Zaman: 25 Tem 2017 09:36

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: TMSN TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR SANAYİ A.Ş ******** hisseyo
Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 15:12 
Kullanıcı avatarı
Konum: Kısmet etmiş ise Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. Kısmet etmez ise Mevla; el götürür, ye
Meslek: Tarih

Baktım tümosanımız yok hemen bire başlık açalım deyilmi arkadaşlar arkadaşlar tmsn inş iyi yerlere gelecek t traktör olma yolunda ilerliyor 500 milyon sermayesi var piyasa değeri 500 milyon ilerde güzel beklentilerim var inş yanılmayız bu arada asla yatırım tavsiyesi değildir ama takip etmenizi isterim selamlar.asla ytd dir..

Mesaj Başlığı: Re: TMSN TÜMOSAN MOTOR VE TRAKTÖR SANAYİ A.Ş ******** hisseyo
Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 15:14 
Kullanıcı avatarı
Konum: Kısmet etmiş ise Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. Kısmet etmez ise Mevla; el götürür, ye

TSK'nın kullandığı, kara ve deniz araçlarında kullanılacak çeşitli tiplerde dizel motor geliştirilmesi için açılan ihaleye üç şirket teklif verdi.

Başta ALTAY tankı olmak üzere, TSK'nın kullandığı, kara ve deniz araçlarında kullanılacak çeşitli tiplerde dizel motor geliştirilmesi için açılan ihaleye üç şirket teklif verdi. SSM ihalesine BMC, HEMA Endüstri AŞ ve TÜMOSAN teklif verirken, teklife çağrı dosyası alan Pİ Makine ile Yavuz Motor, Doğu Motor, FİGES Mühendislik ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi tarafından Yıldızlar Holding iştiraki olarak yapılanan FUL YILDIZ konsorsiyumu teklif vermedi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın 2011'de başlattığı, dizel güç grubu geliştirme ihalesinde yeni bir aşamaya gelindi. Kara ve deniz araçlarında kullanılacak güç gruplarının geliştirilmesine yönelik ihaleye, Hema Endüstri, TÜMOSAN ve BMC teklif verdi. Güç grubu ihalesinde, şirketlerden çeşitli tiplerde dizel motor ve aktarma mekanizmalarının tamamını geliştirmesi istenecek. Güç grubunda öncelik, prototip üretim safhasında bulunan ALTAY milli tankına takılabilecek olan motor ve aktarma mekanizmaları öncelik taşıyacak. Bu grupta, diğer lastik ve paletli zırhlı araçlar ile çeşitli tipteki deniz araçlarına takılabilecek güç gruplarının geliştirilmesi istenecek. İhaleyi kazanacak ve geliştirme işini üstlenecek şirket, lisansı ve kullanım haklarının tamamı Türkiye'de olmak kaydıyla, yurt dışından teknik destek alabilecek, özgün tasarım olarak prototipini üreterek, test ve kalifikasyonunu tamamlayacak.

SSM, jet güç grubu üretilmesine yönelik olarak iki farklı proje daha yürütüyor. Bu alanda, seyir füzelerinde kullanılabilecek bir jet motoru için Kale Savunmacılık ile şubat ayında sözleşmeye bağlanmış bir geliştirme projesi devam ediyor. Bunun dışında 2016 yılı sonuna kadar eğitim ve muharip uçaklarda kullanılabilecek bir jet motoru ve aktarım mekanizmalarının geliştirilmesi yönünde alınmış bir karar bulunuyor.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 15:58 
Kullanıcı avatarı

kapanışta senden iyi şeyler bekliyorum tmsn asla ytd dir..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 16:32 
Kullanıcı avatarı

drc.51 yazdı:
kapanışta senden iyi şeyler bekliyorum tmsn asla ytd dir..

costun be tümosanım beni yanıltmadın yine 4.85 gördü inş daha iyi yerlere gideceksin asla ytd dir..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 16:48 
Kullanıcı avatarı

bu arada bı muddet yataya mı bağlasak acaba bu kadar alıcı ıle bu tahta gıtmez her ındıkatör şişik durumda kısacı arkadaşlar dikkat etmek lazım kısa süreli düzeltmeler gelebilir asla ytd dir..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 16:54 
Kullanıcı avatarı

düzeltme gelir der demez bizim spek amca bastı aşagıya 4.74 gösterdi kısa süreli bir düzeltme yaptı bakalım seans sonu nasıl kapanacak asla ytd dir..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 17:02 
Kullanıcı avatarı

spek günlükçüleri manyak etmeye basladı bakalım kapanışı nasıl yapacak sevgili spek..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 17:06 
Kullanıcı avatarı

vay bu çok sert oldu sayın spek ...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 17:51 
Kullanıcı avatarı

ALINTIDIR...

t.traktör uzel (makina) ve tümosan traktör üreten şirketlerdi.t.traktör uçtu gitti uzelin tahtası kapandı aile şirketi olduğu için miras kavgası yüzünden.çok ayrıntıya girmek istemiyorum uzel hakkında onunda topiği var,zaten bu şirketi incelemesem ve girmezdim.hiç bir olumsuzluğu olmayan şirket tümosan.ve beklentisi gerçekten büyük.umutlarım var bu kağıttan ve elim erdikçe de alacam.hepimizin iyi kazanacağına inanıyorum ve güveniyorum.basit bir hesapla
3 aylık karı 16 milyon,ödenmiş sermayesi 115 milyon,halka arz filatı 4 tl.her çeyrekte 16 milyon ortalama kar etse 64 milyon kar demek sermaye böldüğümüzde 60 kuruş kar demek,hisse başı 60 kuruş eden bir şirketinde kağıdı en az 8 -10 lira etmesi lazım ki t.hava yolları 8 lira 150 kuruş kar veriyor.alim olmaya gerek yok bizim kağıdımız 4 70 ler civarı.ha şirket temüttü dağıtırmı onu da zaman gösterecek.saygılar.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. VE ASLA YTD DİR...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 May 2013 19:22 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

Zamanında açmadınız 3.50 civarlaı kaçırdık kağıdı şimdi gelde gir bulaş tırsıyoruz ... ?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.