Zaman: 24 Oca 2018 02:41

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: TEKFK - Tekstil Fin. Kir. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2011 22:38 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

mahir yazdı:
trust81 yazdı:
kağıdın rutin hareketi bu aslında...uzun süredir 1.00 seviyelerindeydi,tavan yaptı...Lakin geçmiştede bu tavanları yaptıktan sonra gene eski değerlerine düştü..Bu günkü hareketin anlam kazanması için 1.30 seviyelerine önümüzdeki hafta ulaşmak gerekli,yoksa tekrar sar geriye....

ytd

2.411.000 TL kar açıklanmış . bu bilançoyu yorumlayacak biri var mı ? bu kar iyi mi ? hisseye olumlu yansır mı ? temettü verirler mi ? biri genişçe bilgilendirirse çok seviniriz saygılar..

30.900.000 tl lik piyasa değerindeki şirketin değerinin yaklaşık %8 ne tekabül edecek karı açıklaması olumluZaten 0.51 Piyasa Defter değeri ile düşük seviyelerde gözüküyor. En azından Piyasa Defter değerinin 1 tl olacağını farzedersek hissenin 2 tl fiyat bandına gelmesi gerekir. Fk oarnına bakıldığında sektör ortalamalarının altında gözükmektedir.Finansal piayasalara güvenin gelmesiyle, yükseliş hareketinin başlayacağını tahmin ediyorum.En azından hissenin daha önce dip olarak konuşulan 1.50 bandına hareket yapıp burayı tekrar dip yapacağını tahmin ediyorum.yt değildir.(Bu arada hisseden bende yok sadece takip ediyorum belki alabilirim.)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2011 00:05 
Kullanıcı avatarı

Temettü dağıtım kararıyla ilgili bir konu şu an gündemde yok.Zaten yeni bir şirket olarak yapılandıkları için temettü dağıtımına gideceklerini pek tahmin etmiyorum belki faaliyet karları neticesinde gelecek yıllarda olabilir.Gelelim 1.50 e ne zaman gelebilir.Kesin bir nokta atışı yapmak yanlış olur ama 2012 başlarına kadar gelir diye tahmin ediyorum.Bu kısa vade de olabilir. Fakat ocak 2012 nin yarısından sonra genel olarak borsada kalınmasından tarafa değilim.Çünkü şu an görmezlikten gelinen sorunlar tekrar ortaya çıkacak buda borsalarda satışı getirecek bundan en çok etkilenende finans ve ihracat-ithalat firmaları olacak,tabiki bunların senetleride...yt değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2011 11:45 
Kullanıcı avatarı

mahir yazdı:
işte bir tavan daha. 1.23 olduk ben derim ki 2.seans bir tavan daha görüp 1.34 yaparızz kritik 1.30 psikolojik sınırını geçeriz ve yukarılara gideriz derim ben..siz ne dersiniz arkadaşlar.? ralli başladı mı ? bilançonun yansıması olumlu olacak gibi..

1.30 un üzerine hacimli çıkmalı,yukarı çıkış için 1.30 üzerinde 3 gün kalabilirse yukarı hareketin başladığının kuvvetli teyididir.Ama hacim yüksek olmalı yani 1 seans da yaklaşık 2-3 milyon lotla işlem yapmalı aksi takdirde çıkış suni olur.yt değildr.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2011 12:11 
Kullanıcı avatarı

mahir yazdı:
peki neden tavAN bozuldu ? neden aşağı salınıyor ? yoksa tekrar mı düşecek

Endeks düşüşe geçtiği için alttan alanlar kar realizasyonuna başladı.Eğer endeksin daha düşeceğine kanaat getirdiysen hissede kalman riskli , bu durumda hissenin düşüş kademelerindeki satıcı lot miktarı önemli hacimsizse düşüş deil sarkmadır.Hacimliyse ilk desteğe kadar iner.Buda 1.05 de.Zaten hissenin 1.30 a çıkmadan önce 1.22 de ara direnci var.Unutma işlem hacmi önemli..yt değildir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2011 12:18 
Kullanıcı avatarı

mahir yazdı:
şu an hacim 1.3 milyona ulaştı seans kapanana kadar 2 ye de ulaşır. 2.seans yükseliş için bu hacim yetmez mi :))

Hacim çok yüksek değil orta.Bu hacimle devam ederse hisse yakın bir yerde dönebilir.yt değildir

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2011 12:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

mahir yazdı:
yani aşağı salınır diyosun. bilançoda iyi geldi neden yukarı gitmez ki anlamş değilim

bilançonun iyi gelmesi satın alındı zaten,şimdiki hareketlerin bilançoyla çok alakası yok...biraz sabırlı olmak lazım.Eğer maliyet 1.00-1.1 arasındaysa al sat yapılabilir bence...mutlaka ufak düzeltmeler yapacaktır hisse...

ytd

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2011 15:58 
Kullanıcı avatarı

Maalesef hisse 1.22 ve üzerinde tutunamadı.Bu da hem endeksin düşük olmasından hemde hissenin hacimsiz çıkışından kaynaklandı.Yarında aynı seviyeye çıkamaz ise aşağı yönlü düzeltme başlamış demektir.Yukarı yönlü hareketten bahsedebilme için senedin 1.22 i hacimli geçip 2-3 gün bu seviye stünde kalması daha sonrada 1.30 üzerine çıkması ve aynı şekilde 2-3 gün bu seviyede kalıp kendisine burayı dip yapması gerek.Zaten bu sevyeden sonra 1.50 e kadar hissenin direnci gözükmüyor.yt değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2011 17:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

mahir yazdı:
hisse 1.30 a değdi :) yarın 1.50 olacak şimdiden söylüyorum hacim müthiş arttı .. hepimizin yüzü güler inşallah :))

şu anda 1.13 e kadar geriledi ,tavan yapan hissemiz biraz daha kasarsa günü - de kapatacak....işte borsa böyle bir şey...satsan daha yukarı gider satmazsanda böyle aşşagıya salarlar...
Yarında biraz hareket olur ondan sonra rolantiye bağlar gibi geliyor bana...
ytd...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 Eki 2011 23:58 
Kullanıcı avatarı

arkadaşalr ben bu oyuna avgyo da da geldim 1 liraya bir çaktı 1,5 olunca ALLAHHHHHHHHHHHH deyip fırlayıp çıktım sonra hisse 1,2 ye düştü iyiki çıkmışım dedim ve hisse doğru düzgün soluk almadan 4,6 lara geldi ve bu süre 3-4 ay ve öncesinde beklediğim süre 1 yıl ve ben sabırsazlanıp korkup zıpladım ne yapalım işte küçük yatırımcı piskolojisi

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2011 00:18 
Kullanıcı avatarı

Sayın Mahir yazdığıne oldu ki birşeyler almıyorsun herhalde,çünkü sorduğun sorular yorumlarımın içinde ama sen hala olmasını istediğini yazıyorsun.Hisse teknik, temel ne ise o paralellikte hareket eder.Senin istediğin gibi hareket etmez.Şunu unutma borsada para kazanmak istiyorsan duygusuz yatırımcı olmak birinci öncelik.Nedir duygusuz yatırımcı ? hedeflediği fiyatı görene kadar hissenin inişinden çıkışından etklenmeyen,ama hedeflediğin fiyatta geldiği zaman; birazdaha çıksın bekleyeyim demeyeceksin sen bu hisse de kaçı hedefledin 3 tl oraya gelince satacaksın. İsterse hisse 5 tl olsun.Yok ben bunu yapmayacağım diyorsan teknik verilere göre al-sat yapacaksın bunada cidi bir vakit ayırmalısın.Ben şahsen ky isen bunu sana pek tavsiye etmemGelelim bu hisseye, hisse bugün aldığı beklentiyi geri verdi bir daha aynı seviyelere gelmez mi? gelir tabiki ama endeksle beraber düzeltmesini bitirdiğinde yukarı yölü ivmeyi tekrar kazanacaktır.Sen en azından bugün kademeli satış yapabilirdin.Sattığınıda ilk destek yada ikinci desteğinde yerine koyabilirdin.Fakat böyle yaptığını sanmıyorum. Doğru mu? yt değildir.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.