Zaman: 21 Kas 2017 11:29

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 136, 137, 138, 139, 140

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: TRNSK - Transtürk Holding Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2015 14:38 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

BU KAĞIT HALEN NASIL BORSADA DURABİLİYOR ANLAŞILMAZ....
NE ŞİRKETLER VAR ÜRETİne oldu ki, BUN HİSSENİN BİST İÇİNDE OLMASI HAYRET VERİCİ. (YTD)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2015 10:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Gıda Mühendisliği

TRANSTÜRK HOLDİNG A.Ş. / TRNSK [] 20.11.2015 17:30:46

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Sirkeci Hocapaşa Mah. Hüdavendigar Cad. M.Murat Sk. Kocaoğlu İş Merkezi No:8 Kat:5 D:69 Eminönü/İstanbul
Telefon ve Faks Numarası : 212-2755026 / 212-2755027
E-posta adresi : info@transturk.com.tr
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 212-2755026 / 212-2755027
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Acun Ilıcalı ile Pay Devri Sözleşmesi İmzalanması Hk.

AÇIKLAMA:
Şirketimiz pay sahipleri Star Holding A.Ş. ile Faruk Erol Süren'den 20.11.2015 tarihinde alınan yazıda;

"Transtürk Holding A.Ş.'nde (Şirket) sahibi olduğumuz Borsada işlem görmeyen, (A) grubu, imtiyazlı, 1 Kuruş nominal değerli, toplam 3.547 adet hamiline yazılı payların tamamının, sözleşmedeki şartların gerçekleşmesi koşulu ile Acun Ilıcalı'ya devredilmesi konusunda 20.11.2015 tarihinde Pay Devri Sözleşmesi imzalanmıştır.

Anılan sözleşmede;
-Şirket'in, halihazırda herhangi bir ticari ya da ekonomik faaliyeti bulunmaması, ve faaliyetlerinin sürekliliğinin yeni kaynak temini ve ticari faaliyetlerinin geliştirilmesine bağlı olması dikkate alınarak, Alıcı Acun Ilıcalı'nın, Şirketin bütün aktif ve pasifinin kül halinde tasfiyesiz olarak Acun Medya A.Ş. tarafından devralınması suretiyle Acun Medya bünyesinde birleştirilmesini temin için gerekli onayların alınması ön koşuluyla SATICILAR'ın elinde bulunan imtiyazlı (A) Grubu Şirket paylarını devralmayı almayı amaçladığı,
-Bu bağlamda, Acun Medya A.Ş.'nin (Devralan Şirket) ile Transtürk Holding A.Ş.'nin (Devrolan Şirket) Türk Ticaret Kanunu'nun (TTK) 136-158. maddeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu'nun (KVK) 18-20. maddeleri ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPKn) ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) II-23.2 numaralı Birleşme ve Bölünme Tebliğ (Birleşme Tebliğ) ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde 31.12.2015 tarihli finansal tabloları esas alınarak birleştirilmesinin hedeflendiği,
-Söz konusu birleşme işleminin payları borsada gözaltı pazarında işlem gören Transtürk'ün, halka kapalı Acun Medya tarafından devralınması suretiyle gerçekleştirilmesi hedeflendiğinden Borsa İstanbul A.Ş. (BİAŞ) Kotasyon Yönetmeliğinin "Birleşme ve Bölünmelerde Kotasyon" başlıklı 14.maddesi çerçevesinde, devralan Acun Medya paylarının Borsada kote olabilmesini teminen BİAŞ'a yapılacak başvuru ile Birleşme Tebliği uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu'na birleşme duyuru metnin onayı için yapılacak başvuruya ilgili mercilerin onay vermesi halinde pay devrinin gerçekleşeceği, aksi durumda pay devir sözleşmesinin sona ereceği,
Hükme bağlanmıştır.

Star Holding A.Ş.'nin sahibi olduğu Borsada işlem gören, bir Kuruş nominal değerli (B) Grubu imtiyazsız 527.845.581 adet hamiline yazılı pay sahipliği (Şirket Sermayesinin %20,60'ı) devam etmektedir." Denilmektedir.

Konu ile ilgili gelişmeler Kamuyla paylaşılacaktır.

Saygılarımızla,

TRANSTÜRK HOLDİNG A.Ş.

hayrıLı oLsun yeni patron ACUN

Yeni mesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2015 11:13 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Psikoloji

Heyecan diye bir arkadaş vardı inşallah satmamıştır.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2016 18:50 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Fotoğrafçılık

Transtürk Holding Hisse Devri

Transtürk Holding A.Ş. 'de Faruk SÜREN ve Star Holding A.Ş. bir hisse devir sözleşmesi çerçevesinde sahip oldukların payların tamamını G VENTURES YÖNETİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş.'ye şirketin ihtiyacı olan nakit sermaye artırımını yapması şartı ile bedelsiz olarak devrettiğini bildirdi.

27 Haziran 2016·
Transtürk holding’den konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklama aşağıda yer almaktadır.

Şirketimiz Yönetim Kurulunun 27/06/2016 tarihli Yönetim Kurulu Kararında aşağıdaki karar alınmıştır.

Transtürk Holding A.Ş. ‘de bulunan 50,00TL nominal değerde 5.000 (BEŞBİN) adet A Grubu imtiyazlı pay senetlerinin 26,47TL nominal bedelli 2.647 adetine sahip Faruk SÜREN ve 9,00TL nominal bedelli 900 adedine sahip Star Holding A.Ş. bir hisse devir sözleşmesi çerçevesinde sahip oldukların payların tamamını G VENTURES YÖNETİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş.’ye Türk Ticaret Kanunu hükümlerine göre Şirketin ihtiyacı olan nakit sermaye artırımını yapması şartı ile bedelsiz olarak devrettiği,

Ayrıca, yukarıdaki devir şartlarından biri olarak da Şirketimizce %99,94 oranla iştirak edilmiş olan Sheffer Transtürk Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin tüm hisseleri, yapılacak bağımsız bir Şirket değerleme fiyatı üzerinden Faruk SÜREN’e veya göstereceği bir şirkete satılması,

Yine, yukarıdaki devir şartlarından biri olarak da Şirketimizce %19 oranla iştirak edilmiş olan Gateks İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin tüm hisseleri, yapılacak bağımsız bir Şirket değerleme fiyatı üzerinden Faruk SÜREN’e veya göstereceği bir şirkete satılması,

Şirketimiz hisselerini devralan Hakim Ortağın belirlediği kişilerin Yönetim Kuruluna seçilmesine ilişkin Yönetim Kurulu Kararlarının alınması hususlarında mutabakata varıldığı bildirilmiştir.

Buna göre Şirketin yeni hakim ortağı IG VENTURES YÖNETİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş. olup konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ortaklarımızın bilgisine saygıyla sunulur.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2016 08:05 
Kullanıcı avatarı

***TRNSK*** TRANSTÜRK HOLDİNG A.Ş.( Pay Alım Satım Bildirimi

Pay Alım Satım Bilgileri

Açıklamalar
29.11.2016 tarihinde Transtürk Holding A.Ş. payları ile ilgili olarak 0,35 TL fiyat aralığından 100.000 adet alış işlemi tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Transtürk Holding A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız 29.11.2016 tarihi itibariyle % 0,64 sınırına ulaşmıştır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/570031

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2016 21:53 
Kullanıcı avatarı

E. DİĞER BAŞVURU SONUÇLARI
1. Transtürk Holding A.Ş. (Transtürk) sermayesini temsil eden 50,00 TL nominal değerli 5.000 adet imtiyazlı payların
26,47 TL nominal değerli 2.647 adedinin Faruk SÜREN, 9,00 TL nominal değerli 900 adedinin ise Star Holding A.Ş. (A Grubu
payların %71’i) tarafından IG Ventures Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’ye (IGV) devredilmesi neticesinde Transtürk’ün
yönetim kontrolünü ele geçiren IGV’nin Kurulumuzun II-26.1 sayılı ‘Pay Alım Teklifi Tebliği’nin 18'inci maddesinin 1'inci fıkrası
hükmü çerçevesinde, Transtürk’ün diğer ortaklarına pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünden muafiyet talebinin olumlu
karşılanmasına karar verilmiştir.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 136, 137, 138, 139, 140

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.