Zaman: 17 Eki 2019 06:35

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Teknik Analiz EĞİTİM VİDEOLARI
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 11:09 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

aahmet yazdı:
Hocam videoları izliyorum 2. hareketli ortalama videosunda hangi program kullanılıyor basiti seç diyor o kısmı anlamadım. Biz bunu kendimiz nerden yapacağız?

kullanılan program finnet, www.finnet.com.tr den inceleyebilirsin,
ama matriks de de bu var ve diğer teknik analiz programlarında da var,
normalde de ortalamalar basit ortalama olarak ayarlıdır, değiştirmek istiyorsanız indikatör parametrelerinden veya çizginin üzerine sağ ******* değiştirebiliyorsunuz...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 15:11 
Kullanıcı avatarı

sitemize matriks eğitim videoları da eklenmiştir,
umarım tüm videoları bir yerde toplayarak faydalı olabilmişimdir,
herkese kolay gelsin...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 16:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

formasyoncu bey paylaşımlarınız için teşekkürler.ben bu videoları bilgisayarıma kaydetmek istiyorum ama başaramadım.bu videoları nasıl kaydedebilirim?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 16:05 
Kullanıcı avatarı

grafik çizmek isteyen arkadaşlar için birkaç site,

http://www.ekinvest.com/tanaliz/tanaliz_form.asp formu doldurmanız yeterli,explorer da çalışıyor google chrom açmıyor programı,

http://www.matriksdata.com/forjavamatriks/JavaTA/JavaTA.asp bazen veriler geç yükleniyor ama ücretsiz olduğu için idare ediyoruz,ben bunu kullanıyorum çoğunlukla...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 16:18 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Elektirik / Elektronik Mühendisliği

arkadaşlar benim 1,59 maliyetle elimde 5000lot avgyo hissem var hisse%200 bedelli bölündü yeni hisse değeri 1ytl şimdi benim kaç para yatırmam gerekir birde girmsem çok zararım olurmu çünkü hiç nakit param yok

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 16:24 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İletişim-Teknoloji

selam hocam ;(Formasyoncu)

daha önce görüşmüştük elimde 5000 DYHOL vardı ve bedelliye gireceğim kararımı verdim. sizden öğrenmek istediğim elimde bulunan DYHOL.R. hisselerinin akıbeti ne olacak. 5000*1 tl= 5000 tl lik bedelli katılıp ödersem , 0.10 tl değerindeki DYHOL.R. hisselerim ne olacak.
şimdiden teşekkür ederim..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 16:32 
Kullanıcı avatarı

doas doğuş oto. bilgisi olan var mı 9-10 olacağı söyleniyor 10-ay11- aya kadar bilgisi olan var mı yoksa söylendimi

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 16:32 
Kullanıcı avatarı

sayın teo2011

internet download manager (idman) gibi programlar bulup bunlarla indirebilirsiniz,
onun dışında indirme linki bende yok...

sayın ademguney

kayserili dostumun sayfasında sorunuzu cevapladım

sayın asilmavi

siz elinizde DYHOL.R olduğu için 5000 tl ödeyerek bedelliye katılabilirsiniz,onlar olmazsa 5000 tl veremezsiniz ve dolayısıyla bedelliye katılamazsınız,bedelli bitince rüçhanlar ödediğiniz para sayesinde size hisse olarak dönecek...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 17:13 
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim
Resim

ÇEKİÇ BOĞA FORMASYONU
Resim

Künye:

Tek çubuklu formasyon. Güvenilirliği az. Gösterdiği yön yukarı. Oluştuğu andaki trend yönü aşağı. Aşağıdan yukarıya dönüş göstergesi. Teyit gerekli.

Tanım:

Çekiç Boğa aşağı yönlü bir trendin dibinde veya aşağı yönlü bir trendde ortaya çıkan önemli bir formasyondur. "Dibi dövmek" anlamına gelir. Tek çubuklu bir formasyondur ve Yusufçuk Boğa Formasyonuna benzer. Yusufçuk Boğa Formasyonunda açılış fiyatı kapanış fiyatına eşittir buna karşın Çekiç Boğa Formasyonunda küçük de olsa bir gövde görürüz.

Tanınma Kriterleri:

1. Formasyon oluşmaya başladığında piyasa aşağı yönde trend yapmaktadır.
2. Aşağı yönlü kanalın üst tarafında küçük gövdeli bir oluşum görürüz. Gövdenin rengi önemli değildir.
3. Oluşumun gövdenin en az iki misli uzunluğunda bir aşağı kuyruğu vardır.
4. Yukarı kuyruğu ise yoktur (ya da neredeyse yok denecek kadar kısadır).

Açıklama:
Bu oluşum ortaya çıktığında piyasa aşağı gitmektedir. Piyasa güne sert bir satış dalgasıyla başlar ve ilk bakışta aşağı trendin devam edeceği sanısını verir. Ancak fiyatlar bir anda toparlanır, satışlar azalır, gün boyu yukarı bir fiyat hareketinden sonra günün en yüksek fiyatında veya en yüksek fiyata yakın düzeyde uzun aşağı kuyruğu oluşturan bir kapanış görürüz. Piyasa aşağı yönde devam etmeyi başaramamıştır. Bu gözlem açığa satanlar arasında giderek artan bir tedirginlik yaratır ve piyasanın aşağı yönde devam etmeyebileceği söz konusu olmaya başlar.

Önemli Noktalar:

Eğer çekiç açılışın üstünde bir kapanışla dolayısıyla da beyaz bir gövdeyle temsil ediliyorsa, yukarı dönüş olasılığı daha fazladır.

Genellikle Yusufçuk Boğa Formasyonu, Çekiç Boğa Formasyonuna göre daha önemli kabul edilen bir formasyondur ve bir Doji olan Yusufçuk durumunda piyasanın yukarı gitmesi olasılığı Çekiç'e göre daha fazladır.

Çekiç Boğa Formasyonunun güvenilirlik derecesi düşüktür. Trendde aşağıdan yukarıya dönüşün bir sonraki gün beyaz bir mumla, yukarıya doğru bir aralıkla veya daha yüksek bir kapanışla teyidi gereklidir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2011 23:59 
Kullanıcı avatarı

DR.Yaşar ERDİNÇ hocanın videoları da sitemize eklenmiştir...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.