Zaman: 23 Ara 2014 07:04

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 430  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: BRKSN - Berkosan Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 21:35 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Diğer

tarihe adini yazdirmis ünlü borsacilarin yorumu herkez satarken al, herkez alirken sat
ben baska kagitlardaydim dolayisiyla buraya yazmiyor bakmiyordum
BRKSN ye geldim bir bakim ne yaziliyor diye
dogal olarak nerden nereye geldigine bakinca yine herzamanki gibi ben sunu dedim bunu dedimler dolu bu fiata gelecek almayin yapmayin diyenlerden baska kimse yok
kagidin grafigine bakinca belli bu oyun 4 yada 5 dir oluyor bu beklenmeliydi
adamlar sabirla 4-5 ay topluyor asagidan fiati 3-5 katina gelince 3-5 günde satiyorlar
bizde 1 haftada 4 haftada % 100 kazanacagiz diye sisirilmis fiattan giriyoruz

dogru degilmi?
cogunluk satarken al , cogunluk alirken sat bu benim önerim yada sözüm degil ama düsünülmesi gerekli söz
adamlar bu sistemle ünlü borsa zengini olmuslar.
aslinda basit
biz fiat 7, 8 iken hic korkmadan ne güzel yükselmis , kazandirmis , bizde kazanalim diye aliriz,
fiat düsmüsken 15 den 8 den aman bizde kaybetmeyelim diye almayiz hakli olarak! kaybetme korkusundan,
halbuki sabirla takip edip dip yaptigini hissedebilsek, cikis basladigini görebilsek herkez satip fiat düsmüsken
elinde olanlar icin panik yapip satmakmi?
takip edenler icin almakmi dogru?
soruyorum.

yorum bekliyorum. Felaket tellalligi degil.
yatirim tavsiyesi degildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 21:43 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

bunun gibi şirketlerde kazanmak çok zor adamlar tek tek lotları sayıyorlar eğer 10 bn lot alim desen dökene kadar 10 taban yapar bu tarz şirketler bunuda unutmamak lazım arkadaşlar ben çok az yıkıma yakalandım ama sattım kalanlara sabır ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 21:45 
Kullanıcı avatarı

bertigny yazdı:
alicinin bukadar enayisi brksna neden son bes dakika gelsin ustelik son dakikada alacagi riski neden bir de hafta sonuna sikinti eklesin?
son dakika alan sirketti satanda sirketti olay budur arkadasim mantik bunu diyor.

bende zaten böyle düsünüyorum tabiki elinde 5 dakkada 4-5 milyonu koyan KY degil
kaldiki hic bir KY 10-11 kademeyi toplayamaz helede fiati 4.xx lerde ise
aksini iddia eden yok tabiki sirket fiati nerdeyse taban kapancakken 4.64 den 4.86 ya neden 5 milyon eski deyimle 5 trilyon yatirdi
gel gel degil sanirim bu saaten sonra
zaten millet monitorda görünce fiatin nerden geldigini bir ürkeriyor yolda para bulsa o parayi buraya koymayacak su anda KY

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 21:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

iyiya yazdı:
tarihe adini yazdirmis ünlü borsacilarin yorumu herkez satarken al, herkez alirken sat
ben baska kagitlardaydim dolayisiyla buraya yazmiyor bakmiyordum
BRKSN ye geldim bir bakim ne yaziliyor diye
dogal olarak nerden nereye geldigine bakinca yine herzamanki gibi ben sunu dedim bunu dedimler dolu bu fiata gelecek almayin yapmayin diyenlerden baska kimse yok
kagidin grafigine bakinca belli bu oyun 4 yada 5 dir oluyor bu beklenmeliydi
adamlar sabirla 4-5 ay topluyor asagidan fiati 3-5 katina gelince 3-5 günde satiyorlar
bizde 1 haftada 4 haftada % 100 kazanacagiz diye sisirilmis fiattan giriyoruz

dogru degilmi?
cogunluk satarken al , cogunluk alirken sat bu benim önerim yada sözüm degil ama düsünülmesi gerekli söz
adamlar bu sistemle ünlü borsa zengini olmuslar.
aslinda basit
biz fiat 7, 8 iken hic korkmadan ne güzel yükselmis , kazandirmis , bizde kazanalim diye aliriz,
fiat düsmüsken 15 den 8 den aman bizde kaybetmeyelim diye almayiz hakli olarak! kaybetme korkusundan,
halbuki sabirla takip edip dip yaptigini hissedebilsek, cikis basladigini görebilsek herkez satip fiat düsmüsken
elinde olanlar icin panik yapip satmakmi?
takip edenler icin almakmi dogru?
soruyorum.

yorum bekliyorum. Felaket tellalligi degil.
yatirim tavsiyesi degildir.

Harfiyen katılıyorum. "Almayın, ocağınıza incir ağacı dikecekler" diyenlerden pek azinın samimiyetle 'iyilik yaptigini' zannediyorum. Birçok kisi alıp almama kararsızlığı yaşıyorken 'almamayı' tercih ettiginde ve hisse düştügünde baskalarına almayın derken kendine (egosuna) 'bak iyi yapmissin' diyor aslında. Tabii bir de art niyetliler var ki baskaları almadığında kafalarindaki tabana (en uygun maliyetlenilecek düzeye) hizlica gelsin hisse istiyorlar. Sunu kimse inkar edemez ki 'sürat sevenlerin' yeri burası. Kimsenin beklemeye tahammülü yok ve sanırım burada 'oynayanlar' zaten riske edebilecekleri bir meblağın üzerinde islem yapmiyorlardir (ky'ler icin söylüyorum). Spek pekcok gun 18-18 alım ve/veya satım yapıyor ve bence diyor ki "çoluk-cocuk gelmesin kardesim, burası erişkinlerin yeri" :)) YTD.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 22:25 
Kullanıcı avatarı

onlar sayarsa bizde saymak zorundayiz :))

Resim

18.9.2012 de fiat 8.xx ilk 724329 adet global mali sürmüs
18.9.2012 de fiat 8.xx ilk 318356 adet yine isbank müsterisine mali vermis 8.00 genelde KY (isbank,garanti,yapikredi,ziraat)
az da olsa yardimci oluyor maalesef takas verilerini 2 gün sonra görebiliyorum SPK sagolsun nedendir anlamis degilim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 22:56 
Kullanıcı avatarı

bertigny yazdı:
Benim gorusum berksnin dususu bundan sonra bugunku 2 seans gibi olacak, yani nasil 4.66 ya direk dusurduler ama sonra 4 kurus arasi gitti geldi sonra kapanista 10 kurus yukari kapandi, bu demek oluyorki bundan sonraki dususlerde ayni senaryo devam edecek yani giren kazanamiyacagi gibi riski de almis olacak yani gunlukculerde saatcilerde kazanamicak belkide yakalanacaklar, pazartesi atiyorum 4.40 dan mi acildi aksama kadar 4.36.... 4.44 arasi gidip gelecek, sali gunu 4.50... 4.65 gorecek tabi yine atlayanlar daha sonraki gunler yine taban serisi olay boyle bitecek gorecegiz. Bu hisseyi iyi taniyorum.

aynen, al-sat günlükcülere firsat olmadi,
isyerinden yillik izindeyim dün baktim 5-6 kademe inip cikiyor dedim al-sat yapilir biraz alsattan kazanalim
bugün sabah oturdum ilk seans 1-2 taban cözülüyor tabandan aldim biraz 2. seans dedim taban olmiyacak gayri artik kapanisa kadar basindaydim inanin arkadasin dedigi gibi 4.62 ye al yazdim elimde oldugu icin de 4.78 sat
17:xx saatine yani kapanmasina kadar ne aldi ne satti yani 7 kademe bile oynamadi kapanisa az zaman kalincaya kadar
tahminim dünki rekor hacim al-sattan oldu:)) bunada önlem alinmis kesin
ha simdi ne olur bana göre istedikleri kadarini cikabildilermi , yada acitacak fiata geldimi onlar icin pazartesi ilk 1 saat belki hemen acilista belli olacak sanirim ,
bir tek cözemedigim son 10 dakika isterlerse 100 binlerce daha verebilirlerdi aksine 700 bin adet alim yaptilar bu kesin KY degildi, kafa karistirdi benim icin
söylemekte cok iddiali belki yanlis ama acaba toplamamiydi? sayet öyleyse pazartesi görecegiz devami gelmek zorunda.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 23:18 
Kullanıcı avatarı

bertigny yazdı:
Bir bucuk ay once temerrud acikladi brksn
Anlamini arastirdim ozaman fransizcada anlami sirketin zor durum ani ve iflasi
Sanirsam kapta gorebiliesiniz 7 ayin son haftalarinda kap à dusmustu

bir bu eksikti arkadasim nerde okuduysan al buraya koyda bizde görelim YOK ÖYLE bisey

buda en son aciklanan 6 aylik 2012 kapsamli gelir tablosu KAP tan

kari ilk 3 aya göre 2 kati artmis

ne olur mis mus lar yazmayalim belge veya kaynak gösterelim ,

önceki yazilarini okumadim ama aklima baska seyler geliyor, amacin nedir..

Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 23:23 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Otel İşletmeciliği

borsa kime korsa

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2012 23:24 
Kullanıcı avatarı

bütün KAP haberlerini taradim baktim yok öyle bir sey 7. ayin 27 sinde % 30 bedelsiz senet vermis , sermaye artirmis oda olumludur, herkez bekler bedelsiz kagit versin , sermayesini yatirimcidan para almadan artirir sirketi kuvvetlendirir, olumludur...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2012 00:23 
Kullanıcı avatarı

bertigny yazdı:
Bir bucuk ay once temerrud acikladi brksn
Anlamini arastirdim ozaman fransizcada anlami sirketin zor durum ani ve iflasi
Sanirsam kapta gorebiliesiniz 7 ayin son haftalarinda kap à dusmustu

hic alakasi yok sirketle

temerrüt alışı ne demek
Temerrüt işlemleri, hukuki sorumluluğunu yerine getirmeyen kişilerin düştüğü durumu düzeltmek için yapılır. Yani siz hisse alırsınız, 2 gün içinde parasını yatırmazsınız (herhangi bir sebepten dolayı) aracı kurum da bunu kendi portföyüne almak istemiyorsa "Temerrüt Satışı" yapabilir veya tam tersi siz açığa hisse satarsınız, yani kendinizde olmayan hisseyi satarsınız, aynı gün geri alamazsınız (seans kapanır, kağıt tavan olur, vs) aracı kurumun da elinde bu hisseden yoktur, kapı kapı hisse dilenir komşu aracılardan, böyle de bulamazsa temerrüde düşer, bu durumda T+2''de takası denkleştirmek için "Temerrüt Alışı" yapılır, yani örneğin XXXXX.TE tahtasına ancak bu tahtada temerrüde düşmüş aracılar emir girer ve satıcı beklerler açıklarını kapatmak için... Temerrüde genelde açığa yapılan işlemler ile düşülür, özellikle de açığa satış... Tüm temerrüt pozisyonlarından aracı kurum sorumludur, yatırımcının sorumluluğu yoktur İMKB nezdinde ama daha sonra aracı da işlem yapan kişinin ağzına z.çar Yalnız burada benim bahsettiğim vadeli açığa satış sözleşmesi ile yapılan yasal açığa satış değildir, aynı gün içinde kapatılmak üzere yapılan illegal açığa satıştır, kötü günlerde piyasalarımızı allak-bullak eden de budur zaten... Umarım açıklayıcı olmuştur... Bu arada sorgu ekranı, bizim bildiğimiz klasik derinlik ekranıdır, yani hisse koduna XXXXX.TE yazarak bekleyen emirleri görebilirsiniz... Bol kazançlar... Alıntıdır.

bende diyorum nerden cikti bu haber senin yorumladigin gibi degil az cok anlamasakta pek önemi olmasada baktik önceden ,
sirket kar yapiyor

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 430  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız hemen bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.