Zaman: 20 Oca 2018 11:50

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: SKPLC - Şeker Piliç Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2009 11:15 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

HİSSE : SKPLC
Şeker Piliç
SKPLC hissesi ile ilgili bütün analiz, yorum ve şirket haberleri bu başlıkta toplanmıştır.

Mesaj Başlığı: Re: SKPLC - Şeker Piliç
Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2009 16:36 
Kullanıcı avatarı

3.02 den al teyiti olusan bi hisse rusya ve lrak pazarına işlenmiş ürün satma yoluna gidiyor..olumlu

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2009 16:48 
Kullanıcı avatarı

bilmiyorum pek fazla 8 aay önce iyi kazandım fazla tutmadım hemen sattım al sat aptım

Yeni mesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2009 16:50 
Kullanıcı avatarı

simdi bu hisse oturdu rayına.ruslar bunların çiftliklerini gezecekti eylül ayında anlasılarsa rsyaya tavuk satacaklardı anlaşılan anlaşamamışlar yoksa bu hisse uçardı

Yeni mesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2010 18:59 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

3.02 lerden alanlar gerçekten iyi karlar alır bu kağıttan. Ben 3.20 den aldım dün bakalım ne olacak gidişatı...

al sat tav. değildir.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2010 11:33 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Ve beklenen an geldi. Sabredip bekleyenlere hayırlı olsun ;)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Oca 2010 12:52 
Kullanıcı avatarı

merhabalar ekleyebılırsınız...borsa yorumlarınız ıcın..... ozanyaldiz_81@hotmail.com beklıyorum saygılarımla

Yeni mesajGönderilme zamanı: 19 Oca 2010 18:27 
Kullanıcı avatarı

PUTİN'İN SİPARİŞİ, PİLİÇ HİSSELERİNİ KANATLANDIRDI-REFERANS

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyareti sonrasında, ülkeden gelen 500 bin tonluk beyaz et siparişi borsada tavukçuları kanatlandırdı. Önceki gün Tarım Bakanı Mehdi Eker tarafından yapılan, "Rusya Türkiye'den 500 bin ton beyaz et istiyor" açıklaması sonrasında borsada dün hem Banvit'e hem de Şeker Piliç'e gelen alımları artırdı.
Gün boyu süren alımlar sonrasında Banvit günü yüzde 11,28 artışla 4.34 TL'den tamamlarken, Şeker Piliç hisseleri ise yüzde 14,62 artışla 3.92 TL'ye çıktı.
Referans Gazetesinin haberine göre, Türkiye'nin beyaz et üretim kapasitesinin üçte birine denk gelen 500 bin tonluk siparişin telafuz edilmesi bile, piliç üretimi yapan şirket hisselerinde ciddi bir beklenti doğmasına yol açtı. Geçtiğimiz aylarda Avrupa Birliği'nin (AB) bazı üyeleriyle sıkıntılar yaşayan sektörün, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Rusya'yı en önemli müşteri haline getirme olasılığı, sektördeki beklentileri oldukça yüksek bir seviyeye taşıdı. Bu siparişin nasıl karşılanacağı konusunda Beyaz Et Sanayicileri Derneği ile biraraya gelen Tarım Bakanı Mehdi Eker, önümüzdeki günlerde Rusya Tarım Bakanı'yla görüşeceğini söyledi.Bu arada Türkiye'nin 2009 yılında ürettiği beyaz et miktarı 1 milyon 225 bini buldu. Bu üretimin 1 milyon 175 bin tonu iç piyasaya satılıyor.
Öte yandan Rusya'dan beyaz et üretimine ilişkin gelen bazı haberler kafalarda soru işareti yaratıyor. Rusya Devlet Başkanı
Vladimir Putin'in ABD'den gelen beyaz et için belirlenen kotayı düşürmesinin en önemli sebeplerinden birinin, 2-3 yıl içerisinde yerli üretimin iç talebi karşılayacak düzeye gelecek olması olduğu belirtiliyor. Bu da Türkiye'nin Rusya'ya beyaz et satışının çok uzun bir süre devam edip etmeyeceği konusunda soru işaretleri yaratıyor.
http://www.referansgazetesi.com/haber.a ... KOD=135665

ŞEKER PİLİÇ/BOR:''(RUSYA'NIN TALEBİ) DURUMUN AY SONUNA KADAR NETLEŞECEĞİNİ UMUT EDİYORUM''

Şeker Piliç Yönetim Kurulu Üyesi Emre Bor, Rusya'nın 500 bin ton beyaz et talebiyle ilgili olarak, ''Durumun ay sonuna kadar netleşeceğini umut ediyorum'' dedi.
Bor, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rusya Tarım Bakanlığına bağlı uzmanların geçtiğimiz aylarda Türkiye'de faaliyet gösteren beyaz et şirketlerine ait tesisleri gezdiğini anımsattı.
Rusya'nın, bu ziyaretler sonrasında Türkiye'de faaliyet gösteren 6 şirketten beyaz et ve et ürünlerinin ithal edilmesine onay verdiğini belirterek, şunları kaydetti:
''Ancak 500 bin tonluk ürün talebinin bu 6 şirket arasında nasıl dağıtılacağı konusunda çalışmalar Tarım ve Köyişleri Bakanlığımız nezdinde devam etmektedir. Bunun belirlenmesiyle birlikte 6 firma kendilerine verilen miktarlar doğrultusunda ihracata başlayacak. Durumun ay sonuna kadar netleşeceğini umut ediyorum.''
AA (19/01/2010 - 11:44:01)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Oca 2010 11:28 
Kullanıcı avatarı

RUSYA İKİNCİ ADIMI ATTI 'TAVUKTA KOTA YOK'-SABAH

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya Başbakanı Vladimir Putin'i ziyaretinde gündeme gelen "Türkiye'den 500 bin ton tavuk ithalatı" konusu Rusya'nın attığı ikinci adımla birlikte yeniden gündeme geldi. Daha önce tavuk üretimi yapan tesislerde incelemelerde bulunan ve 6 firmaya yeterlilik onayı veren Rus tarafı, dün yaptığı bir toplantıda tavuk ticaretini kolaylaştırıcı yeni bir adım attı. Ruslar, kasımdan beri Türk tarafının onaylamasını bekledikleri veterinerlik
setifikasında sorununun hallolduğu an kota sınırı olmaksızın Türk şirketlerinin ihracata başlayabileceklerini vurguladı.
Sabah Gazetesinin haberine göre, Moskova Ticaret Başmüşaviri Atilla Kızılarslan "Yıllık 500 bin ton rakamını kendilerine biz de telaffuz ettik ve bir itiraz gelmedi. Rus tarafının söylediği, belli
bir vadede kota uygulaması kalkacak ve serbest ticaret uygulamasına geçilecek" dedi. Gerekli izni alan 6 Türk şirketine ilaveten 11 şirketin daha bu listeye eklenmesinin söz konusu olduğunu dile getiren Kızılarslan, kotaya gerek kalmaksızın 'serbest ticaret' kuralları uyarınca Türk tavuğunun da uygun fiyatlı olması halinde Rusya pazarına istenen oranda satılabileceğini ifade etti. Türk tavukçularının kafası ise hâlâ karışık. Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçılar Birliği (Besd-Bir) Başkanı ve aynı zamanda Mudurnu Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan, "Ortada ne gelin var ne damat. Bu konu henüz net bir şekilde önümüze gelmedi. Ama ilk sorumluluğumuz iç piyasanın ihtiyacını karşılamak" dedi. Şeker Piliç Genel Müdür Yardımcısı Emre Bor, "Rusya'nın ucuz but ihtiyacına ancak Avrupa'ya iyi fiyata göğüs eti satabilirsek cevap verebiliriz. Rusya'ya 500 bin ton olmasa da
Türk tavuk sektörü olarak ihracata başlarız" dedi.
Şeker Piliç Gn. Md. Yrd. Emre Bor:VETERİNER Sertifikaları hallolmak üzere. Tarım Bakanı Mehdi Eker cumartesi günü bizi toplayıp bu sorunu çözeceğine dair brifing verdi. Ama istenen miktar çok büyük.
Tavuk üretimi, gömlek dikmeye benzemiyor. Talep edilir edilmez kapasite artıramazsınız. Canlı hayvan işi yapıyorsunuz. En az 6 ay önce işe başlamak gerekiyor. Üretim ve kapasitemizi artırabiliriz ama bu en az 1 yılı alır. Zuhal Daştan Mudurnu Yön. Kr. Bşk.: ŞU anda alıcılardan gelen
giden yok. Sadece havanda su dövüyoruz. Henüz Rusya hükümeti tarafından bu yönde bir hareket yok. Biz sektör olarak 2010'da en fazla 60 bin ton 2011'de ise 110 bin ton tavuk ihracatı yapabiliriz.
Tavuk fakirin protein kaynağı ve biz ilk önce iç piyasanın ihtiyacını arkasından da mevcut ihracat pazarlarımız olan Irak, Azerbaycan ve Ortadoğu pazarlarının talebini karşılamalıyız. Dile getirilen 500 bin tonu ihraç etmemiz zaten mümkün değil.
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2010/01/22/rusya_ikinci_adimi_atti_tavukta_kota_yok
Foreks Haber Merkezi
(22/01/2010 - 07:44:11)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2010 23:54 
Kullanıcı avatarı

sn canlı borsa hocam şekerpiliç e bugün ne oldu da bu kadar düştü?sadece kar atışları ile açıklanabilir mi yoksa olumsuz bi haber mi var?yarın için bu hisse hakkında ne düşünüyorsunuz cevaplarsanız sevinirim.saygılar.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 48  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.