Zaman: 21 Şub 2017 22:58

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 136, 137, 138, 139, 140  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: TRNSK - Transtürk Holding Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 May 2013 21:39 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Yazar

Resim

BORSA İSTANBUL A.Ş. [TRNSK] 10.05.2013 14:34:24

Hisse Alım Satım Bildirimi

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 Sayılı Tebliği kapsamında Universe Capital Partners LLC tarafından Borsamıza gönderilen hisse senedi alış satış işlemlerine ilişkin açıklama ilişikte yer almaktadır.

Bildirimlerin Borsamız tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin Borsa tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=280396

Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 May 2013 21:25 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Psikoloji

Kap a dusen son haber ıle ılgılı yorumu olan varmı ?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2013 13:50 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Coğrafya

cmurat yazdı:
Kap a dusen son haber ıle ılgılı yorumu olan varmı ?

Rezilligin daniskasi... Genel kurul toplantisi cagrisinin 6. maddesi...

6. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, 2012 yılında yapılan bağışlar hakkında Genel Kurul'un bilgilendirilmesi,

Su rezillige bakar misiniz? Sermayesinin 2/3 ünü kaybettim diyen sirketin yöneticisi bagistan bahsediyor... Muhtemelen bahsettigi... "Faruk Süren'i güclendirme ve Transtürk Holdingin icine bosaltma vakfi" na yapilan 30 milyon TL nin üzerindeki nakit akisi.. Kime onaylatacaksin? Hangi yatirimci bu rezilligi kabul edecek! Parayi ya kasaya koy yada yatay cizgili formayi giyip Daltonlar gibi yasamaya basla.. Yeter artik Süren ..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 May 2013 13:56 
Kullanıcı avatarı

Storm yazdı:
TRANSTÜRK HOLDİNG A.Ş. / TRNSK [] 10.05.2013 18:33:01

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Mecidiyeköy, Ortaklar Caddesi, Bahçeler Sokak No:17 Şişli-İstanbul
Telefon ve Faks No. : Merkez Telefon : (0212) 275 89 08Merkez Faks : (0212) 275 89 09
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Telefon : (0212) 275 50 26 Faks: (0212) 275 50 27
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Finansal Borç ödemesi hakkında

AÇIKLAMA:

Şirketimizin, Finansal Borçları arasında yer alan Denizbank 1.250.000 TL ve ADM Finans Internationa B.V. ye olan 1.250.000 USD tutarlı borçlar faizleri ile birlikte ödenerek kapatılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bild ... ?id=280570

Sebebini aciklayamadigi borcu ..... geri ödemis. Yeni SPK yönetimi insallah bu sekilde devam eder ve bu tip sirket yönetilerine gereken dersi verir.. Alistilar ayak oyunlarina.. Bu borc silinince sirketin sermayesinin 2/3 ü kaybolmamis oldu ama hala genel kurulda buna ait bildiri var.. Bu arada Gitas'a ait iskernderundaki arsalar ne oldu? Yatirimci arkadaslar hakkimizi arayalim susarak birsey elde edemeyiz.. Sirketin hesaplarinda 30 milyon TL nin üzerinde süpheli bir kaynak kaybi var.. Bunun nerede oldugu ise cok acik..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 May 2013 08:36 
Kullanıcı avatarı

10 hazirandaki genel kurul toplantisini gerceklestirmemek icin herseyi deneyecekler, ne de olsa yatirimci karsisina cikacak yurekleri yok. Niye mi bu kadar eminim? Cünkü kar dagitimi yapilip yapilmayacagina dair yönetim kurulu karari bile alinmadi..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 May 2013 13:39 
Kullanıcı avatarı

Resim

Resim

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 May 2013 13:42 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

YORUM VARMI

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 May 2013 13:45 
Kullanıcı avatarı

TRANSTÜRK HOLDİNG A.Ş.

Genel Kurul Toplantısı Çağrısı

Karar Tarihi 10.05.2013
Genel Kurul Türü Olağan
Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012
Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012
Tarihi ve Saati 10.06.2013 14:00
Adresi Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi - Darülaceze Caddesi Şişli - İstanbul
Gündem 1. Toplantı Başkanlık Divanı seçimi ve toplantı tutanaklarını Genel Kurul adına imzalamak üzere Divan'a yetki verilmesi,
2. Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile Denetim Kurulu Raporu ve Bağımsız Denetim Raporunun özetinin okunması, görüşülmesi ve onaya sunulması,
3. Sermaye Piyasası Mevzuatı uyarınca hazırlanan 2012 yılı Konsolide Bilanço ve Gelir Tablosu'nun okunması, müzakeresi ve onaya sunulması,
4. Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu Üyelerinin ayrı ayrı ibraları,
5. Yönetim Kurulu'nun kar dağıtımı ile ilgili teklifinin onaya sunulması,
6. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, 2012 yılında yapılan bağışlar hakkında Genel Kurul'un bilgilendirilmesi,
7. Denetleme Kurulu Üyeliklerinin seçimi ve 2013 yılı hizmetlerine karşılık Denetleme Kurulu Üyelerine verilecek ücret tespiti,
8. Bağımsız Denetleme Kuruluşu seçiminin onaylanması,
9. Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde, 2012 yılında Şirket tarafından 3. kişiler lehine verilmiş olan Teminat, Rehin ve İpotekler ile şirketin elde etmiş olduğu gelir veya menfaat hakkında Genel Kurul'un bilgilendirilmesi,
10. Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli onayların alınmış olması şartıyla; Şirket Esas Sözleşmesi'nin Ek-1'de yer alan tadil metnindeki halleri ile tadil edilmesinin onaya sunulması,
11. Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkeleri çerçevesinde bağımsız üye seçimi ve ücretlerinin belirlenmesi,
12. SPK'nun Seri:IV, No:56 sayılı Tebliği'nin geçici birinci maddesi uyarınca, Şirketimizin sahibi olduğu Makina Takım Endüstrisi A.Ş.'nin sermayesinin % 30,59'una tekabül eden 1.529.616.793 adet hissenin Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye satılmasına ilişkin 15.05.2012 tarihli yönetim kurulu kararının Genel Kurulun onayına sunulması,
13. Şirketimiz hakkında SPKn'nun 47/A maddesi uyarınca verilen idari para cezasının, ilgili tarihte görev yapan yönetim kurulu üyelerinin pay sahiplerine karşı sorumlu olduğu ve sorumluluğun şartları mevcut ise hükmedilecek tazminat Şirket'e ödenmek üzere dava açabilecekleri hususunda pay sahiplerine bilgi verilmesi,
14. Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan Genel Kurulun Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında İç Yönerge'nin Genel Kurul'un onayına sunulması,
15. Şirket sermayesinin 2/3'ünü kaybettiği görülmesi üzerine, TTK 376 maddesi uyarınca sermayenin 1/3 'i ile yetinme veya sermayenin tamamlanmasına ilişkin karar alınması,
16. Dilek ve temenniler.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgular ... ?id=280554

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 May 2013 13:50 
Kullanıcı avatarı

bilmem55 yazdı:
YORUM VARMI

haziranın onunda genel kurul toplantısı var, o zamana kadar inişler çıkışlar devam eder, genel kuruldan önce pekte yukarı çıkacağını sanmam, kısaca 0,40-0,50 arası yatay da sürünmeye devam edicek gibi. genel kurul toplantısında iyi haberler çıkarsa hareketlilik başlayabilir diye tahmin ediyorum, oda senede tesir ederse tabii, şimdilik bekliyorum senette. genel kurulu beklemekten yapacak başka bişey yok yani. daha sonra senedin yönüne yine bakarız.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 31 May 2013 13:51 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

BU GECENKİ KAP BİLDİRİMİ VE KÖTÜ BİSEY YOK NEDEN DÜSÜS HALA ANLAMADIM DÖKMEMİDİR NEDİR

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 136, 137, 138, 139, 140  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.