Zaman: 19 Şub 2017 17:10

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ÜLKEMİZDEKİ DÖVİZ BASKISI OYUNLARI
Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015 15:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Cümleyi fazla uzatmaya gerek yok.
Yaklaşık bir seneye yakın bir süredir izlediğimiz dolar üzerindeki hareketlilik,
Ülkemizdeki dış kaynaklı Banka ve Şirketlerin ve Yandaşlarının FAİZ BASKISIDIR.
EVET BU BASKI ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNİ BOZMA OYUNUDUR.
UZUN SÜRMEYECEKTİR
ekonomi tv kanalının biriside, yaptığı yorumların başarısızlığını görmezlikten gelerek,
hala kendini ekonomi lideri ilan etmiş..:)
ALLAH sizlere istediğiniiz fırsatı ASIRLARDIR VERMEDİ VERMEYECEK..
daha çook hindi kovalarsınız.

En son goldliebling tarafından 30 Oca 2015 19:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Mesaj Başlığı: Re: ÜLKEMİZDEKİ DÖVİZ BASKISI OYUNLARI
Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015 16:53 
Kullanıcı avatarı

ANLADIĞIM KADARIYLE,
YENİ BİR İMAR BANKASI SORUNU YAŞIYOR BU ÜLKE.
BİRİLERİ HAYALİ SATIŞ YAPIYOR.
BAKALIM BU HANGİ BANKA ÇIKACAK? GÖRECEĞİZ..
BAKARMISINIZ BİRİ ELİNİ DÜĞMEYE DOKUNDURUP KALDIRIYOR.
VE ENTERESANDIR Kİ,
DOLAR VE EURO KOTASYONU EŞİT GİDİYOR..
DİKKAT MALİYE BAKANLIĞI DİKKAT::!!
BU BİR VATANDAŞIN UYARISIDIR...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015 12:56 
Kullanıcı avatarı

Bakın tbu gün Banka asya operasyonundan rahatsız olan abd ve avrupa ordan kaçıramadığı kara para yüzünden,
tekrar tv kanallarını kullanarak, özellikle bomber kanalı :)
dolar baskısına başladı ama artık bu ülkede TÜRKLERİN SÖZÜ GEÇECEK.
YURTTA TÜRK DÜNYADA TÜRK..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015 16:51 
Kullanıcı avatarı

EURO 3 LERE ÇIK DA SATALIM SENİ YAW.
DOLARDA SENİN HATIRINA YÜKSELECEKYA NEYSE.
ŞU DOLARIDA ADAM ETTİLER . YAZIK VALLA YAW.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015 18:37 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Maden Mühendisliği

TÜRKİYENİN EKONOMİSİ GÜÇLÜ DEĞİLMİYDİ, HANİ BİZ DEĞİLMİYİZ DÜNYADA EN ÇOK BÜYÜME YAPAN İKİ ÜLKEDEN BİRİ? HANİ BİZDİK IMFDEN BORÇ ALMAYI BIRAKIP BORÇ VERMEYE BAŞLAYAN? DIŞ GÜÇLERİN OSURMASIYLA BİLE ETKİLENECEKMİ HER SEFERİNDE BİZİM PİYASAMIZ? DIŞ GÜÇLERDE DIŞ GÜÇLER.. YA BİRAZ OLSUN KABAHATİDE KENDİNİZDE ARAYIN. O BAHSETTİĞİNİZ PİYASA KARIŞTIRAN MEDYANIN 10 MİSLİ PİYASAYI GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK GÖSTEREN MEDYA VAR BU MEMLEKETTE. BUNDAN YİRMİ YIL ÖNCE NE İSE PİYASALAR ŞİMDİDE ÖYLE.. HİÇBİR ZAMAN GÜVEN OLMADI OLMAYACAKTA. BİRAZ ÇUVALDIZI KENDİNİZE BATIRIN. BU MEMLKETTE 20 YIL ÖNCE DOLAR YÜKSELİNCE HÜKÜMETE SÖVÜYORDUK MEMLEKETİ YÖNETEMİYORLAR DİYE ŞİMDİ AYNI DURUM OLUNCA DIŞ GÜÇLER DİYORUZ. BENCE VATANDAŞ OLARAK ÖNCE BUNU İRDELEYİM. İŞİMİZE GELİNCE MEMLEKETİ YÖNETENLERE TU KAKA DİYİP İŞİMİZE GELİNCE ÇAMURU DIŞ GÜÇLERE ATMAYALIM.

EKONOMİYİ 1.000.000 LİRAYA 1 LİRA DEMEK KADAR BASİT SANMAYIN.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015 22:20 
Kullanıcı avatarı

ALAYBEYLİ seninki de bir fikir tabi. o da irdelenmelidir elbette.
ben benim aynamdan yazdım, sende senin aynandan gördüğünü,
ben senin yorumuna da katılıyorum, seni itip kakmayacağım.
AMA borsanın her sallanışında dış kaynaklı bankalar, sermayeden yiyorlar bunuda biliniz.
onları avrupadan yöneten ülkleri ise ileride pişman olacakları ateşe ellerini sokuyorlar.
ancak onlar hep ileride anlaşılacak.bugün ve dün bist ten çekilen dış kaynaklı paranın amacı da
bir panik havası yaratmak ama,
ŞU AN BORSA 90BİNDE,
PANİK YAPSA BİLE 85 BİNE DÜŞECEK.BU ÜLKENİN 80 BİNE DÜŞTÜĞÜNDE BORSAYA SALDIRACAK PARALI İNSANI ÇOOK ARTIK, ESKİSİ GİBİ DEĞİL BU ÜLKE..DIŞARIDAN GİRİLMESEDE BORSAMIZ CANLANIR ÜZÜLMESİN KİMSE.
20 YIL ÖNCE BORSA 8000 DE İDİ UNUTMAYALIM.58 BİNDE İKEN,
BİRİSİ BAŞBAKANIN KARŞISINDA YAZARKASA ATTI DİYE 8000 E DÜŞTÜ.KIYASLAMANIZ ADALETLİ OLMADI.
HA BEN BORSAYI TASVİP ETMİYORUM O AYRI..SİSTEMDE SORUNLAR DÜZELMELİ DİYENLERDENİM.

ANCAK MUHTEŞEM YÜZYIL DİZİSİDE TAZMİNAT ÖDEYE ÖDEYE İZLETİLDİ BU MİLLETE,
BEN MİLLİYETÇİLİKTEN BAHSEDİYORUM,
DEVLETÇİLİKTEN DEĞİL..
ŞUNUDA BİLMELİSİNİZ Kİ, DOLARIN YÜKSELİŞİNİN BİZİM EKONOMİ İLE ALAKASI YOK.BİZ OYNAŞLARDAN MUZDARİBİZ,
DEVLETİMİZDE BİR SORUN YOK.
DEDİK Kİ VATANDAŞ OLARAK DEVLET BANKALARIMIZA SAHİP ÇIKALIM.
DURUMUMUZ İYİ ZATEN SORUN YOK.EKONOMİ 6 YILDIZA ULAŞMIŞ DURUMDA.
(AVRUPA 5 YILDIZ)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2015 23:59 
Kullanıcı avatarı

1-demissin ki başbakanın önüne yazar kasa firlattilar piyasa alt üst oldu.. bugün atabilme imkanı yok olsa atacak çok adam var.. Ayrıca etrafına bir bak yazar kasa firlatacak kaç tane esnaf kaldı. . herşey yavaş yavaş büyük godomanlarin eline geçmekte. . Bu arada siyrilirsan ne ala.. ben pazarlama işini yaklaşık 18 yıldır yapıyorum esnafın yazar kasa fırlatma kivamini iyi bilirim..
2- dizi izletme ile yıkmaya çalışıyorlar hayalinden çıkın derim.. kurtlar vadisi ne ise muhteşem yüzyılında o.. sadece dizi..
3- ekonomimiz ile doların yükselişinin alakası yok diyorsan zaten bu işleri boşver birak derim..
4-bankalara vatandaş zaten sahip çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaş her ay binlerce lira faiz ödüyor. . Borcsuz insan pek yok gibi ve hemen hemen hepsi bankalara borçlu. . iç borçları bir inceleyin derim..
5- ekonomi kime iyi kime kötü ayrı irdelenmeli.. patronsan ve gelirin çok yüksek ise gayet iyi tabi.. ancak 1000-1500 lira maaşlı çalışansan berbat.. avrupa ekonomisi bizden kötü demenizi sadece espri olarak algiliyorum.. ha tabi kendini bulgaristan ile kiyasliyorsan o ayrı tabi.. Bugün Almanyanın ilk on buyük şirketini getir Türkiye kadar cirosuNa eşittir. .

bence siz a haber tarzı kanalları pek izlemeyin fazla gaz veriyorlar.
Bugün biz avrupa ile alışverişi keselim desek kredi çekecek banka bulamayiz.. ama Avrupa ise sadece birkaç milyar dolardan olur..
ben yukarıda bunu izah ettim zaten görusumu söylemedim gerçeği söyledim. Biraz aklimizi başımıza toplayalim vatandaş olarak dedim kendimizi hayal dünyasından çıkaralım dedim. Sonra saat on iki olur pof diye kabağa döneriz mazallah..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2015 00:12 
Kullanıcı avatarı

SİZE GÖRE O HAYAL BU HAYAL(MADDE-2 VE 3VE5)
AVRUPANIN MERKEZ BANKASININ YUNANİSTAN A VERDİĞİ 200 MİLYAR EURO NUN HESABINI YAPARKEN.
TÜRKİYE GEÇEN SENE 450 MİLYAR LİRA İHTİYACI OLAN ÜLKELERE HİBE DAĞITTI..
BİZ BİRLİK DEĞİLİZ BİZ CUMHURİYETİZ. BUNA DİKKATİNİZİ ÇEKERİM.
ÜSTELİK ÜLKEMİZ HEM İLERLEYEN HEMNDE 200 YILLIK YIKIMLARI YERİNE OTURTARAK İLERLEYEN ÜLKEDİR.
BUNLARINDA YENİ YENİ (10 YILDIR) TELEFİYE BAŞLADIĞINI DÜŞÜNÜRSENİZ ,
EVET BAĞIRA BAĞIRA VE İNANARAK SÖYLÜYORUM.
BEN EKONOMİSİ AVRUPA BİRLİĞİNDEN DAHA GÜÇLÜ BİR ÜLKENİN ÇOCUĞU VE VATANDAŞIYIM.
O DA ELBETTEKİ TÜRKİYE..
İNANIN Kİ GERÇEKLEŞTİRİN.
BİZ BİTMİŞ BEYİNLERİN ÇOCUKLARINDAN DEĞİL. BİZ GELİŞEN VE İNANAN TÜRKLERİN GELİŞİNDEN BAHSEDİYORUZ.
ENGELLEYENLER VE HER ENGEL AŞILDIĞINDA YÜZÜNE TÜKÜRÜLEN AVRUPADAN BAHSEDİYORUZ.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2015 10:29 
Kullanıcı avatarı

TÜRKİYENİN 2014 YILI BÜTÇESİ 450 MİLYAR DEĞİLKEN SENİN BUNU HİBE ETTİK DEMEN GERÇEKTEN ENTERESAN. YA ÇOK CAHİL BİRİSİN YADA ÇOK ŞAKACI BİRİ.
KALDIKİ BU YIL DEVLET MEMURLARINA %3+%3 ZAM YAPILMIŞ BİR ÜLKENDEN BAHSEDİYORUZ. SEN Mİ TAŞIDIN 450 MİLYARI NEYE GÖRE SÖYLÜYORSUN. DİYORUM YA İZLEDİĞİNİZ TARAFLI MEDYANIN YÖNLENDİRMESİ İLE BÖYLE SAÇMA SAPAN KONUŞUYORSUNUZ. TÜRKİYENİN 450 MİLYAR HİBE EDECEK PARASI VAR AMA MEMURA VERECEK PARASI YOK ÖYLEMİ?
SANA YÜKSELEN TÜRKİYEN İLE MUTLULUKLAR... AMA SANA TAVSİYEM VAKİT AYIRIP SANAYİLERİ DOLAŞIP ÇALIŞAN İNSANLARI BİR DİNLE DERİM. BAK BAKALIM KİMLERİN NE KADAR BÜRÇESİ VAR NE KADAR BANKA BORCU VAR. MEMLEKTTE 1000 LİRAYA 1200 LİRAYA ALLAH BEREKET VERSİN DİYİP ÇALIŞAN İNSAN DOLUYKEN SEN VE SENİN GİBİLERİNİN TÜRKİYE UÇUYO KAÇIYOR EKONOMİ SÜPER DİYE VIZ VIZ LAMASI GERÇEKTEN SİNİR BOZUCU.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2015 11:07 
Kullanıcı avatarı

EVET AYAKKABI KUTUSUNDA BEN TAŞIDIM. :)
SADECE SURİYELİ GÖÇMENLERE 4.5 MİLYAR DOLAR HARCANDI. SEN 450 MİLYAR DERKEN KENDİ CEBİNLE KIYASLAMA
YENİ TÜRKİYEDEN BAHSETTİK BİZ.SEN 1 MİLYAR DOLAR KREDİ İSTEYEN TÜRKİYEDESİN HALA VE O ÜLKEYİ ARIYORSUN
BİLİYORUM O ÜLKE ARTIK TÜRKİYE DEĞİL,..
CAHİLLİĞİ ANCAK SİZİN GİBİLER ,BİRİLERİNİN ÜSTÜNE YAPIŞTIRMAYA CÜRET EDER HALBUKİ BEN GAYET SAYGILI YAZIYORUM.
BU SENİN ÜLKEME OLAN TAHAMÜLSÜZLÜĞÜNÜ BELİRTİR.İNSANLARADA SAYGIN YOK BU KESİN.
SEN BİR SIKINTI İÇİNDE TEMBELCE YÜKSELMEYİ BEKLEYEN KESİMLERDENSİN ANLADIM.
YANİ DOLARCILARDAN YANA OLDUĞUNU.ONLARDAN FAYDA GÖRECEĞİNİ SANAN MAZLUMLARDAN YADA ASILLARDANSIN..
SEN DOLAR STOKLAMAYA DEVAM ET.BİZİM GİBİLERLE KONUŞURKENDE SABRET SAYGINI VE BENLİĞİNİ KAYBETME.BİR BAKARSIN ÇIKMAZA GİRMİŞSİN.AKLINI KAYBEDERSİN.DİKKAT ET DOLARCI..

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.