Zaman: 28 Şub 2017 17:26

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 308  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: KARTN - Kartonsan Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2010 21:53 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

KARTN - Kartonsan Hisse Senedi Yorumları

Mesaj Başlığı: Re: KARTON
Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2010 00:46 
Kullanıcı avatarı

benimde beklentim var bütün nedenlerini sana ben kağıda 1-2 güne kadar girecem o zaman yazarım şuan zamanıne oldu ki .by.

Mesaj Başlığı: Re: KARTN- Kartonsan
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2010 21:02 
Kullanıcı avatarı

Kartonsan, yıllık kapasıtesını 210 bın tona cıkarmayı hedeflıyor

dunya gazetesının haberıne gore; bu ay devreye gırecek yenı yatırımla, kapasıtenın 25 bın ton artarak 180 bın tona ulasacagını belırten kartonsan genel muduru mehmet talu uray, uygun sartların olusması durumunda km 2 tesısının de tevsıı edılecegını ve yıllık kapasıtesının 210 bın tona cıkarılacagını soyledı. Gazetenın ınternet sıtesınde konuyla ılgılı olarak bugun yayınlanan haber asagıda bulunuyor: ` turkıye`de kuselı karton pazarının yuzde 35`ıne sahıp olan kartonsan, bu ay devreye gırecek yenı yatırımıyla, km 1 uretım hattının kapasıtesını 25 bın ton daha artırarak 180 bın tona cıkaracak. Kartonsan genel muduru mehmet talu uray, uygun sartların olusması halınde km 2 tesısının de tevsıı edılecegını ve yıllık kapasıtenın 210 bın tona cıkarılmasının hedeflendıgını belırttı. Km 1 ve km 2 olmak uzere ıkı uretım hattına sahıp olan kartonsan, uretım kapasıtesıyle kendı alanında, turkıye`nın ve avrupa`nın en buyuk sırketlerınden bırı konumunda bulunuyor. Normprınt, exprınt ve luxtrıplex olmak uzere uc cesıt urunu bulunan kartonsan, agırlıklı olarak ılac, kozmetık ve deterjan sektorlerıne hızmet verıyor. Kartonsan genel muduru mehmet talu uray, 2009 yılı ılk dokuz aylık satıs ve cıro rakamlarının 2008 yılına gore tonaj bazında bır mıktar dusmesıne karsın cıro olarak hemen hemen aynı duzeyde kaldıgını soyledı. 2009`un ılk yarısında ıhracatta cıddı anlamda daralma goruldugunu ıfade eden uray, `ancak ıc pıyasa satıslarımızın gecen yıla gore artmasıyla ıhracatın olumsuz etkılerı hemen hemen gıderıldı. Yurtdısından gelen, once cın ve kore ardından da avrupa menselı, dampıng fıyatlı olarak nıteleyecegımız urunler nedenıyle, gırdı malıyetı artıslarına ragmen, urun fıyatlarında aksıne dusus yasandı` dedı. Uray, butun bu olumsuz gelısmelere ragmen 2008`ın ılk dokuz ayında 11 mılyon 54 bın 864 tl olan konsolıde net karın, 2009 yılında yuzde 3 artısla 11 mılyon 358 bın 360 tl olarak gerceklestıgını belırttı. 2009`da baslattıkları yenı yatırımlarının 2010 yılı ocak ayı ıtıbarıyle devreye gırecegını ve kapasıtenın yıllık 25 bın ton duzeyınde artacagını vurgulayan uray, `bu kapasıteyı de goz onune aldıgımızda 2010 yılında 2009`a oranla mıktar ve cıroda yaklasık yuzde 5-10 artıs beklıyoruz` dedı. Uray, yıllık kapasıtenın yenı artısla bırlıkte toplam 180 bın tona ulasmasının planlandıgına ısaret ederek, `uygun sartların olusması halınde, 2010 yılında, tevsıı etmeyı dusundugumuz km 2 tesısımızle bırlıkte, yıllık kapasıtemızı 210 bın tona cıkarmayı hedeflıyoruz` dıye konustu. Verımlı uretım, kalıtelı urun, uygun fıyat polıtıkaları, ıyı servıs hızmetı gıbı konularda aldıkları onlemler sonucu ekonomık krızden fazla etkılenmedıklerıne de dıkkat ceken mehmet talu uray, en buyuk etkıyı ıhracatta gorduklerını soyledı. Bu olumsuz etkıyı ıc pazarda aldıkları onlemlerle ve yenı ıhracat pazarlarına yonelerek gıdermeye calıstıklarını belırten uray, `nıtekım ıhracatımız sonbaharda buyuk bır artıs trendıne gırmıstır` dedı. Krız nedenıyle ambalaj pazarındakı kuculmenın yuzde 10`a yaklasmasının beklendıgını vurgulayan uray, soyle devam ettı: `bu durumda tabıı kı uretıcıler olumsuz etkılenmıs olacak. Ustelık krız, sektorde yapılan buyuk yatırımların ardından geldı. Su anda ambalaj kapasıtesının, ulke talebının cok uzerınde oldugunu dusunursenız en onemlı carenın ıhracat oldugu goruluyor. Gecen yıllara gore daha gercekcı kurun da buna yardımcı olacagını beklıyoruz`.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2010 21:03 
Kullanıcı avatarı

Şirketin 2006 yılında alınmış ve 2011 mart ayında süresi dolan sermaye artırım taahhüdü var.Tabiki bunu uzatma hakkıda var ama öte yandan 1996 yılından beri önemli bir artış yapılmamış Kartonsan gibi bir kuruluş için çok düşük görünen bir sermaye söz konusu.Bu tip yüksek bedelsiz potansiyeli taşıyan kağıtlar her zaman olması gereken değerin çok üzerinde bir fiyatla fiyatlandıkları halde bedelsiz yaptıklarında bu şişmiş fiyatın üzerine bir 4-5 kat daha değerlendikleri görülüyor.Kartonsan üzerinde 60 kadar bedelsiz olan ve sermaye tavanına ulaşması için 34 tane bedelsiz vermesi gereken bir şirket.Yakın geçmişte kutpo 10 adet, afyon 22 adet bedelsiz verdi.Hisse fiyatları nerelerden nerelere geldi.Benim kartonsanda gördüğüm hisse henüz bu beklentiyi satın almamış.Şirketin sadece aktiflerinin sigorta değeri 450 milyon tl,çok önemli gayrimenkullere sahip ,alanında Türkiye'de % 37 pazar payına sahip,borçsuz,nakit zengini,önemli yatırımlarını tamamlamış,kendi elektriğini üreten bir şirket.Kartonsan 246 milyon tl piyasa değeri ile bedelsiz beklentisi olmasa dahi ucuz bir kağıt.Hisse fiyatı son 3 gündür 86.50 'deki eski zirve seviyesinin üzerinde tutunarak iyi bir mesaj verdi.Önümüzdeki günlerde borsamızdaki yüksek bedelsiz potansiyeli taşıyan hisseleri alıp taşıyan kitlenin,teknik analize göre işlem yapan yatırımciların,yerli-yabancı fonların hisseye ilgisini arttırmasını bekliyorum.
http://www.kartonsan.com/tr/icerik.p...urumsal&sira=5
http://www.selkaticaret.com/kurumsal.htm
http://www.donkasan.com.tr/adres.htm

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2010 21:05 
Kullanıcı avatarı

şuan 200 lotla hissedeyim al sata süper ama uzun vadede harika sakın ola arkadaşlar kağıdı kaptırmasınlar.ben üzerime düşeni yaptım bildiğimi paylaştım gerisi arkadaşlara al sat tavsikyesi değidir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2010 15:13 
Kullanıcı avatarı

'' iKTİSATÇI'' arkadaşım paylaşımın, emeğin ve görüşün için teşekkürler;
bu kağıt benim 1998 lerde favorim kağıdım dı, uzun bir süre borsaya ara verdim, şimdi tekrar borsa dönmek istiyorum ve ilk favorim yine bu kağıt oldu, girer girmez sağolsun beni utandırmadı, verdiğin bilgiler doğrultusunda da uzun vadede bu kağıtta kalırım.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2010 01:52 
Kullanıcı avatarı

Yürübe kartonum kim tutar seni

Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2010 19:14 
Kullanıcı avatarı

beraberiz borsada bundan sonra,
beraber kazanacağız bundan sonra,

Yeni mesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2010 19:05 
Kullanıcı avatarı

:lol:
alper10 yazdı:
Yürübe kartonum kim tutar seni

bugünkü prim, bana hoş geldin primiydi

Mesaj Başlığı: KARTONSAN
Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2010 11:16 
Kullanıcı avatarı

3 HAFTADIR AL SAT ILE IYI PARA KAZANDIM ARKADASLAR BU KAGIT HER PAZARTESI TAVAN YAPIYOR GUVENIOYURM BU KAGIDA 107 DEN ALDIM SUAN 126

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 308  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.