Zaman: 30 Mar 2017 05:44


Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4272, 4273, 4274, 4275, 4276
 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:51 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 21 Şub 2012 17:09
Mesajlar: 16
Meslek: Çalışma Ekonomisi

Arkadaşlar 6 Mart Salı günü bedellinin oranı açıklanacak mı? Bilgisi olan varsa sevinirim...


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 22:51 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 29 Nis 2010 20:25
Mesajlar: 2753
Meslek: Otel İşletmeciliği

black kardeşim bir derleme çalışması yaptım bedelsiz ile ilgili. göz atıp fikrini yazarsan sevinirim.

14.5 Temettü
''Halka açık şirketler, temettü dağıtımlarını SPK’nın öngördüğü şekilde yapılmaktadır. Grup’un 30 Kasım
2011 ve 31 Mayıs 2011 tarihli konsolide bilançolarında dağıtılabilir kar oluşmamıştır.
Özsermaye enflasyon düzeltmesi farkları ile olağanüstü yedeklerin kayıtlı değerleri bedelsiz sermaye
artırımı; nakit kar dağıtımı ya da zarar mahsubunda kullanılabilecektir.''

yukardaki alıntı son gelen bilançodan. bedelsiz olarak verilebilecek miktar yaklaşık 25 milyon tl kadar oluyor bu durumda.

''5024 sayılı Kanun ile 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nun Mükerrer 298 inci maddesi -Enflasyon düzeltmesi ve Yeniden Değerleme Oranı- olarak yeniden düzenlenmiştir. Tam metnine bültenimizin sonundaki linkten ulaşabileceğiniz kanunla ilgili önemli konuların özeti aşağıda yer almaktadır.

1 Enflasyon Düzeltmesi Nedir

5024 sayılı Kanun'da Enflasyon düzeltmesi, parasal olmayan kıymetlerin enflasyon düzeltmesinde dikkate alınacak tutarlarının düzeltme katsayısı ile çarpılması suretiyle, malî tablonun ait olduğu tarihteki satın alma gücü cinsinden hesaplanması olarak tanımlanmıştır.''

yukardaki alıntı değerleme ile ilgili uygulamanın enflasyon düzeltme farkı olarak yansıtılması ile ilgili kanun.

''D. DUYURULAR
1. Kurulumuzun 16.12.2011 tarih ve 42/1122 sayılı kararı:
a) Kurulumuz kaydında bulunan Ģirketlerin, enflasyon düzeltmesi haricinde, mahkemece atanan bilirkiĢi marifetiyle ya da Kurulumuzca yetki verilen değerleme Ģirketlerince maddi duran varlıklarını değerlemeye tabi tutmaları sonucu ortaya çıkan fonu yasal kayıtlarına alarak sermayeye ilave etmelerinin mümkün olmadığına,

Elbeton Elazığ Beton Sanayi A.ġ., UĢak Seramik Sanayi A.ġ. ve Utopya Turizm ĠnĢaat İşletmecilik A.ġ.’nin bu nitelikteki mevcut sermaye artırımı baĢşvurularının olumsuz karşılanmasına karar verilmiştir.

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/index.aspx?submenuheader=-1

yukardaki SPK açıklaması da değer artış fonlarının sermayeye eklenemeyeceğine dair açıklaması.

''4- Değer Artış FonlarıV.U.K. mükerrer 298. maddesi değişmeden önce mükellefler, aktifindeki maddi duran varlıkları her yıl yeniden değerleme oranıyla değerlendirerek bilançonun pasifinde "Sermaye Yedekleri" hesabının altında, MDV Yeniden Değer Artışları, İştirakler Yeniden Değer Artışları ve G.V.K.'nun 38/4. maddesine göre oluşturulan Maliyet bedeli değer artışları adı altında fonlar oluşturulmaktaydı. Oluşturulan bu fonlar istenilmesi halinde sermayeye ilave edilebiliyordu. Sermayeye ilave edilme kâr dağıtımı sayılmadığından vergilemede söz konusu değildi. G.V.K.'nun 38/4. maddesi 5024 sayılı kanunun 9. maddesiyle kaldırılmıştır. V.U.K.'nun mükerrer 298. maddesi ise 5024 sayılı kanunun 2. maddesiyle değiştirilmiştir. Değişen ve 1.1.2004 tarihinde yürürlüğe giren madde de, 1.1.2004 tarihinden itibaren yeniden değerleme yapılmayacağı, bunun yerine şartlar oluştukça bilançoların enflasyon düzeltmesine tabi tutulacağı hükme bağlanmıştır. Daha önceki yıllarda yapılmış olan yeniden değerleme değer artışlarına ait fonlar, 2003 yılı bilançolarının enflasyon düzeltmesine tabi tutulmaları sırasında sıfırlanmıştır. Dolayısıyla da 2003 ve sonrası yılların bilançolarında değer artış fonları yer almamaktadır.''

yukardaki alıntıda değer artış fonunun sermayeye eklenemeyeceğine dair açıklama mevcut. yani sermayeye eklenebilecek bir kalem olmaktan 2003 yılından sonra sona erdirilmiş.


yukarda alıntı yaptığım bilgilerin ışığında malesef %3500 gibi değer artış fonundan kaynaklanan bir bedelsiz söz konusu olamaz. ancak 25 milyon tl kadar bir rakam (enflasyon düzeltme farkı ve o. üstü yedekler toplamı, bu da yaklaşık %900 bedelsiz demek oluyor) mümkün görünüyor.

uygun olduğunda sen de bir göz at, benim anlayabildiğim bu, umarıne oldu kiış anlamışımdır:)

ytd.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 23:01 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 29 Nis 2010 20:25
Mesajlar: 2753
Meslek: Otel İşletmeciliği

NESİMİ yazdı:
Arkadaşlar 6 Mart Salı günü bedellinin oranı açıklanacak mı? Bilgisi olan varsa sevinirim...şimdilik o durum ertelendi. önce kayıtlı sermayeye geçilecek.

ytd.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 23:19 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 29 Nis 2010 20:25
Mesajlar: 2753
Meslek: Otel İşletmeciliği

aysalın söylemine bakılırsa öz kaynak eksiği kesin kapatılacak gibi duruyor. yani bedelli kaçınılmaz. lakin son gelen özel durum açıklamasında sanki sermaye arttırımında bir değişikliğe gidece gibiler. yani demin bahsettiğim 25 milyon tl bedelsiz olarak eklenebilir. tabi buna kesinlikle çok umut bağlamamak taraftarıyım. benimki özel durum açıklamasında hani şu yatırımcı durumu değerlendirildi cümlesinden algıladığım bir sonuç.

bu arada KÜÇÜK bir ayrıntı: mevcut sermayeye göre bedelli ile birlikte verilmez, yani olası bir 25 milyonluk bedelsiz, bedelli sonrasına bırakılırsa sermaye çok artmış olacağından 25 milyon tl değerinde bir bedelsizin artık % lik olarak değeri kalmıyor. yani bedelsiz verilecekse bu para anlamlı olması açısıdan bedelli ile verilmesi lazıne oldu ki bedelli sonrası sermaye karşısında değeri pul olur.

1.mesele bunu yapacaklar mı yoksa sade bedelli ile yola devam mı,
2.mesele bedelsizi verip hisseyi yükseltmek için senet olarak ceplerini doldurdular mı,
3.mesele bedellide satılan lotlar otomatikmen yerine koyulacak mı,
4.mesele önce hisseyi yükseltip piyasada tekrar satıp sonra mı yerine koyacaklar.

bakalım bizleri neler bekliyor.

ytd.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 23:35 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 27 Ara 2011 00:35
Mesajlar: 241
Meslek: Çocuk Bakıcılığı

ben daha açık konuşacam bence aysal ve ekibinin dah H isse ile oyunun bittiğine inanmıyorum.Burda en önemli sorun kulübün hisseleri ne zaman yerine koyacağı ki zaten düşük fiyattan alıp yerine koyacağını her fırsatta söylemişti yönetim, bunu başta söylemesine rağmen bu ky nin nasıl bu kadaer büyük zokayı yediğine ben inanamıyorum -tabi buna bende dahilim-.
6 aydır gsray hisselerini aldım ve ben hisseleri aldığımda açıkçası burayı ne takip ediyordum, nede hisslerin halka açıklık oranın artacağı konusunda bir bilgim vardı.
Ama hisse 190 ları bulduktan sonra burayı takip etmeye başladım Fakat doğru analiz yapan kişilerin bu sitede ya kovuldular yada ....
Genelde zararda olanların birbirine atışmalarda bulunmaları hakaret etmelerini okudum. Kimbilir belkide aynı linklerin sahipleridir. Ama burda olanların hepsinin ortak bir macı var hepsi gsray hisse mağduru! Bu konuda bir defa anlaşalım, lütfen kendi aldığınız kararı ve dolayısıyla zararınızı lütfen başkasına yükleyip , başkalarına saldırmayın,
Yine en önemli şey burdaki her yazılana inanmayın,çünkü hepsi bir tesden ileri gitmez herkesin öznel düşünceleri ve çok mantıklı yazanda yok ,
birileri bu hisseye yatırıne oldu ki istiyor ama birileride bu hisseyi ne gariptirki almasını istemiyor, şöyle bir düz mantık düşünürsek hisse taban yapmış durumda, sizler bir yatırımcı olarak hisseyi taban yapmışken mi alıp para kazanırsınız, yoksa hissse tavan tavan yapıp mı para kazanırsınız. Bence bu bu hisse en çok gelecek vvad eden bir hisse! hisseyi alıp sabırla kısa ve uzun vadede bekleyen para kazanır,ben bu hisse 250 den aldım açıkçası 250 ortalama ile para kazanacağıma inanmıyorum,Asıl şimdi alan para kazanır.
Arkadaşlar kendi mantığınızı kullanın yatırıne oldu kiın herkese kolay gelsin


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2012 23:57 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 27 Ara 2011 00:35
Mesajlar: 241
Meslek: Çocuk Bakıcılığı

Herkes mutlaka okumalı ve uyanık olmalıdır!
Borsa Forumlarında Dönen Dolaplar - I
Sayıları çok az da olsa iyi niyetle bilgi paylaşımı yapmaya çalışan forumları, internet sitelerini ve de buralarda safiyane niyetlerle bilinçli/bilinçsiz paylaşıne oldu ki bazı insanları tenzih ederek konuya başlangıç yapmak istiyorum.

İşin başındaki insan sürekli övülür, sürekli iltifatlar alır. Asla ama asla eleştiri almaz her nedense.
Arada bir kalkıpta eleştiren olursa da hemen tu kaka başlar ve anında bastırılmaya çalışılır.

Forumlarda en çok kullanılan dönme dolapların başında şu gelmektedir. Bir grup konu açar, gruptaki her kişinin birden fazla kullanıcı adı vardır.
İlk başlarda düzgün doğru analizler paylaşılır. Olması gereken tüm doğrular vardır. Çünkü, en başta kazanılması gereken GÜVEN duygusudur. Bu duygu kazanılana kadar geçen sürede, karşılıklı paslaşmalar ile konuyu açan insanı yüceltme ve ön plana çıkartma işi gerçekleştirilmektedir. Amaç, izleyici sayısını artırmaktır ve istenen seviyeye ulaşmaktır. İzleyici sayısı başlarda sanal olarak fazladır, gerçekte o kadar insan yoktur. Bunun için bir kişinin 3-4 farklı kullanıcı adı ile giriş yapması, ya da sitede işin içinde ise yazılımlar kullanılması ile 10 kişi 50 kişi gösterilir. Bu konuyu okumaya ilk kez gelenler için en önemli etkileme araçlarındandırilgili konu başlığında eleştiri yaptığınız anda ezme, bastırma işlemine tabi tutulursunuz. Eğer, eleştirileriniz bilgi içerikli ise topik lideri tarafından önce mantıklı cevaplar verilir. Bilgi düzeyiniz ölçülür. Bilgi düzeyiniz düşük ise hemen yalan yanlış ya da sizin analiz edemeyeceğiniz bilgiler ile ezilirsiniz. Yok bilgi düzeyiniz Lideri zorlayacak seviyede ise kendisini köşeye sıkıştırmış ise demogoji ve kişisel saldırı yolu tercih edilir. Zaten ortamda oldukça fazla kendi adamı ve müridi olduğu için bu işaretle toplu saldırıya uğrarsınız. Site işin içinde ise zaten yasaklanırsınız. Yok site işin içinde değilse site için pekte önemli değildir, hatta bunlar onlar için daha iyidir; çünkü daha fazla reklam geliri ve popülarite demektir.

Bu arada hedef kağıt ufaktan ufaktan yazılmaya başlanır. Bu hisse senedi mutlaka ama mutlaka SIĞ bir kağıttır.
Önceden 3-5 kağıt ve gerçek analizlerle sağlanan güven ortamı içinde bu kağıt daha da ön plana çıkartılır. Kağıdın popülaritesi gittikçe arttırılır.
Hafif kağıt gitmeye başlayınca, taraftar artmaya başlar, müritler ve yancılar çalışmaya başlarlar. Zannedersiniz ki; Borsayı bu adam icat etmiştir.
Yine de takip edenlerin çoğu tam güvenemez ki karşı taraf bunu çok iyi bilir. Ve bu onların işine gelmektedir. Kağıt hafif hafif yeni katılımlarla gitmektedir.
Kağıt gittikçe katılım artar, ve daha yüksekten alımlar başlar. Bu onlar için en iyi savunmalardan birinin temelini atmaktadır. Der ki; "Ben 2 liradayken dedim, sen 3 ten almışsın, 4 ten almışsın" ...Ama yazdığı 8 liralık hedefi hiç yazmaz, karşı taraf yazsa bile görmezden gelir, zaten forum sayfaları artık saniyede dolmaya başlamıştır. Çokta umurlarında değildir zaten. Çünkü, tartışmalar başladığı zaman işin sonu yaklaşmış demektir. Bunlar; örneğin 2 den aldıkları mallara 8 lira hedef verirken gerçek hedefleri 4-5 liralardan malı çıkmaktır. İşin en ilginç ve sizlerin en çok kullanıldığınız kısım ise şudur.
Sizlere sürekli yatırımcı olmayı, sabırla beklemeyi, birlikte hareket etmeyi öğütleyen bu insan müsveddeleri;
4-5 liralara gelmeden arada bir verilen tekniğin de yardımıyla, sizlerin hisseleri tutmasından faydalanarak;
arka planda sürekli AL-SAT yaparlar ve maliyetlerini sıfıra çekerler. İşte işin can alıcı noktası budur. Artık tabanda olsa, onlar için kazanç tamamdır.
Alıntıdır


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2012 00:14 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 29 Ara 2011 23:08
Mesajlar: 186
Meslek: Belirtmedi

hala yazıp çiziyorsunuz ya...tam bir trajikomik mevzu...20.000 tl üzeri zararı olan biri olarak beni bile güldürebiliyorsunuz yaa kim bilir spek size neresiyle gülüyordur !! muhahahhaaaaaaaaa


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2012 06:12 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 11 May 2010 06:22
Mesajlar: 159
Meslek: Çevre Mühendisliği

Simdi Gsray zamani. Parası olan varsa alsın 1 sene en az beklesin. beklentiyi alın. beklenti= sampıyonluk, sampıyonlar ligi. sampıyonlar ligi n dede bi kac grup atlar birseyler yaparsa ki hissenin bu fiyatları birdaha goremezsiniz.
borsa bir yatırım aracıdır. uzun metreli bir kosudur.

son zamanlarda moda. Topraktan ev alayım 3 sene sonra %20 en az kazanırım diyo. 3 sene sonrasının simdiden ucu kararmaya basladı. ev enflasyonu olustu. onun yerine temettu veren (telekom,tupras,sanayi hisseleri) veya beklentisi olan hisseler(gsray, gıda sektoru) yapılan yatırımlar en az 3 sene sizlere kazandıracaktır. turk mantıgı; bi goz evim olsun bi bas soganım olsun.. devir degisti artık.. stres yapmayın. ihtiyacınız olmayan parayı yatırın. kısa vade de kazanmak biraz kumar..

icimden geldi yazdım. elestirenler olabilir.
saygılar.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2012 19:16 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 22 Eyl 2011 18:55
Mesajlar: 30
Meslek: Akademisyen

AKŞAM SVASDAN 3 PUANLA DÖNERSEK YARIN 165,168 İ GÖRRÜZ UMUYORUM
MALİYUET 250 BEKLEMEDEYİM.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: GSRAY - Galatasaray Sportif Hisse Senedi Yorumları (Eski)
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2012 19:32 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 27 Oca 2009 00:55
Mesajlar: 404

buradan devam
http://www.borsayorumu.com/gsray-galatasaray-sportif-hisse-senedi-yorumlari-t4712.html


Çevrimdışı
 Profil  
 

Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz. Sayfaya git Önceki  1 ... 4272, 4273, 4274, 4275, 4276


 Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafirGeçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.