Zaman: 01 Mar 2017 20:43

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: KLBMO - Kelebek Mobilya Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2010 12:38 
Kullanıcı avatarı

ARKADAŞLAR BU HİSSE TOPARLANIYOR VE TOPLANIYOR. HABERİNİZ OLSUN. SON ZAMANLARDA ERSU ARDINDAN ALYAĞ GİBİ HİSSELERİN OLDUĞU KATAGORİDE BULUNDUĞU İÇİN ANİ BİR ÇIKIŞ BÜYÜK İHTİMAL. HİÇ YOKTAN PORTFOYUNUZDE BULUNMANIZ GEREKEN BİR HİSSE DİYE DÜŞÜNÜYORUM AZDA OLSA ELİNİZDE OLSUN....

Mesaj Başlığı: Re: KLBMO kelebek mobilya
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2010 12:54 
Kullanıcı avatarı

AYRICA ŞİRKETİN PİYASA DEĞERİ HALKA AZ ORANI FALAN BAKILDIĞINDA KÜÇÜK KAPASİTELİ BİR HİSSE. ŞİRKET SAĞLAM ZARAR YAPMA OLAYI ÇOK DÜŞÜK İFLAS OLAYI İMKANSIZ (KAYSERİ ŞİRKETİ)ALIMLAR GÜZEL ÇOĞU UZUN VADELİ TUTANLAR. ALIM VEYA SATIM YAPMAK KOLAY ÇÜNKÜ KÜÇÜK KAPASİTELİ OLDUĞU İÇİN ALICIDA SATICIDA ÇOK BULUNUYOR DOĞAL OLARAK. VE HAFİFTEN ÇIKMAYA BAŞLADI. BENCE TAVAN İHTİMALİ YÜKSEK HİSSELERDEN BİRİ... GÜNÜ ZARARLA AÇTI SIFIRLADI BEKLEDİ ŞUAN ÇIKIŞA GEÇTİ BİRAZ. ALANİ PİŞMAN ETMEZ BENCE. GEÇ KALMAYIN. AYRICA BASAMAK ADIMLARI KÜÇÜK OLDUĞU İÇİN KAZANÇ YÜZDESİ BÜYÜK OLUYOR BUDA AYRI BİR NOT. BİR KURUŞ ÇIKMASI YÜZDE1 YAKIN BİR SAYIYA EŞİT OLUYOR.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2010 13:15 
Kullanıcı avatarı

ayrıca bir not daha bugünki bigpara.com sitesinin giriş sayfasından bir yazı. son günlerdeki ersu, alyaga örnek sırada kelebek mobilya var.

Yabancılar pahalı hisselerden çıkıyor

Bigpara'da yayınlanan yabancı payları verilerine baktığımda çok ilginç bir hareketin gerçekleşmekte olduğunu gözlemledim ve bu gelişmeyi sizlerle paylaşmak istedim.

Hikmet BAYDAR / YORUM
www.3-goz.com

25 Şubat’ta yabancı payı 14 milyon 634 bin 500 adet toplam nominal hisse içindeki oranı yüzde 53.46, piyasa değeri 78 milyar 3 milyon 900 bin toplam piyasa değeri içindeki oranı yüzde 66.33 en son veri 14.03.2010 günü itibariyle nominal içindeki yabancı payı adet olarak 14 milyar 930 milyon 100 bin yüzde 53.65’e yükselirken, piyasa değeri 84 milyar 519 milyon 800 bin yüzde 66.07 olarak gerçekleşmiştir.

Bu durumda yabancı elinde adet bazında hisse senetleri artarken piyasa değeri bazında artış toplam borsanın çıkışına göre zayıf kalmış ve değer bazında pay oranı yüzde 66.33’ten yüzde 66.07’ye inmiştir. Diğer bir deyişle yerli yatırımcının elindeki hisse senetleri son çıkışta daha fazla prim yapmıştır. Bunun bana göre açıklaması ise; yabancı elindeki pahalı hisselerde satış eğilimindedir. Ancak piyasadan çıkma eğiliminde değildir. Zira piyasa değeri küçük olan hisselerde almağa devam etmektedir.

Kısaca özetlersek 1 aylık takas verilerine göre yabancı elindeki hisse senetlerinden pahalı olanı piyasadaki ucuz hisse senetleriyle değiştirme stratejisi izlemektedir. Mevcut durumda yabancının elinde olan ve piyasa değeri yüksek olan hisse senetlerinin piyasa yükselişine göre daha az prim yapma riski bulunmaktadır. Bunun yanında toplamaya başladığı ucuz hisse senetlerinin ise endekse göre prim yapma olasılığı daha fazla görünmektedir.

Bu eğilimin özellikle ABD’de yabancı alımlarının eski dönemlere göre çok azaldığı bir dönemde olması dikkat çekicidir. Ayrıca, global piyasalarla aynı yönde hareket eden İMKB yurt dışındaki havaya bağlı olarak dalgalanmaya devam edebilir. Bu durum yabancı iştahının bittiği anlamına gelmeyecektir. Sadece dalgalanma fırsatlarının değerlendirilmesinden ibaret olacak gibi görünmektedir.''

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2010 15:46 
Kullanıcı avatarı

kıpırdanma var ama aşırı bir çıkış ivmesi yok. beklemekte fayda var. bekliyoruz. hala yakalamak isteyenler yakalayabilir. bu hisse 1 tl altına inmesi çok zor. çünkü 3 gündür düşüş döneminde 1 tlye kadar indi. bugün çıkış eğilimde ama genel çıkışın gerisinde tam yoğunulmaşılmadı buda oluyor ki almak için hala kaçırılmadı. tavan tavan tavan istiyoruz ve bekliyoruz. saygılar.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2010 11:30 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar kelebek mobilya hakkında bilgisi olanlar lütfen paylaşsın. kaç gündür bekliyoruz çok küçük kıpırdanmalar oluyor ama gerisi yok...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2010 11:30 
Kullanıcı avatarı

bu hissede bugün anormal hareketler var. çünkü günlerdir bu hisseyi dakika dakika takip ediyorum.ani alım ve satımlar olmuyordu. hisse bir anda yüzde 2ye çıkıyor bir anda yüzde 1 zarar veriyor.genel durum alıcılı seyir izliyor çıkışta benimde zararım var çünkü çıkmasını bekliyorum. ama bugün anormal hareketlenme var işte bu hissede. geç kalmayın bence. hisse olması gereken seviyenin altında bence. geçen hafta çok çıktı bu hafta sürekli düştü. borsa çıktıkça bu hisse düştü kaç gündür. izlenmesi ve kaçırılmaması gerek diye düşünüyorum. saygılarrr.

Mesaj Başlığı: Re: KLBMO - Kelebek Mobilya Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2010 01:17 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

Kelebek mobilya, STC-RSI-MACD al veriyor.Bollinger band üst çizgisine yapışmış durumda akıne oldu kiönü yukarı.Elde tutmak ve pozisyon açmak mantıklı gibi.y.t.d

Yeni mesajGönderilme zamanı: 13 Eyl 2010 14:30 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Ekonometri

Dün belirttiğim gibi kelebek mobilya çıkış trendine girmiş bulunmakta, kısa vadede hedef fiyatım 2.00 seviyesidir. 1,46 aşağı vermezler bu hisse senedini.y.t.d

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2010 13:16 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

Arkadaşlar beklenen gün geldi sanırım. Kelebek mobilyada bugün ve sonrası için çıkış eğilimi olduğu teknik analize göre gayet açık bir şekilde görünüyor. hacim 1.000.000 üstüne çıkmasını ve 1,53 direncini bugün aşmasını bekliyorum 1,44-1,45 den 6.000 lot alabildim nakitim bu kadar ne yapayım.hadi hayırlısı .YTD

Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Eki 2010 15:38 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

Ben kendi teknik analizime göre almıştım maliyet 1,44-1,45 bugün 1,58 den sattım zaten 1,60 üstünde işlem göremsi imkansız nerdeyse. biraz dinlenmesi lazım kağıdın bence 1,58-1,59 verin gitsin.YTD

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.