Zaman: 23 Haz 2017 18:41

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: OSTIM - Ostim Endüstriyel Yatırım A.Ş Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2012 14:13 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

Künye:
Kuruluş Tarihi 13.08.1998
Tlf : 0312- 385 34 09 (Pbx)
Faks : 0 312- 385 24 19

Merkez 100. Yıl Bulvarı No: 101-A 06370 Ostim- ANKARA

Web adres: Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.
E Mail: info@ostimyatirim.com.tr
Sermaye: 18.000.000,00 TL
Ticaret Sicil No: 141 436
Ticaret Odası Sicil No: 35 / 2425
Sanayi Odası Sicil No: 5636
Vergi Dairesi: Ostim Vergi Dairesi
Vergi Sicil No: 648 011 4441

Ostim Yatırım sayfası, başta senedin yatırıcımları olmak üzere herkese hayırlı olması dileğiyle...

En son ekselansd tarafından 29 May 2012 14:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Mesaj Başlığı: Re: OSTİM - Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2012 14:19 
Kullanıcı avatarı

Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi veya kısa adı ile Ostim, Ankara'da bir sanayi sitesi'dir. Ostim, Türkiye'nin en büyük küçük ve orta boy sanayi üretim alanıdır.
Ostim'de faaliyet veren şirketlerin ait oldukları sektörler Makine İmalat, Metal İşleme, Elektrik-Elektronik, İş Makineleri, İmalat makinaları, Otomotiv, Plastik-Kauçuk, Tıbbi Araç Gereçler olarak özetlenebilir.
Ostim yönetimi, üye şirketlerin ortak ihtiyaçlarına karşılık veren hizmetler sunarak bu hizmetlerin şirket başına maliyetinin düşük tutUlmasını sağlamaktadır. Ortak hizmetler arasında temel altyapı hizmetlerinin yanı sıra, Ar-Ge, yatırım ve inşaat, tanıtım, dış ticaret, danışmanlık, bilişim hizmetleri ve yayıncılık da sayılabilir. Geniş bir makina parkı üyelerin ihtiyacına göre binlerce ürün üretmeyi mümkün kılar.
Ostim'in temelleri 1975'te atılmıştır, 1980'lerde üye şirketler atölyelerine taşınmışlardır. Ostim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi aracılığıyla 2500'den fazla atölye, yaklaşık 1400 işyeri ve büro ve 1800 konut inşa edilmiştir.

OSTİM'e üye 5000 firma bulunmaktadır. Şirketlerin %31'i ticaret, geri kalanı imalat yapmaktadır. İmalat alanları % 62’sı metal işleme, % 20’si plastik-kauçuk, % 8’i elektrik- ve % 4’ü ise kimyasal üretimdir.
İMKB Serbest İşlem Platformu Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme AŞ hisselerinin işlem görmeye başlamasıyla açıldı.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Serbest İşlem Platformu (SİP) Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme AŞ hisselerinin işlem görmeye başlamasıyla açıldı.
SİP'in açılması ve Ostim'in bu platformda işlem görmeye başlayan ilk şirket olması dolayısıyla İMKB'de düzenlenen törende konuşan İMKB Başkan Yardımcısı Aydın Seyman SİP'in açılmasıyla ilgili süreci anlattı.
Gereken işlemleri tamamlayarak platformda işlem görmeye başlayan ilk şirketin Ostim olduğuna dikkati çeken Seyman, şirketin 16 milyon 200 bin lira nominal değerli imtiyazsız B grubu paylarının bugünden itibaren serbest marjla SİP'te işlem görmeye başlayacağını kaydetti.
Seyman, şirketin faaliyet gösterdiği alanları ve mali bütçeleri anlatarak Ostim dışında Sodaş ve Halk Sigorta olmak üzere 2 firma'nın da işlemlerini tamamlama aşamasında olduğunu ve bilgilerini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurmasını takiben SİP'te işlem görmeye başlayacağını dile getirdi.

Aydın Seyman, ''Ostim ile beraber Hisse Senetleri Piyasası'nda 366, Gelişen İşletmeler Piyasası'nda 5, SİP'te 1 olmak üzere işlem gören şirket sayımız 372'ye ulaşmıştır. 2012'de Hisse Senetleri Piyasası'nda 4, GİP'te 4 şirket olmak üzere toplam 8 şirketin hisse senedi arzı ve 66 adet borçlanma aracı ihracı gerçekleştirilmiş olup 14,5 milyar lira kaynak sağlanmıştır. Özellikle 2010'dan beri halka arz seferberliği çalışmalarımız olumlu sonuçlarını vermiştir'' diye konuştu.

Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ise 1967 yılında Ankara Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan Ostim'im mutlu bir anına şahitlik ettiklerini belirterek ''2 bin ortakla başlattığımız kooperatifin bir şirkete dönüşmesi ve Türkiye'nin sermaye piyasasının içinde işlem görmeye başlaması sevinç verici bir durum'' dedi.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2012 14:31 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş., Serbest İşlem Platformu, Maksimum Lot: 5.000, Sermaye: 18.000.000 TL, Halka Açıklık Oranı: %90.00, Baz Fiyat: Serbest Marj ile işlem görmeye başladı...

***OSTIM***OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : 100. Yıl Bulvarı, No:99/90, Ostim, Ankara Telefon ve Faks No. : 312 385 34 09, 312 385 24 19 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 312 385 34 09, 312 385 24 19 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Olağandışı fiyat ve miktar hareketleri hk. AÇIKLAMA:stanbul Menkul Kıymetler Borsası Kamuyu Aydınlatma Platformu İşletim Müdürlüğü'nün 28.05.2012 tarih ve İMKB/24-GDD-211-02-258/5961 sayılı yazısı kapsamında, Seri VII, No:54 sayılı Tebliğin'nin "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri" başlıklı 17. maddesine istinaden aynı tebliğin 21. ve 22. maddelerine göre Şirketimizin hali hazırda kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu olmadığını beyan ederiz. Kamuoyuna duyurulur.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.IMKB

01/01/2000 - 29/05/2012 arasiI.M.K.B. verileri
Tarih EnDüşük EnYüksek Kapanış Hacim
10/05/2012 2,95 2,95 2,95 4.638
23/05/2012 2,95 2,95 2,95 20
25/05/2012 2,21 2,95 2,95 51
28/05/2012 3,6 4,5 4,5 7.223

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2012 14:53 
Kullanıcı avatarı

şimdi herkese soruyorum :

ÇIKIŞ SÜRECİ NEREYE KADAR DEVAM EDER?

YTD...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 May 2012 15:10 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bahçe Düzenleme

ekselansd yazdı:
şimdi herkese soruyorum :
ÇIKIŞ SÜRECİ NEREYE KADAR DEVAM EDER?
YTD...

arost yazdı:
15 tl oradan geri doner YTD

abi kaça çıkar bilmiyorum ama iyi bir fiyattan ele verme yapar die düşünüyorum...

kesinlikle ve kesinlikle Yatırım Tasiyesi Değildir......

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 May 2012 03:43 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Emlakçılık

Neye göre çıkıyor şuan bu hisse. Daha yeni imkb ye girmiş bir hisse ayrıca.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 May 2012 03:45 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Emlakçılık

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 May 2012 10:00 
Kullanıcı avatarı

iPhone77 yazdı:

arkadaşım

Sermaye Piyasası Kurulunun 03/06/2011 tarih ve 17/519 sayılı
kararında , Sermaye Piyasası Kanunu’nun 11’inci maddesinin üçüncü
fıkrasındaki hüküm çerçevesinde Kurulca belirlenen şirketlerin hisse senetlerinin İMKB
tarafından belirlenecek Pazar veya Platform’da işlem görmesine karar verilmiştir.

Payların SİP'te işlem sıralarının açılması sürecinde, takip edilecek işlemler :

1) Kurul tarafından, esas sözleşme değişikliklerinin tamamlandığı ve Platform'da işlem görebileceği;
Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından ise ihraççı üye tarafından payların kayden oluşturulduğu bildirilen şirketlerin, nitelikli elektronik sertifikalarını almaları, İMKB'nin nitelikli elektronik sertifika kullanımına ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde gerekli bilgi ve belgeleri tamamlamaları ve Borsa'ya ödemeleri gereken ücretleri ödemiş olmaları gerekmekte olup, bu işlemleri yerine getiren şirketlerin KAP sistemine tanımlamaları yapılacaktır,
2) Yukarıda belirtilen koşulları yerine getiren şirketler, Kurul tarafından onaylanmış Duyuru Formu ve son ana sözleşme ile MKK nezdinde kaydileştirme ve üyelik işlemlerini tamamladıklarına ilişkin bilgileri KAP'ta ilan edecekler ve Platformda işlem görmek üzere Kurulca belirlenen tüm şartları yerine getirdiklerini kamuya duyuracaklardır,
c) Şirketlerin KAP'ta yaptıkları duyuruyu takiben, işlemlerini tamamlayan şirketler hakkında İMKB tarafından KAP'ta yapılacak işleme başlama duyurusunu takip eden 5'nci iş gününden itibaren ilgili şirketlerin payları Platformda işleme açılacaktır.

Bu çerçevede, yukarıda belirtilen Genelgenin "Platformda İşlem Görecek Paylar" başlıklı 2. maddesi gereğince Şirketin 16.200.000 TL nominal değerli imtiyazsız B grubu payları 10.05.2012 tarihinden itibaren serbest marjla, OSTIM.E işlem kodu ile SİP'te işlem görmeye başlayacaktır.

Aynı Genelge uyarınca, işlemlerin tek fiyat yöntemi ile yürütüleceği SİP'te ilk seansta şirket payları serbest marj ile işlem görmeye başlayacak, işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanacaktır. İlk işlemin oluştuğu seansı izleyen seans, gerçekleşen işlemlerin ağırlıklı ortalama fiyatı üzerinden baz fiyat ve fiyat değişim sınırları hesaplanacak ve uygulanacaktır. Fiyat değişim sınırlarının hesaplanmasında kullanılacak fiyat marjı % 25 olacaktır.

-alıntıdır-
YTD....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 May 2012 10:55 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Bu nasıl hisse günlük %50 kaybetmeyi göze alan girer kazancıda güzel ama deli cesareti lazım:)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 May 2012 12:47 
Kullanıcı avatarı

frebleny08 yazdı:
Bu nasıl hisse günlük %50 kaybetmeyi göze alan girer kazancıda güzel ama deli cesareti lazım:)

Şirketin 16.200.000 TL nominal değerli imtiyazsız B grubu payları 10.05.2012 tarihinden itibaren serbest marjla, OSTIM.E işlem kodu ile SİP'te işlem görmeye başlayacaktır.

Aynı Genelge uyarınca, işlemlerin tek fiyat yöntemi ile yürütüleceği SİP'te ilk seansta şirket payları serbest marj ile işlem görmeye başlayacak, işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanacaktır. İlk işlemin oluştuğu seansı izleyen seans, gerçekleşen işlemlerin ağırlıklı ortalama fiyatı üzerinden baz fiyat ve fiyat değişim sınırları hesaplanacak ve uygulanacaktır. Fiyat değişim sınırlarının hesaplanmasında kullanılacak fiyat marjı % 25 olacaktır.

10.05.2012 tarihinden itibaren normal işlemlerine başladı...(düzeltme)
YTD...

En son ekselansd tarafından 30 May 2012 13:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.