpa, terâzide altınla arkadaş olur. Fakat bu arkadaşlıkta arpanın altın kadar kıymetli olacağını sanma.Şimdilik beden rûha yoldaştır. Köpek de bir müddet dergâhın kapısını beklemiştir.
Bu cemâ’at, azametli arslanın yanında dağa doğru gittiler.
Bir dağ öküzü, bir dağ keçisi, bir de tavşan yakaladılar. Izinsiz yemekten sakındılar.
Arslanın peşinde gidenin gece-gündüz kebabı eksik olmaz.
Dağdan ormana indiler. Yakaladıkları avların her tarafı kana bulanmıştı.
Kurt ile tilki, bu avların, pâdişâhlara mahsûs bir adâletle dağıtılmasını beklediler.
Onlardaki bu hırs, arslana ma’lûm oldu. Kendi yardımı yüzünden kibirlendiklerini anladı.
Sırların arslanı ve emiri olana, kalbden geçenler âşikâr olur, bildirilir.
Evliyânın yanında kalbindekine dikkat et. Gâfil olma, gönle nazar ederler.
O arslan durumu bilir, anlar. Fakat merkebini sessizce sürer. Vaziyet anlaşılmasın diye güleryüz gösterir.Arslan onların düşündüklerini anladıysa da, sırlarını açığa çıkarıp yüzlerine vurmadı.
Kendi kendine dedi ki; “Sizi cezâlandırmak lâzım. Ben sizin müstehak olduğunuz cezâyı vereyim de görün.Endişeniz, benim fikirlerime râzı olmadığınızı gösteriyor. Demek ihsânlarıma i’timâd etmiyorsunuz.Sizin aklınız da, düşünceleriniz de, kazandığınız rütbeler de ihsânlarımın sâyesindedir.
Resim, ressama nasıl büyüklük taslar? Zîrâ, o resmi yapan odur.
Doğruları sizin yüzkaranızdan temizliyeyim de, bu destan âleme ibret olsun.” Arslan bu düşünceler içinde zâhiren tebessüm ediyordu. Gülen arslandan emin olma sakın!
Dünya malı, Allahü teâlânın ihsânlarındandır. Insanlar, mal yüzünden gurura kapılarak perişan olurlar.
Fakirlik ve hastalık senin hakkında hayırlıdır. Zîrâ arslan, o tebessümün cezâsını verir.

Yakalanan avın taksimi

Arslan kurda dedi ki; “Ey kurt! Gel bu avları sen taksim et! Yalnız dikkatli ol. Âdilâne paylaştır.
Bu taksimde, benim vekîlim ol ki, nasıl bir cevher olduğunu anlıyayım.”
Kurt; “Ey Şâhım! Zâtınıza yaban öküzü lâyıktır. Zîrâ o iridir. Siz de büyük ve kuvvetlisiniz.
Keçi, benim gibi orta büyüklüktedir. O da benim olsun. Tilkiye de tavşan uygundur. Bu taksim çok âdil oldu” dedi.
Arslan dedi ki; “Ey kurt, bu nasıl sözdür? Benim olduğum yerde, sen nasıl “Ben ve biz” diyebiliyorsun, söyle?
Kurt, köpek soyundandır. Sen kendinde bir varlık görerek, benim huzûrumda nasıl olur da kibirlenirsin? Ey eşek huylu kurt, yanıma yaklaş!”
Kurt ilerleyince, arslan pençesiyle onun başını koparttı.
Onda doğruluk ve işe yarar bir akıl göremeyince, derisini yüzerek cezâlandırdı.
Dedi ki; “Bana karşı, bir varlık gösterdin. Senin için böyle canı taşımaktansa, ölmek daha iyidir.
Mâdem ki huzûrumda fânî, yok olmadın, işte böyle hükmüm, başının kesilmesidir.”
Haktan başka herşey yok olur. Hakîkat, Hakkın varlığında yok olmaktır.
Kim bâkî olmaya kendini lâyık görürse, onun cezâsı helâk olmaktır.
Allahü teâlâdan başka herşey yok olur.
Dergâhta, “Biz ve ben” diyenler kovulur. Şâhın kapısında onun hiç değeri yoktur.

Tilkinin adaletli(!) taksimi
Arslan, kurdun başını kopardı ki, iki baş maksada mâni olmasın.
“Ey koca Kurt! Pâdişâhın huzûrunda ölü gibi olmadığın için, azâba lâyık oldun.”
Arslan tilkiye dönerek; “Bölüştürme işini iyi bir biçimde sen yap” dedi.
Tilki hürmet ile dedi ki: “Bu semiz sığır, pâdişâhımın kuşluk yemeği olsun. Bu keçi de, güçlü pâdişâhımın öğle yahniliği olsun. Ve bu temiz tavşan da, şâhımın akşam yemeği olması çok uygun olur.”
Arslan, tilkinin bu taksimine karşı; “Ey tilki, çok adâletli bir iş yaptın. Bu paylaştırmayı kimden öğrendin? Ey büyük üstâd! Söyle kimdir?” diye sordu. Tilki de; “Ey hayvanların şâhı! Şu kurdun hâlinden” dedi.
Bunun üzerine arslan dedi ki; “Işini hatâsız yaptığın için, bu üç avı da sana ihsân ettim, al git! Ey tilki, senin bize sâdık olduğun anlaşıldı. Artık seni incitmemiz doğru değildir. Biz senin olduk. Bütün avlar da senindir. Ayağını göğe basarak yüksel.
Kurdun hâlinden ibret almışsın. Artık sen tilki değil, benim yanımda arslansın?”
Akıllı o kimsedir ki, durumu anlayarak başkasının hâlinden ibret alır.
Tilki o vakit; “Iyi ki arslan, kurttan sonra bana emretti,” diye çok şükretti.
“Evvel bana emretseydi, canımın kurtulması mümkün değildi” dedi.
Şimdi Allahü teâlâya ne kadar şükretsek azdır. Zîrâ bize, geçmiş ümmetlerden daha fazla değer verdi. Cenâb-ı Hakkın, Kahhâr ve Adâlet sıfatlarıyla eski ümmetlere nasıl tecellî ettiğini işittik. Tâ ki, o kurtların hâlleriyle biz, tilki gibi edebimizi koruyabiliriz.
Bunun için vasfımızı, Peygamber efendimiz, “Rahmet edilmiş ümmet” diye bildirdi.
O kurtların tüy ve kemiklerini görün de ibret alın. Bu size nasîhat olsun. Akıllı olan kimseye, Fir’avnların ve Âd kavminin hâllerini işitmek, gururu terkettirir.
Ibret sahipleri, işin hakîkatını anlar. Anlamazlar ise, kendi başlarına gelenlerden başkaları ibret alırlar. Kim bu gizli arslanın önünde terbiyesizlik edip kurt gibi ağzını açarsa,
Arslan da onu kurt gibi öldürüp parçalıyarak intikamını alır.
Kurt gibi olma
Arslanın yanındaki kurt gibi olma. Zîrâ arslana yiğitlik taslamak aptallık olur.
Keşke gelecek bütün zararlar bedene olsa da, îmân ve kalb bir zarar görmese.
Gece-gündüz midene girene dikkat edip nefsin hîlesinden sakın. Biz ve ben da’vâsı sana yakışmaz. Mülk, mülkün sahibinindir. Eğer hakîkî fikrin yoksulluk ise, arslan da, avlar da hepsi senindir.
Çünkü, Allahü teâlâ herşeyden münezzehtir. Yarattıklarının hiçbirine muhtaç değildir. Bu avlar, ni’metler ve ihsânlar, cenâb-ı Hakkın insanlara birer rahmetidir.
Rabbimizin bu ihsânları, hep kulları içindir.Şükrünü edâ edene ne mutlu.
Iki dünya saâdetini ona ihsân eder. Allahü teâlâ hiçbir şeyden âciz değildir.
Pâdişâhın huzûrunda, gönlü korumak lâzımdır. Yoksa kötü şüpheler seni mahcup eder.
Evliyâya kalbden geçen şeyler, süt içindeki kıl gibi meydan çıkar, görünür.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017 07:54 
Kullanıcı avatarı

Resim

Mesaj Başlığı: Sagl ksporekonomi ve her alanda guncel paylas mlar
Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Kas 2017 12:22 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Araba Tamirciliği

Her Эnsan Bir Цzьrlь Adayэ

Gцmlek iliklemenin zorluрunu hiз yaюadэnэz mэ? Ya da kaюэрэnэzdakileri dцkmeden aрzэnэza qцtьrmeyi? Tuvalete gitmenin, konuюabilmenin, dik oturabilmenin, ayakkabэ giyebilmenin ne kadar zor olduрunu yaюayanlar bilir. Evden зэkabilmek iзin birilerinin arabanэzэ itmesini beklersiniz. Sizin iзin hayat eviniz deрil evin bir odasэndan ibarettir.

Doрarken hayata sadece bakabilmek imkanэnэz verilmiюtir. Yьrьmeyi, koюmayэ, canэnэz sэkэldэрэnda baюэnэzэ alэp gitmeyi bilemezsiniz. Eliniz, ayaрэnэz, felзlidir. Ne yьrьyebilir, ne koюabilirsiniz. Hayal kuramazsэnэz, зьnkь hayale giden yollarda heyelan vardэr ve hayat sizin iзin bir зэрэn altэnda kalmak gibidir. Sakat insan oksijen gibi moral solumak ister. Onun oturabilmesi iзin ьmide, morale ihtiyacэ vardэr. Dцnьp зevrenize baktэрэnэzda цzьrlь insanlarэn maddi ve manevi yцnden kцtь bir durumda olduklarэnэ gцrьrsьnьz. Siz bunlarэn iзinde ьmidi de morali de unutup gitmek durumunda kalэrsэnэz. Bir цzьrlь iзin ne olduрuna karar vermek gerзekten zordur. Nasэl yaюayacaрэna karar vermeli? Uslu bir sakat gibi mi? Saрlamlarэn tьm dediklerini yapэp, sen зok akэllэ ve mantэklэsэn цvgьlerine sahip olmak mэ?

Yoksa her geзen gьn bittiрini bilerek gцzyaюlarэnэ iзine akэtarak orada boрulmak mэ? Bir ьзьncь юэk var ki sakatlэрэnэ yok farz edip asi biri olarak yaюamak mэ? Kurduрunuz hayallerin hiзbirisinin olma ihtimali yok Зьnkь siz olmakla olmamak arasэndasэnэz. Birзok цzьrlьnьn bu girdapta yitip gittiрini, hayata sэrf zevk olsun diye baрlanэp цlьme adэm attэрэnэ gцrmeli artэk. Цlmek isteрinin gelip gittiрi, Neden?, Neden? sorularэnэn zihninizde kafanэzэ yumrukladэрэ gecenin bir yarэsэnda ne yapabilirsiniz? Eрer bцyle dьюьnmeye devam edeceksem bu yolun beni цlьme ьreceрi muhakkak.

Bir цzьrlь hayata nasэl bakmalэ? Kafasэndaki sorularэ зцzmek iзin hangi formьlleri uygulamalэ? Dahasэ her an цzьrlь olmaya namzet saрlam insanlar bir gьn bizim gibi olabilme ihtimalleri varsa bu durumdan ne ders зэkarmalэ? Hayata gцzlerimi aзtэрэmda Ben niye geldim bu diyara? diye sorma hakkэnэ kendimde bulamэyorum. Bana el, ayak vermiюsin; ama зalэюmэyor? Neden? diye sebebini de sorma cьretine sahip deрilim. Ama muhtacэm, ilgiye, alakaya, yaюamak iзin her юeye... Allah эn cc yaratmasэna hesap sorulamayacaрэnэ bilmek bu iюin ilk basamaрэ olmalэ.

Эnanэyorum ki Allah cc beni bцyle aciz yaratarak beni de зevremi de imtihan ediyor. Maraton koюan bir koюucunun imtihanэ 30-40 kilometreyse benim imtihanэm da bir metre ileri gidebilmektir herhalde. Эlk basamak asi olmamaksa ikinci basamak ьzerimize dьюen kulluk vazifesini bir цzьrlь gibi yapabilmektir. Evet, ben okullara gidip okuyamadэm. Evlenip зoluk-зocuk sahibi de olamadэm. Bir eюim, bir iюim olmadэ. Hayatэm bir odada, televiyon ve akvaryumdan ibaret. Galatasaray, bir de yeni insanlarla gцrьюebileceрim ьmidiyle gittiрim kahve ve sakatlar derneрi. Herюeyin bir gьn bugьnkь gibi olmayacaрэnэ biliyorum.

Ama юunu da biliyorum ki, saрlam insanlarэn imtihanэ benim imtihanэmэn on katэ daha zor. Allah эn cc verdiрi nimetlere юьkretmek iзin ne yapэlmasэ gerekiyorsa onu yapmalэyэm. Gцrьyorum, demek ki kцr de olabilirdim. Dьюьnьyorum, demek ki zihinsel цzьrlь de olabilirdim. Yьrьmesem de, hayat benim iзin sadece ise de ben o bitirmekle sorumlu olduрum bir metre iзin зabalayэp duracaрэm. Saрlam insanlara son bir sцzьm; bedeninizin kэymetini bilin. Bu nimetlerin юьkrьnь de sakэn ihmal etmeyin.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017 07:49 
Kullanıcı avatarı

Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2017 20:52 
Kullanıcı avatarı

Resim

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.