Zaman: 12 Ara 2018 22:06


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Sonraki
 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 May 2017 05:53 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Resim

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 May 2017 19:22 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Diplomaların değeri

Eklenme: 21 Mayıs 2017, 17:27

İnsanoğlu bir dilim ekmek mücadelesi yapardı. Böyle bilinegeldi. Köyden şehre göç ederken, iş talebi ile kıdemlilerin kapılarını aşındırırken kullanılan slogan ‘bir dilim ekmek’ sloganı idi. Bir dilim ekmek uğruna insanlar diyar diyar dolaşıyorlardı.

Yeni anlayışta durum değişti. Artık ‘bir dilim ekmeğin’ yerini bir diploma parçası aldı. Şehirden şehre hatta ülkeden ülkeye gidenler ‘bir diploma uğruna’ gurbet kahrı çeker oldular. Diploma, gıda dahil her şey hâline geldi. Diplomayla yaşanması umulan birkaç yıl için sağlıktan taviz verildi. Diploma olsun da nasıl olursa olsun diye düşünüldü.

Gelinen noktada ise diplomanın karın doyurmadığı gibi ehliyet dahi kazandırmadığı anlaşıldı. Diplomalı ama beceriksiz nesiller yetişti. İlimden değerli diploma, özünden değerli kabuk gibi durdu karşımızda. Şahsiyeti ve sıhhati yıpranmış gençler, ellerindeki diplomalarla kaldılar. İlim yine uzak dallardaki meyveye benzedi. Sadece diplomada yazan dalda ‘uzmanlığı’ olan, o uzmanlığı da sindirememiş olan ilim adamları ile yoğrulduk.

Bilhassa şeriat ilimlerinin ‘Allah rızası’ haricinde bir gaye ile elde edilmeye çalışılmasının bedeli ağır olacaktır. Dinin menfaate alet edilmesinde abeslik ne ise dine ait ilimlerin menfaate alet edilmesi de odur. Bizde dinle dinin ilimleri aynı terazide durur. İlmi dışarıdan almış olan bir din değildir dinimiz. Haram ve helali belirleyenle onları tatbik eden arasında haram ve helal titizliğinde ne fark olabilir? Üretenle tüketeni ayrı bir anlayış, İslam’ın tatbikinde mümkün müdür? Müslümanların dinlerini, görevleri dindarlara yol göstermek olan fakat kendileri yolda olmayan insanlardan öğrenmeleri tam anlamıyla afettir.

İslam adına bir din bürokratı oluşturulması böyle bir şey olsa gerek. Kendisi sabah namazına kalkmayan birinin, insanlara sabah namazını cemaatle kılma konusunda telkinatta bulunması kabullenilemez bir tutumdur. Bunu ne onlar adına ne de onlara uygun bir zemin oluşturan kitleler adına kabullenilir göremeyiz.

İlim dindir

İnsana yarar sağlayan her ilim mübarek olma vasfına haizdir. Sağladığı yarar kadar da bereketi vardır. Direkt insana hizmet eden ve zaruri olan bir tababet en üstün fen ilimlerindendir. Cana hizmet ettiği için can kadar değerlidir.
Daha aşağısı da o oranda değer taşır. İnsanın dünya ve ahiretine en büyük yararı sağlayan şeriat ilimleri de ahiretin büyüklüğü kadar büyük bir vasfa haizdir. Bunun için ilim yolunda olmak, cennete giden bir yolda olmaktır. Âlimin mürekkebine verilen değer, onun şehitle oranlanması, ilmin bulunduğu düzeyi göstermek için iyi bir işarettir.
İlmin Allah yolunda ve Allah için yapılabilecek işler arasında cihattan geri kalır yanı yoktur. Onu yeri geldiğinde nafile oruçtan, teheccütten daha geride göremeyiz. Allah için yapılabilir işlerin hepsi için geçerli olan şu kural ilmin hangi gözle görülmesi gerektiğini de anlatmaktadır:

Allah için yapılacak herhangi bir amelin en temel gereği onu bilmektir. Yani o iş hakkında Allah’ın ne murad ettiğini ve nasıl yapılmasını emrettiğini bilmek esastır. Aksi takdirde kimse Allah’ın razı olacağı bir iş yapamaz. Zira Allah’ın rızası ancak O’nun istediği şekilde elde edilebilir. Bu da ilim sahibi olmak demektir. Kim ne yapacaksa, o yapacağı amel hakkında ilim sahibi olacaktır. Cehalet üzerine kurulu iyi bir iş olamaz. Buna namazdan herhangi bir emre kadar her şeyi dahil edebiliriz.
Buradan da anlaşılıyor ki ilim, Müslüman olarak yaşayıp ölmek isteyen her Müslümanın en temel ihtiyacıdır. İlimsiz İslam, İslamsız da ilim tasavvur edemeyiz. İlmin de kağıt parçalarındaki rakamlara dayandırılması önümüze, iş yapan cahillerle bir iş yapmayan bilginler zümrelerini çıkarmıştır.

Diploması olan, diplomasındakini yaşamayan kitlelerin karşısında, ehil olmasına rağmen diplomasızlığının bedelini itilmişlikle ödeyen kitleler arasında İslam gariptir. Ne diploma abartısına meylederiz ne de sokak kültürünü benimseriz. Bunun ortasının bulunması gerektiğini düşünüyoruz. Diplomamız da bulunsun ama diplomalarımız değil amellerimiz belgemiz olsun. Diplomamız bulunsun ama onu kimden aldığımıza dikkat edelim. Çünkü ilim dindir. Din ilimden geçmektedir.

Gösteriş Müptelası Olmak

Cami namaz içindir. Mushaf da okunmak içindir. Başörtüsünün de tesettür için olduğu bellidir. Cami, Mushaf ve örtü insanların birbirlerine karşı kullandıkları gösteriş yatırımına dönüşürse ne olur? Mushaf, okunmaktan ziyade sanatkârların sanat icra etmek için yarıştıkları tabloya dönüşürse ne olur? Tesettür, açılmaya denk teşhir maksadına alet edilirse ne olur?

Bu ve benzeri soruların cevabı olacak bir mesaj sahabeden Ebudderda radıyallahu anhın lisanından bize ulaşmaktadır: ‘Mescitlerinizi süslediğiniz, mushaflarınızı ziynetlendirdiğiniz zaman helak olmuşsunuzdur.’ (Camiussağir,658; İbni Ebi Şeybe, 30742)

Kabuğun özden daha değerli olmasından söz ediyoruz. Caminin duvarlarının namazdaki huşudan, cemaate devamdan daha önemli olmasından söz ediyoruz. Mushafın bir sanat eseri olarak ele alınmasının, onu sabah akşam okumaktan daha değerli görülmesinden söz ediyoruz. Kabuk, kapladığı şeyden daha değerli olmuştur.

Diğer yandan insanların camilerin yapısıyla birbirlerine karşı övünüyor olmaları hadislerde kıyamet alametlerinden biri olarak zikredilmektedir. (Ebu Davud,Salat, 12-449) Beton yığını ve namaz! İkisi bir arada anılırken beton, namazdan daha ağır basıyor. İşte kıyamet kopartacak hata veya erime.

Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin mescidi ne idi, nelere beşik oldu? Bir medeniyet o mescidde inşa edildi. Üstü yağmura karşı açıktı. Etrafı rüzgâra karşı açıktı. Ama mescid, bütünüyle yüreklere de açıktı. Oraya bir kere gelen ölü bile olsa diriliyordu.

Kur’an ilk indiği zamanlarda nasıldı? Kâğıda bile yazılabilmiş değildi. Kemik parçalarına, kiremitlere, ağaç parçalarına yazılmıştı. Kimsenin elinde bir arada, masaya konabilir bir Mushaf bile yoktu. Ama Kur’an, hayat membasıydı. Yaşam kılavuzu idi. Kur’an tam anlamıyla Kur’an’dı.

O günlerde İslam etkileyen durumundaydı. Üzerlerinde elbiseleri bile bulunmayan sahabiler medeniyet merkezlerine elçi olarak gönderiliyordu. Gönüllere sirayet edebiliyorlardı. Dil de bilmiyorlardı ama Roma Sarayı’nda, Kisra’nın sarayında meramlarını anlattılar. Etkilenmediler, etkilediler.

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 05:47 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Resim

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 May 2017 20:49 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 25 May 2017 19:48
Mesajlar: 24
Meslek: Diğer

foruma baktığım zaman hala yatırımcı arkadaşlarımız çok riskli sularda yüzmeye devam ediyorlar..


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 May 2017 05:10 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Şeker Hastalığı İşte Bu Sebeplerden Ortaya Çıkıyor!


Resim

Genel olarak şeker hastalığına sahip olanlarda hızlı bir artış gözlenmekte. Bu artışın nedeninin ise şekerli gıdaların fazla tüketilmesi olduğu bilinmektedir. Peki o zaman şekerli gıdalardan nasıl kaçınabiliriz? Ya da şeker yerine ne kullanabiliriz?

29 Mayıs 2017 Pazartesi 10:21 -
Şeker Hastalığı İşte Bu Sebeplerden Ortaya Çıkıyor!


Şeker hastalığı, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızlı artış gösteren hastalıkların başında geliyor. Halen, ülkemizde her 100 kişiden yaklaşık 9’u şeker hastası. Genetik etkenlerin yanısıra, batılı yaşam tarzının getirdiği fast food beslenme alışkanlıkları, kilo, stres gibi nedenlerle hiçbir ülke şeker hastalığının artışından kaçınamıyor. Kuşkusuz, tanı yöntemlerinde yaşanan gelişmeler, hasta sayısına ilişkin rakamların artmasında önemli bir etken.

ŞEKER HASTALIĞI NEDENLERİ

İnsülin, pankreastan kan dolaşımına verilir.

Normalde yemeklerle alınan besinler parçalanarak, vücudun başlıca yakıtı olan şekere dönüştürülür ve kan dolaşımına geçerek kan şekerini yükseltir.

Kan şekeri yükselmesi de pankreastan insülinin kana geçmesini arttırır.

İnsülin de kanda dolaşan şekerin vücuttaki hücrelere alınarak kullanılmasını ve vücudun ihtiyacı olan enerjinin üretilmesini sağlar.

Şeker hastasında;

Besinlerle alınan enerji kaynağı olan şekeri vücut insülin eksikliği nedeniyle yeterince kullanamaz.

Şeker kan dolaşımında kalarak kan şekerini yükseltir.

Vücut ise şeker denizi içinde yüzerken –hücrelerin insülin eksikliği veya yanıtsızlığı nedeniyle şekeri kullanamadığı için- şekersizlikten, enerji üretmek için yağları ve kasları yakar.

Çünkü, şekeri kullanması için gerekli anahtar olan insülin etkisi eksiktir.

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Replik Chopard Uhren
Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 May 2017 08:23 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 26 Ara 2016 14:41
Mesajlar: 16
Meslek: Bahçe Düzenleme

<strong><a href="http://watches.michaelkorswallet.cn/de/">Replik Schweizer Uhren aaa +</a></strong><br>
<strong><a href="http://watches.michaelkorswallet.cn/de/">Replik Schweizer Uhren</a></strong><br>
Uhren | [b][url=http://watches.michaelkors


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2017 03:22 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Resim

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2017 15:18 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Güllacın Tek Rakibi 'Yalova Sütlüsü' İftar Sofrasının Vazgeçilmezi!


Resim

Yalova'dan Türk mutfağının tatlı kültürüne kazandırılan ve mideyi yormaması nedeniyle bölgede iftar sofralarının vazgeçilmezi olan "Yalova sütlüsü"nün satışları, ramazan nedeniyle üçe katlandı.

Dondurma ve yaz meyveleriyle de tüketilebilen, tarifi adeta sır gibi saklanan "Yalova sütlüsü"nün üretildiği işletmeye çevre illerden de sipariş geliyor. Şeker oranı diğer tatlılara göre yüzde 60 daha az olan tatlının, "tahinli, damla sakızlı, çikolatalı ve klasik" olmak üzere 4 çeşidi bulunuyor.

Tatlının patentini 2010 yılından bu yana elinde bulunduran işletme sahibi Bahattin Battal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1992'den beri Yalova'da tatlı sektöründe baklavacı olarak hizmet verdiklerini belirtti.

Resim

Battal, yaklaşık 12 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucu "Yalova sütlüsü" adını verdikleri tatlıyı geliştirdiklerini ve 2006'dan itibaren üretime geçtiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: "Neden böyle bir ürün geliştirmeye karar verdik? Yaşadığımız şehir çok güzel bir yer. İstedik ki Yalova'nın da kendine özgü bir ürünü olsun. Daha önce buradan İstanbul'un süt ihtiyacı karşılanıyordu. Biz de yapacağımız ürünün sütlü olması gerektiğini düşündük. Yaklaşık 12 yıl süren bir Ar-Ge çalışması sonucu bu ürün ortaya çıktı. Şimdi bu ürünleri konsept mağaza şeklinde müşterilerimizle buluşturuyoruz. Asıl hedefimiz, sağlıklı ve doğal tüketime yöneliktir."

TARİFİNİ KİMSEYLE PAYLAŞMIYOR
Battal, ortağı ve "Yalova sütlüsü"nün ustası Ömer Koyuncu'nun tatlının tarifini kendisiyle bile paylaşmadığını vurgulayarak, "Yalova sütlüsü yapılış aşaması, pişirilişi ve sütünün ayarlanması ile apayrı bir tatlıdır. Ortağım bu tatlının tarifini bilen tek kişi, tarifini hiç kimseyle paylaşmıyor. Yapılışını sadece o biliyor." dedi.

Resim

RAMAZAN'DA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
Ramazan ayında bu tatlıya yoğun ilgi olduğunu aktaran Battal, "İlgi görmesinin sebebi soğuk tüketilmesi. Bütün mevsim meyveleriyle de tüketilebiliyor. Çok hafif bir tatlı. Şu an normal günlerde çalıştığımızın iki katı bir performans sergileyerek üretimi artırdık. Üretimimiz ramazan ayı dolayısıyla arttı. Gelen talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Şu an kapasitemiz normal üretimin üç katı. Böyle olmazsa talepleri karşılayamayacağız." ifadelerini kullandı.
Şehir dışından gelen talepleri de karşılamaya çalıştıklarına değinen Battal, Bursa'da şubeleri olduğunu, Kocaeli, Adapazarı ve İstanbul gibi yakın yerlere de günlük tatlı gönderdiklerini kaydetti.
Haber Yayın Tarihi : 3.6.2017 13:13:00 Sondakika.Com

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017 03:17 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Dilencinin Üzerinden 30 Bin Lira, Banka Hesabından Servet Çıktı

Resim

Bursa'da zabıtanın 15 gündür takip ettiği dilenci cami önünde yakalandı. Dilencinin üzerinden 30 bin lira nakit çıktı, banka hesabında da 450 bin lira olduğu belirlendi.


Bursa'da Osmangazi Belediyesi Zabıta ekipleri teravih namazı öncesi cami önlerinde operasyon başlattı. 15 gündür aynı noktada zabıta tarafından takip edilen M.C.Ö'ye. şüpheli hareketleriyle dikkat çekince bu sefer zabıta tarafından müdahale edildi.

Şehreküstü Camisi önündeki zabıta ekipleri, M.C.Ö.'yü dilencilik yaptığı iddiasıyla karakola götürdü.

ÜZERİNDEN 30 BİN LİRA ÇIKTI

Karakolda aranan şahsın üzerinde ve yanındaki çok sayıda poşette yüklü miktarda olduğu ortaya çıktı. Karakoldaki poşetler tek tek açılınca yaklaşık 30 bin lira nakit ve bir miktar bozuk para ele geçirildi.

BANKA HESAPLARINDA 450 BİN LİRA VAR

Şahsın üzerinden çıkan 5 farklı banka hesabında 450 bin TL olduğu tespit edildi. Ramazan ayı boyunca Osmangazi ilçesinde bulunan tarihi Şehreküstü Cami önünde dua ettiğini ileri süren şahıs, dilencilik yapmadığını aylık maaşlarını biriktirdiğini ve bankaya koyarak faizlerinden bu kadar para elde ettiğini söyledi.


PARALARINI GERİ ALMAK İÇİN YALVARDI

Paraları evinde bulundurmaktan korktuğu için üzerinde taşıdığını söyleyen şahıs, zabıta ekiplerine uzun süre "Paralarımı verin gideyim" diye dil döktü.

Osmangazi Belediyesi zabıta ekipleri tarafından tutanak tutularak sayılan paralara el konulurken şahsa dilencilik yaptığı gerekçesiyle Kabahatler Kanunu çerçevesinde idari para cezası (85 lira) kesildi.

Son Dakika » 3. Sayfa » Haber Haber Yayın Tarihi : 12.6.2017 01:42:00 İHA

https://www.sondakika.com/haber/haber-z ... t-9718735/

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: Sağlık,spor,ekonomi ve her alanda güncel paylaşımlar.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017 13:48 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 01 Mar 2014 15:21
Mesajlar: 2928
Meslek: Fotoğrafçılık

Ergün DİLER /Yazar
07 Haziran 2017 Çarşamba

ÇÖLDE AV!
Hem bizde hem dünyada manşetlerde KATAR var. Suudi Arabistan’ın başını çektiği grubun yüklenmesi hala devam ediyor. Havada, karada, her yerde KATAR’a baskı var. Suçlama da teröre yardım! Söyleyene bakınca insan gülmeden edemiyor! Güç böyle bir şey, kuralları sen koyuyorsun. Hatta oyun başladıktan sonra değiştirebiliyorsun! ABD’nin yaptığı da şu an bu! Ve bundan vazgeçmeyecekler. Mücadele hız kazanarak devam edecek… Tabii karşıdaki blok da izlemeyecek…
Dünyanın konuştuğu krizi isterseniz biraz daha açalım. Anlaşılması için bazı noktaların iyi bilinmesi şart. Oralara değinerek gidelim… Bakalım karşımıza finalde ne çıkacak…
Önce Amerika’ya gidelim…
Baktığınızda ABD Hazine Bakanlığı’nda görev alanların tamamına yakınının GOLDMAN SACHS geçmişi vardır. Yazılı olmayan bir kural gibidir… Biz bilmesek de TRUMP’ın gelişinden sonra PENTAGON buraya yüklendi! Muazzam bir baskı kurdu. Washington, Hazine Bakanlığı’nda tamamen etkin olamasa da taşları yerinden oynattı! Mesela YABANCI VARLIKLAR KONTROL OFİSİ Trump’a geçti! Daha önce Beyaz Saray’da kim oturursa otursun ciddiye almayan BÖLÜM Pentagon’un baskısını görünce değişti! Mecbur kaldı! Geri adım attı! Çok konuda!
Bir süre önce KATAR’ın neredeyse trilyon dolarlık VARLIK FONUNUN BAŞINDAKİ İSMİN yaptığı açıklamalar bazı yerlerde deprem etkisi meydana getirdi… Aynı açıklama Washington’u sarstı! Çok ciddi bir parayı yöneten BAŞKAN, “Brexit sonrası İngiltere’ye çok ciddi yatırıne oldu kiğız!” dedi… Londra’ya gitti. Çok özel toplantılar yaptı. Bunu gören Washington aynı programı yapıp davette bulundu… Ancak KATAR kendi yolunda gidiyordu. İngiltere’den uzaklaşmayı düşünmüyordu. Ortaklık giderek artan bir grafik çiziyordu…
İŞTE O ANDAN İTİBAREN PENTAGON YANİ ABD DÜĞMEYE BASTI!
Operasyonlar başladı.
Katar’da 3 bine yakın Amerikan askeri var. Üssün kullanım amacı DEAŞ ile mücadele olsa da, aslında bu Katar’ı korkutmak amacıyla büyütülen bir üs oldu. Türkiye’nin de Katar’da üs kurması, Pentagon’u rahatsız eden bir diğer konu oldu. Müslüman Türk askeri Ortadoğu ve Afrika coğrafyası için ABD’ye bir tehdit olarak algılandı. O nedenle Katar’a operasyon yapılması kararlaştırıldı. Katar’a karşı ambargo ve ekonomik yaptırımların hayata geçirilmesi ilk adımdı. Şimdi Katar’lı şirketlere dünyanın her yerinde büyük baskı yapılacak. Bu konudaki görev de, yine tehdit nedeniyle ABD Hazine Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. ABD Hazine Bakanlığı, asla Washington’ın emirleri ile çalışmaz. Amerikan yasalarına göre bağımsız! Gerçekte Rothschild’in kurduğu düzen ile FED’le birlikte karar alır! Yapı budur!
İngiltere’nin Körfez ülkelerinde etkinliğini kırmak için Katar ilk sıradadır. Eğer KATAR alınırsa Londra bölgede çok zayıf düşer! Bu sır değil! O nedenle Katar’a yeni yaptırımlar da gelecek. Eğer İNGİLTERE ABD’ye gereken cevabı veremezse ikinci adım çok daha etkili olacak. Katar’la iş yapan şirketler, iş adamları ve ülkeler de ambargo ile tehdit edilecek. Bu da İngiltere ve Türkiye için büyük bir sıkıntının ilk belirtisi olacak. Londra’yı dizginlemek, Çin’i durdurmak, İpek Yolu’nu kontrol altına almak, FETÖ’nün yapamadığını KATAR üzerinden gerçekleştirerek Ankara’yı sarsmak isteyen bir akıl ve irade ortada! Kavga sadece KATAR ile ilgili değil. Dünya meselesi!
Bakıldığında İngiltere, Türkiye ve Katar arasında çok iyi ilişkiler var! Bu üçgeni kırmak isteyen de Amerika!
Trump’ın bölgeye gezisinden sonra dengelerin değiştiğini görmeyen yok gibi… Peki Amerika Katar’a nereden saldırıyor? Ve sonuçta elini güçlendirecek bir kart var mı?
Galiba atladığımız soru bu! Finalde bizi bekleyen daha doğrusu KATAR’ın önüne getirilecek olan ne?
İŞTE BURADA FİLM GİBİ SAHNELERİN YER ALDIĞI AKIL DOLU BİR HAMLE YAPILDI!

Yine biz çok üzerinde durmadık.
16 ARALIK 2015’e gidelim…
Irak’ın güneyindeki SEMAVE kentinde yani SUUDİ ARABİSTAN’a sınır olan bölgede önemli bir AVCI KAMPI vardı… Biz yine pek bilmeyiz ama KATARLILAR burada bulunmayı pek severdi. Burada vakit geçirmeyi tercih eden çok isim vardı. İşte o günde KATARLI BİR GRUP oradaydı! KAMPTA bulunanların etrafı bir anda koca koca siyah araçlarla çevrildi. Kimse kımıldayamadan baktı. Gelenlerin kim olduğu belli değildi! Ama orada kim var kim yok alıp gitmek istiyorlardı. Olay Semave çölünün Suudi sınırına yakın Buseya bölgesinde gerçekleşti. Av yapanların yanında oldukça kalabalık sayıda KORUMA vardı. Ama gelenler bunu biliyordu. Çok daha kalabalık bir şekilde gelmişlerdi! Etraf sarıldı. Kimse çatışmaya cesaret edemedi… Ve gelenlerin amacı buradaki KRALİYET AİLESİNE MENSUP 26 KİŞİYİ KAÇIRMAKTI! Öyle de oldu! Onlarca siyah araçla gelenler 26 önemli ismi alarak çekip gitti. Aylarca haber alınamadı! Geçen sürenin sonunda Suriye’de muhaliflerin kuşatması altında bulunan Şii kasabaları Fua ve Kefraya’nın tahliyesinin de dahil edildiği bir anlaşmayla serbest bırakıldı.
Katar 26 kişiyi kurtarmak için Şii güçlerle işbirliği yapmış ve fidye ödemeyi kabul etmişti. 15 Nisan 2017’de Bağdat'a özel bir jetle milyonlarca dolar gönderildiği iddia edildi. Hatta iddia 1 milyar dolar olarak sızsa da daha fazla olduğunu fısıldayanlar da vardı!
Kampa gelip Katar Kraliyet ailesinin 26 üyesini kaçıranlar EL KAİDE görünümlü ABD askerleriydi… Bunu bilseler de kanıtlayamıyorlardı… Aynı şekilde ödenen paralar da EL KAİDE’ye ödenmişti. Görüntü buydu! Oysa kaçıranlar da parayı alanlar da ABD’nin gizli askerleriydi. Ama görüntü EL KAİDE’ydi! Yani teröristlerdi! Parayı verirken de alırken de başrolde terör örgütü vardı.
Peki şimdi ARAP LİGİ’nin de katıldığı ablukada KATAR ne ile suçlanıyordu?
TERÖRE YARDIM ETMEKLE… PARA VERMEKLE… ŞAKA GİBİ DEĞİL Mİ!
Olayın yaşandığı tarihte ABD Başkanı Trump değil Obama. Ama görünen o ki PENTAGON BAŞKANLARI fazla dinlemiyor. Bildiğini yapıyor… Bu olayı kurgulayıp sonuçlandırıyorlar aylar sonra hedef ülkenin önüne getiriyorlar. Gazeteler televizyonlar gerçeklerle buluşamadığı için de herkes oturup izliyor! Film gibi… Oysa atılan her adım kurgu! Hedefe gitmek için döşenen taşlar… Şimdi Katar krizi ile ORTADOĞU bambaşka bir kulvara girdi. Çin’in ve İpek Yolu’nun yürüyüşündeki en büyük sahne olan İRAN da hedef! Çok uzun zamandan beri! ABD işleri istediği gibi götürebilirse finalde İRAN’ın başı derde girecek… Hedef ÇİN’in ilerleyişini kesmek! Hiç kolay değil! Ama bunu yapmak için KATAR karıştı Ortadoğu diken üstünde! Bunu unutmadan gitmek şart… Kavga küçük bir ülkede başlamış gibi görünse de herkesin meselesi…
Oyun çok büyük! Mücadele de…
https://www.facebook.com/ergundileryaza ... 73818971:0

_________________
Yapılan yorum-analiz-grafik ve paylaşımlar,
kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.


Çevrimdışı
 Profil  
 

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 20  Sonraki


 Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafirGeçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.