Zaman: 16 Eki 2019 17:55

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Bir Kağıt En Çok Düşen ilk 5'e girdi diye almak mantıklımı?
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2011 17:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Geçenlerde DESA diye bir kağıt gözüme çarptı. İlk seansta 1.50 falanken biranda 1.27'ye düştü bende en çok düşen hisselerin başında görünce şimdi alma zamanıdır nasılsa çıkar diye düşünüp aldım. 2.seansta 1.20 ye kadar düştü. 1 haftadırda aynı yerde 1.19-1.20-1.21 arasında gidip duruyor. Sizce bu kağıt daha fazla düşermi?

Birde baştaki düşüncem mantıksız mı? Düşen kağıdı almak ayrı bir hatamıydı?

Mesaj Başlığı: Re: Bir Kağıt En Çok Düşen ilk 5'e girdi diye almak mantıklımı?
Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 12:24 
Kullanıcı avatarı

Fikir verebilecek kimse yok mu?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 12:30 
Kullanıcı avatarı

zkc*zkc yazdı:
sahipli41 yazdı:
Geçenlerde DESA diye bir kağıt gözüme çarptı. İlk seansta 1.50 falanken biranda 1.27'ye düştü bende en çok düşen hisselerin başında görünce şimdi alma zamanıdır nasılsa çıkar diye düşünüp aldım. 2.seansta 1.20 ye kadar düştü. 1 haftadırda aynı yerde 1.19-1.20-1.21 arasında gidip duruyor. Sizce bu kağıt daha fazla düşermi?

Birde baştaki düşüncem mantıksız mı? Düşen kağıdı almak ayrı bir hatamıydı?

Arkadaş desanın hakkı 0.92 1.05 arasıdır. her yerde belirttim desa 1.50 deyken çakacaklar ky'nin eline diye fiyat şişmişti ben buradanda almam. dediğim yere gelirse alır beklerim 1.20 ve üstünden satarım

Alıne oldu ki bir hataydı yani :( Daha da düşebilir o zaman...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 12:43 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

Düştüde niye düştü, ona önce bakacaksın? ZKC arkadaşın dediği gibi onun hakkı ne_?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 12:46 
Kullanıcı avatarı

kem yazdı:
Düştüde niye düştü, ona önce bakacaksın? ZKC arkadaşın dediği gibi onun hakkı ne_?

Nerden bakıcam? Neyi araştırmam gerekir?

Ben bigpara gibi sitelerden taban ve tavanlarına bakıyorum. 3 aylık-6 aylık-1 yıllık grafiklerine bakıyorum. Onun dışında hisseler hakkında hiçbir fikrim yok.

Onun hakkı ne ?? Bu sorunun yanıtı nerede? Hangi siteleri araştırmalıyım?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 13:11 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

sahipli41 yazdı:
kem yazdı:

Nerden bakıcam? Neyi araştırmam gerekir?

Ben bigpara gibi sitelerden taban ve tavanlarına bakıyorum. 3 aylık-6 aylık-1 yıllık grafiklerine bakıyorum. Onun dışında hisseler hakkında hiçbir fikrim yok.

Onun hakkı ne ?? Bu sorunun yanıtı nerede? Hangi siteleri araştırmalıyım?

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Dostum, bak bu iş takip işi, takip etmelisin, not almalısın, bilmediğin ürünü marketten alırken, fiyatına, paketine, son kullanma tarihine, menşeine, nelerine , göze hitap etmesine... gibi bakıyorsan,
sende kağıdı araştırmalısın, öyle düştü diye, çıktı diye alınmaz, siteler ve başkalarının fikirleri sana sadece yardımcı bilgi verici bir kaynak olmalı, o sözlere itibar etmemelisin,
Kayba ve kazancına da sınırlama getirmelisin, örnek veriyorum bir hisseden şukadar kazandım mı bana yeter demelisin, çok paran mı var bilmiyorum ama dikkat et, bir bakarsın elde var 0, bir bakarsın uçmuş gitmiş bu iş o kadar garip

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Tem 2011 14:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Acarlar arkadaşım bende teknik analize yeni başlamış biri olarak bir soru sormak istiyordum. Kullandığımız indikatörlerin hangileri birbiri için daha uyumludur? mesela bu grafikte macd, vol ve stch kullanmışsın. rsi de olabilirdi. Bu indikatörleri yorumlama aşamasındayım herhangi bir kaynak gösterirmsiniz?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.