Zaman: 21 Oca 2018 08:03

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: DAGI B - Dagı Giyim sanayi Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2011 20:03 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

öncelikle hayırlı olsun....ilk gün yatırımcısını sevindiren bir hisse oldu...son zamanlarda yapılan halka arzların fos çıkması bu hisseye ilgi getirmemiş...ilk gün %19 kar...2.80 den aldım....sahibi eski brova speği mahmut nedim koç...koç baba kendisi gibi bir spekle kesin anlaşmıştır muhtemelen tekstil deki spek...yoksa çift tavan çekmezdi diye düşünüyorum....ne ise şirket mayo-içgiyim vs.vs. üretiyor....güzel bir şirkete benziyor...inşallah 2.hatek vakasını yaşatır bizlere....saygılar.....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2011 20:15 
Kullanıcı avatarı

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) yarın seans, “Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.” ile açılıyor.

Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senetlerinin Borsa’da işlem görmeye başlayacağı ilk gün olması nedeniyle, sabah seansı öncesinde, İMKB İşlem Salonu’nda bir tören düzenlenecek.

İMKB Başkanı Hüseyin ERKAN ve Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nedim KOÇ’un yapacakları tören konuşmalarının ardından seans, saat tam 09.30’da yetkililerin Borsa çanına vurmasıyla başlayacak.

Borsa’da “DAGI” koduyla, İkinci Ulusal Pazar’da işlem görecek olan Dagi Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İMKB’deki ilk işlem günü töreni basına açık olarak gerçekleşecek.

Dagi Giyim hisseleri 26-27 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) satışa çıkacak. Şirket halka arz sonrası sermayesini 29 milyon liraya çıkarmayı amaçlıyor. Dagi Giyim'in halka arz edilecek hisselerinin toplam değeri 10 milyon 135 bin 550 lira olacak. Şirket hisseleri ise borsada hisse başına 2,42 liradan işlem görecek.

Halka arz için düzenlenen basın toplantısında konuşan Dagi Giyim Genel Müdür Yardımcısı Şeniz Katgı, 1984 yılından beri hazır giyim sektöründe yer alan Dagi'nin, hem üretim kalite ve kapasitesi hem de tasarım anlayışı ve pazarlama becerisiyle öne çıkan bir iç giyim, ev giyimi ve mayo markası olduğunu söyledi.
Katgı, 1989'da Şişli'de ilk mağazasını açan Dagi'nin, bugün Türkiye'nin birçok köşesinde hizmet veren perakende mağazaları ve toptan satışı ile güçlü ve yaygın satış ağına sahip, dikkati çeken bir marka haline geldiğini anlattı.

Tamamen yerli bir marka olarak Türkiye'de üretim gerçekleştiren Dagi Giyim'in, kadınlar ve erkekler için iç çamaşırı, pijama, gecelik, eşofman, büyük beden, hamile ve loğusa kıyafetleri, mayo, deniz şortu ürünleri ile pazarda lider markalardan biri olduğunu dile getiren Katgı, Dagi'nin 2011 yılında 27. yılını kutladığını kaydetti.

Katgı, halka arzdan elde edilecek gelirle yeni mağaza yatırımları planladıklarını ve yurt dışı pazarlara açılarak, şirketin ciro ve karlılığını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

2010 yılını 32,5 milyon liralık ciro ile kapattıklarını ifade ederek, “2011 yılında ciro hedefimiz 40 milyon lira. 6 bin 200 metrekarelik modern ve teknolojik üretim merkezimizde yılda 1,6 milyon adet üretim gerçekleştiriyoruz. Yüzde 100 yerli üretim yapan Dagi'nin ürünleri Türkiye genelinde yaklaşık 4 bin satış noktasında bulunuyor” diye konuştu.

Şeniz Katgı, Dagi'nin kendine ait 34 mağazası olduğunu, franchise mağaza sayılarının da 22 olduğunu vurgulayarak, 2011 yılında toplam 10 yeni mağaza daha açmayı planladıklarını ifade etti.

Halka arz sonrası yurt dışı pazarlara açılmayı planladıklarını belirten, “2011 yılı içinde Irak, Suriye, Ukrayna, Karadağ, Türki Cumhuriyetler, Azerbaycan ve Kazakistan pazarlarına girmeyi planlıyoruz” dedi. Katgı, bu yıl hedefledikleri cironun yüzde 10-15'lik dilimini yurt dışı satışlarının oluşturacağını kaydetti.
Kategori: Haber

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2011 20:27 
Kullanıcı avatarı

benden başka kimse almadı mı bu hisseden.....sizleri 10 lu fiyatlarda bekliyorum....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2011 21:00 
Kullanıcı avatarı

altınyıldız dan neyi eksik....bir zamanlar o da 1.90 da idi...şimdi 20 küsürlerde....okuyan da beni spek zannedecek...heheheheehe...bir daha yazmıyorum ta ki 10 olsun o zaman yazacam...

Mesaj Başlığı: Re: DAGI - Dagi Giyim Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2011 23:50 
Kullanıcı avatarı

hayırlısı olsun bende aranızdayım

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 13:13 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

bende az bıraz alayım ıstedım ama satan yok alan ne yapsın mısalı oldu 2 seans bı daha alıs yazacam bakalım ne olur

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 16:19 
Kullanıcı avatarı

yüklese yüksele gidiyor devam eder inşallah

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 16:46 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

dagi bi kaç gün sonra çok can yakar.
kısa vadeli bir kağıt.
anlamsız yükseliyor.pohpoholanıyor.ytd...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 16:49 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

hızlı çıkışın hızlı inişi vardır arkadaşlar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2011 16:57 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

arkadaşlar ara sıra satış yiyor.kaçar lotluk satışlar var.bilgilendirebilecek varmı

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 35  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.