Zaman: 01 Kas 2014 02:47

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: en yüksek temettü veren sirketler hangisi
Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 17:43 
Kullanıcı avatarı
Konum: Yazik oldu bütün emeklerime degermiydi senin gibi KALPSIZE...
Meslek: Belirtmedi

merhaba arkadaslar

benim bilmek istedigim
1-sirketler temettüyü gecensene verdikleri tarihtemi veriyorlar
2-en cok temettüyü hangi sirketler veriyor
3-temettü verdikleri tarihleri nerde bulabilirim

arkadaslar temettüdende kazanmak istiyorum
onun icin soruyorum

Mesaj Başlığı: Re: en yüksek temettü veren sirketler hangisi
Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 18:05 
Kullanıcı avatarı

kendi görüşüm... AVİVA yı bekleye bilirsin yakın bir tarih olacak sanırım yıl sonuna kalmaya bilir %50 temettü verecek diye biliyorum......inşşş

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 19:18 
Kullanıcı avatarı

Canlı Borsa yazdı:
Temttü için söylenecek o kadar sözler var ki...
Ama sorunuza cevap vererek başlayabiliriz. Şirketlerin verdikleri temettülerin tarihleri hep farklıdır. Şirlketlerde kar elde ederler bu karlarından bir kısmınıda bize dağıtırlar. Taktir edersin ki bu karlar hep farklı zamanlarda olurlar. Bu nedenle temettüde farklı tarihlerde olurlar. Temettüler genellikle Mayıs-Haziran-Temmuz aylarında olur. Ençok temettüyü (diğer senelerden baz alarak söylüyorum.) Bagfaş, Mardın, Adana, Mıgros, Türk Telekom, Tupraş şeklinde olabilmektedir. Gördüğünüz gibi bu temettüyü verenler borsanın önde gidenleri. (Demekki yatırım yaparken borsaya yön veren, mali gücü kuvvetli hisselere önem vermeliyiz)
http://www.ibs-ntvmsnbc.com/arkasayfa/a ... ?disardan=
bu link size geçmiş dönem temettü hakkında güzel bilgiler verecektir.
Ayrıca şuanda FENER Temettü verecek olmasıda size bir örnek teşkil edebilir. 01-02 Kasımda temettü verilecek. (Fiyat hareketlerini bir incelemeniz açısından size bu hisseyi örnek veriyorum. Şimdiki fiyatı ne idi o zaman ne olacak şeklinde... Alın satın anlamında değildir.)

dostum teşekkür ederim değerli bilgilerin için yalnız bu temettü olayı hakkında biraz daha bilgi verirmisin ??
FENER İÇİN temettü tarihi 31.10.2009 Nakit Temettü dağıtma oranı % 91,1

ilgili ayrıntıya http://www.isyatirim.com.tr/LT_temettuverimi.aspx ulaşabilirsin

benim 10 lotum var mesela alacağım parayı nasıl hesaplarım ???

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 21:14 
Kullanıcı avatarı

Canlı Borsa yazdı:
Sevgili "cevs05"
Temettüden tam anlamıyla faydalanabilmek için temettü verileceği günden çok önceden alabilmek ve temettü olacağı günü beklemektir.

çok önce derken 1 gün, 1 hafta, 1 ay, önce yani ortalama bişey söyleyebiliyormusun,
fenerin temettü tarihi yakınlaştı şimdi alsak temettü alabilirmiyiz ???

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 21:49 
Kullanıcı avatarı

Temettü verilecek oran=%197
Toplam paramız=55.00 fiyat X 10 lot=550.00 TLmiz var..
Temettü alacağınız tutar=197/10=19,7 TL yani oran ile lotu böleriz çıkan para bizim temettü paramızdır.

yalnız dostum ben sana o gösterdiğim linkte %91,1 şeklindeydi ve sen %197 yi nerden çıkardın anlamadım. ayrıca temettü alacağımız tutar kısmında işlediğin;
Temettü alacağınız tutar=197/10=19,7 TL yani oran ile lotu böleriz çıkan para bizim temettü paramızdır. diyosun. Ancak lot miktarı artınca temmettününde artması lazım. Fakat senin hesaplamanda yerine koyunca yani 10 lot için 19,7 oluyorsa 100 lot için 1,97 gibi komik bi para çıkıyo. Ben heralde anlatmak istediğini yanlış anladım kusura bakmassan :oops:

ayrıca iş yatırımın sitesinde fener için hisse başına 2,33 TL olarak belirmişler

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 22:57 
Kullanıcı avatarı

Canlı Borsa yazdı:
teşekkür ederim
Fener %197 temettü verecek o yüzden bu oranı aldım.. %91,1 değil bunda bir yanlışlık var..
birde hesaplamada çarpıp böleceğime sadece bölü işareti koymuşum. kusura bakmayın hesap şöyle olacaktı
197 x 10 = 1970
1970/100 =19,7 olacaktı

teşekkür ettim şimdi anladım artık sağ olasın kardeş..
ayrıca dikkat ediyorum elinden geldiğince her soruya cevap vermeye çalışıyorsun bazı arkadaşları memnun edemessende ben çok teşekkür ederim. Zaten ne kadar iyi olursan ol mutlaka sende bi kötülük bulmak isteyen kaşından gözünden artırıp bunu mutlaka bulacaktır. sağ olasın bu arada vadiyi seyretmiyosun heralde... :lol:

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 23:09 
Kullanıcı avatarı

Canlı Borsa yazdı:
ANAAA Vadiyi kaçırdım tühh Artık yarın internetten seyrederim.:)

valla bende şaşırdım o kadar mesaj attım reklam araalarında sen cevap yazınca çok şaşırdım valla vadi seyretmeyen pek olmuyo erkeklerde....
:lol: neyse artık nettten kesintisiz seyredersin

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2009 23:34 
Kullanıcı avatarı

Merhaba arkadaşlar.
Burada arkadaşları çok içten buldum ve duygularımı dile getirerek teşekkür etmek istedim.
Umarım herkes için kazançlı ve sohbetli günler olur.
Teşekkürler.Selamlar.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız hemen bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.