Zaman: 25 Mar 2017 14:43

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: RYGYO - Reysaş GYO Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2014 20:07 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

KAPLANKIRAN yazdı:
flamenco72 yazdı:
Hiçbişeyin analizini yapmadan..PD/DD, F/K, gelecekteki F/K Brüt kar kirageliri vs..
Onları yapageldik zaten

Soru:
CİTİ nin takasında duran TEMPL fonu ve NOrveç hükümetine ait 24 milyon lot (kaynak hazirun tutanakları) yatırımdan ortalama kaç lira realize edilmiş sermaye kazancı karı bekleniyor..Bu ortlama satış fiyatını yakamak için ortaya çıkacak maximum fiyat bandı ne olabilir..?

Bu sorunun cevabını görceğimiz tarih nedir?..

Benim için bu 2015-2016 yılları...Daha erken olursa ne ala...

Evet Sayın Döven ver şimdi aşağıya:):):):)....

yatırım tavsiyesi değil

--Sayın flamenco72 son gelişmeler için ne diyorsunuz, bedelsiz verdi,ayrıca yabancı alışı son üç gün olan hızı ile devam ediyor, ve hisse 3 gündür yerinde taş gibi duruyor, çok ilginç değilmi, kimse korkudan alamıyor, daha aşağılardan da satmak istemiyor, ve burada da sıkılanlar satıyor, adam ağacın altına oturmuş ve olgunlaşan armutları sırası ile topluyor, sizin bukonudaki fikrinizi rica edebilirmiyim.

Genel kurulda Durmuş Döven benim bu sayfalarda dile getirdiğim pek çok şeye paralel bir perpektifle anlatarak "2016 ya kadar temettü yok" dedi...(oylamada Bedelsiz dağıtımı başlığına katılmadım...Şööle bi 5 milyoncuk temettünün iyi olacağını belirttim ...ama Durmuş Döven aynı benim gibi eli sıkı ve hatta bu konuda cimri diyebilirim..(benim kadar olamaz ama:)::):)))(beni norveç fonu temsilcisi sandılar önce..bu da eğlenceli bir anektod oldu...
Önemli konu başlıkları..
1-) Üsküdarda yeni alınan villa; Sancaktepe'ye nitelikli konut projesinin işareti olabilir..(bu gelişmeyi önemli sayıyorum)
2-) Hedef 1 000 000 metrekare beklenen getiri metrekareye 4-6 dolar arasında kira geliri diyebiliriz...5 desek yılda 60 milyon dolar kira geliri yapar

Benim tahminim o hedefe ulaşmamız 2017 yılını bulur...
Off the record konuşmalar hakkında üzülerek bilgi veremem..Çünki bunlar şirketi bağlamamakla beraber beni bağlar mazur görün:)..
Ancak bir dahaki genel kurula katılmanızı hararetle tavsiye ederim..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2014 00:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Flamenco hocam, kısacası şunu söylemeye mi çalışıyorsunuz, oldukça gelecek vadeden bir hisse, özkaynakları, karlılığı ve devamlı büyüyen yapısıyla bir kaç seneye hakkettiği yere gelecek mi? Hakkettiği yer hangi seviyeler? Bu konudaki değerli görüşlerinizi alabilir miyim? Bu hisseye girmeden önce iki yıl kadar önce tercih yaptım, van gıda mı rygyo mu, bunu tercih ettim, ama kişisel beklentim piyasa karşısında benzer hareketleri olan bu iki hissenin değerine zamanla kavuşacak olmasıydı, vngıda gibi rygyo da benzer şekilde orta vade de gelecekse beklemekte fayda var diye düşünüyorum. Tamamıyla kendi düşüncelerim olup sadece fikir edinmek için size soruyorum, ne benim yazdıklarım ne de sizin yazdıklarınız yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bilgilendirme adına kayda değer veriler olabilirler ancak. Teşekkürler.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Tem 2014 10:27 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

Sevgili dostum;.
Ben kendi adıma uzun vadede (2017-ve sonrasında) büyüme hedeflerine önemli oranda ulaşacağını düşünüyorum..Bu büyüme hedeflerini ve bu hedeflerin ortaya çıkartacağı Kira geliri ana omurga olmak üzere muhtemel Sancaktepe, Kurnaköy başlıkları ile beraber ulaşacağımız gelirleri düşündüğümüzde bu günki fiyatlarla hesap ettiğimiz F/K ve PD/DD oranları çok daha cazip hale gelecektir kanımca...
Sanırım önceki sayfalarda da bu öngörülerime ilişkin bişeyler karalamıştım...
Pek tabiidir ki bunlar kendi görüşlerim olup her zaman her dostuma arkadaşıma ısrarla önerdiğim gibi...
"yatırım kararlarımızı kendi araştırmalarımız ve bu araştırmalar ışığında görünür olan dayanaklar çerçecesinde vermeliyiz...aksi halde başkalarının (ben dahil) doğrularına göre verdiğimiz kararların kazanç sağlaması; gerçek yatırım hazzını ortaya çıkartmamakla beraber, kayıplar da daha ızdıraplı olacaktır"..
Yani yatırım tavsiyesi değildir:):):)))

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2014 23:39 
Kullanıcı avatarı

Eyvallah hocam, öyle şirkete gidip işin aslını astarını geleceğe dair beklentilerini sorma öğrenme şansıne oldu ki ama kapa yaptığı bildirimleri teker teker açıp değerlemelerin toplam değerini hesaplayınca dediğin gibi orta ve uzun vadede zaten gideceği noktaları tahmin etmek zor değil, inşallah beklediğimize değecek,, şu devirde bir şey sahibi olmak gerçekten zor eldeki kısıtlı bütçelerle yatırıne oldu ki en mantıklısıysa tamamiyle kişisel görüşümdür ve sadece kendimi bağlar bu görüp rygyo bunun için biçilmiş kaftan olsa gerek. Allah hayırlı kazançlar nasip etsin herkese.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014 14:07 
Kullanıcı avatarı

bu hissede bekleyecegim diyen ama bekleyecegim derken 1 2 seneyi kasdeten çok yanılır bendede yuklu var.bu hisse için kimse analizlere yada indikator saçmalıgına kapılıpta hayaller kurmasın.ilk cıktıgı zaman da iddiamdı bu kagıdın 15 sene si var yani yaklaşık 4 gitti kaldı 11 bu şimdi çoguna saçmalık gelir hadi canım sende deyip kızan olur. sayın arkadaşlar kimse kimseye gel sana bedavadan para demez birde ustelik borsada hiç demez birde ustelik bu patronla çok zor. bakın hangı kagıda yatırıne oldu kiız yapın butun bilgileriniz yatırıne oldu kiıgınız şirkrttr mevcut yanı sen adını soyle sana elinde ne kadar var söylesinler oyle patronlar bilirim adamın elındekii malı almak için yıllarca usandırır ve sonunda alır boyle alçaklardan biride bu herif adam neden sanıyorsunuz yıllardır aşagıda gezdiriyor işler çok iyi oldugu halde kimse ruya gormesin kısa vadede

Yeni mesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014 14:15 
Kullanıcı avatarı

arz eder toplar parayı o parayı yıllarca çalıştırır yanı senın paranla para kazanır tabi o para on senede senden almışsa elli on senede onu yapar bes yüz tabi sen hala zarardasındır hayata küsmöüşündür sonra bu kadar zaman bekleyen pek olmaz ama eger olursada bir liradan arz ettigi kagıdı 6ayada getirir yedi sekiz liraya o arada kaçtın kaçtın eger kaçamazsan zaten bittiginin resmidir arkasından bir bedelli koyar.yani türkçesi arkadaş al bukagıdı at bir kenara misal al on binlik eminim on sene sonra sana bir daire alır hepsi bu fazlada umuda kapılma yat alacagım kat alacagım.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2014 19:19 
Kullanıcı avatarı

55 alltına gelmıyor..kimsecıklerde yok..ucuz kagıt bulmak mesele verıleri güzel duruyor...******. Hoca. Lütfen bir grafık atsan. Sanırım sinyaller olumlu...tskr. izledeyımmm..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2014 19:20 
Kullanıcı avatarı

****** hoca..lütfen grafık.. Tsk

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2014 19:21 
Kullanıcı avatarı

Bek hocaa...grafık lüt

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2014 19:22 
Kullanıcı avatarı

unsala yazdı:
55 alltına gelmıyor..kimsecıklerde yok..ucuz kagıt bulmak mesele verıleri güzel duruyor...******. Hoca. Lütfen bir grafık atsan. Sanırım sinyaller olumlu...tskr. izledeyımmm..

Bek hoca. Demiştm...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.