Zaman: 24 Tem 2017 07:25

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: IDAS - İdaş San. Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2009 11:25 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

HİSSE : IDAS

İMKB HİSSE SENEDİ KÜNYESİ

Şirket Adı: İdaş İstanbul Döşeme Sanayii A.Ş.
Faaliyet Alanı : Yaylı Yatak, Sünger, Madeni Mobilya
Sektör : Dokuma, Giyim Eşyası ve Deri
Pazar: Ulusal
Kuruluş Tarihi : 23/07/1965
Halka Aç. Tarihi : 18.06.1998
İlk İşlem Tarihi : 25.06.1998

İDAŞ hissesi ile ilgili bütün analiz, yorum ve şirket haberleri bu başlık altında toplanmıştır.
---------------------------------------------------------------------------------------------
YASAL UYARI:Burada yer alan yatirim bilgi,yorum ve tavsiyeler "Yatırım Danismanlıgı" kapsamında değildir.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler,yorum ve tavsiyede bulunanlarin kişisel göruşlerine dayanmaktadir.Bu göruşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuclar doğurmayabilir.

Mesaj Başlığı: Re: IDAS hissesi hakkinda
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2009 12:51 
Kullanıcı avatarı

WATİLA yazdı:
ZAMANIN VARSA İDAŞI SAT YATAŞI AL DERİM
Dersin de kardeşim.kesin hükümlü olma bence bende bol miktarda yataş var.ve ciddi zararım var. Herkese merhaba,
benim tahmin ettiğim 2,50 lere düşüş bile geçilmiş görünüyor.

Bilgileri tazelemek gerekirse;
Bence düşüşü tetikleyen süreç(ki 0,70 den 4 lere gelmiş bir kağıdın bir şekilde kar realizayonu yaşaması gerekiyordu) Süntaş davasındaki karar.
Mahkemede bilirkişi Süntaş'a para aktarılmadığına hükmetmiş. Bu ne demek? Eğer açılan davadaki karar kabul edildilseydi Süntaştan Yataşa 7,2 milyon+faizleri kadar para gelecekti. Faizlerle birlikte yaklaşık 8-9 milyon TL demektir bu.
Bu da Yataşın yılı yaklaşık sermayesi kadar bir karla kapatması anlamına gelecekti ki, bu sonuç kağıdı 6-10 arası bir yere getiridi bence.

Bu olmayınca Yılmaz'ın kağıdı çok daha yukarılardan boşaltma hayali suya düştü ve panikle kağıdı basmaya başladı.

Ben bazı arkadaşların beklediği gibi 9 aylıkta müthiş bir bilanço geleceğini sanmıyorum. Eğer bu gerçekleşecek olsa spek (ve aynı zamanda şu an şirketin yönetim kurulu başkanı) 2 günde 1.750.000 lot malı (21-22 Ekimde KAP'a bildirdiği gibi) 2,80-2,90ortalamayla elden çıkartmazdı(ben 3,90 3,00 arası basılan malın da Yılmaz'ın malı olduğuna eminim). İyi kar gelecekse( bu bilgiye birinci elden sahip kişidir kendisi) bu haber geldikten sonra zaten 4e gelmiş malı yükselişten faydalanıp 4-5 aralığından boşaltırdı.

Tabii bir de biliyorsunuz Süntaşın yataşa satılması kararı alındı( fiyat henüz belirlenmedi). Süntaştan 7,2 milyon da artık gelmeyeceği için satınalma parası için eller cebe diyebilirler(bedelli).
Tüm bu bilgiler hızlı düşüşün sebeplerini açıklıyor gibi...

Ama insanın aklına yine de küçük bir kurt da şunun için düşüyor. Acaba çok iyi kar gelecek, Yılmaz 9 aylık açıklanmadan önce silkeleyip düşükten yerine koyarak karına kar mı katacak. Zor bir ihtimal süre çok daraldığı için yinede neden olmasın. Ama bu adamın tarzı değildir bilebildiğim kadarıyla.

Zamanında beni çok uzun süre süründüren kağıt ile ilgili benim yorumlarım bu kadar. umarım şu an malda olanlar çok sürünmez.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2009 13:43 
Kullanıcı avatarı

kardeş kesinlikle haklısın peşin hükümlü olduğumdan değil yataş düştüğü için(senin kaçtan aldığını bilmiyorum) bak bi zaman toparlayacak o zaman düşükten alanların günü olacak

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2009 20:38 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar yarın hurgz gsd ve tekstil ne olur sizce devam eddermı yükselişleri ayrıca önerinis ne arkadaşlar yarın alınabılcek ne hangi his war yorumlarınısı beklıorum teşekkrler herkese

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2009 23:48 
Kullanıcı avatarı

WATİLA yazdı:
kardeş kesinlikle haklısın peşin hükümlü olduğumdan değil yataş düştüğü için(senin kaçtan aldığını bilmiyorum) bak bi zaman toparlayacak o zaman düşükten alanların günü olacak
kap ta yayınlandı arkadaşım incelersen bulursun.

Mesaj Başlığı: Re: İDAŞ-İdaş
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2009 20:52 
Kullanıcı avatarı

mrb
hocam bu hisse takip listenizde var mı bugun alınsa cok yüksekten alınmış olmaz mı

Mesaj Başlığı: Re: İDAŞ-İdaş
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Kas 2009 21:31 
Kullanıcı avatarı

hocam hazır seni bulmuşken şu benim tarihi eserler hakkında da bi konuşşsan ihlas ve krdmrd.

Mesaj Başlığı: Re: IDAS - İdaş San.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2009 16:37 
Kullanıcı avatarı

Canlı Borsa hocam IDAŞ takiki bu ani düşüşü neye bağlıyorsunuz. Acaba bir gelişme var da benim dikkatimdenmi kaçtı?
Bu tabandan alıne oldu ki uygun mu yoksa düşüş yarın da sürer mi?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2009 16:41 
Kullanıcı avatarı

NamyeluS yazdı:
Canlı Borsa hocam IDAŞ takiki bu ani düşüşü neye bağlıyorsunuz. Acaba bir gelişme var da benim dikkatimdenmi kaçtı?

Valla ben kendi açımdan biraz riskli oynadım. Bu kadar fazla düşüşün yükselişi olur die tahmin ederek ufak bi alıne oldu kiım bakalı m hayırlısı

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Kas 2009 16:42 
Kullanıcı avatarı

NamyeluS yazdı:

Valla ben kendi açımdan biraz riskli oynadım. Bu kadar fazla düşüşün yükselişi olur die tahmin ederek ufak bi alıne oldu kiım bakalı m hayırlısı. Fakat alım en dip seviyeden 3,78 ten gerçekleşti o açıdan zamanlamaya dikkat edin en dibi bulabiliyorsanız iyi bir deneme olabilir...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 131  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.