Zaman: 25 May 2017 11:32

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ULKER - Ülker Bisküvi Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2009 16:47 
Mesaj Panosu Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

ULKER - Ülker Bisküvi Hisse Senedi Yorumları

Mesaj Başlığı: Re: ülker hakkında düşünceleriniz neler?
Yeni mesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2009 11:33 
Kullanıcı avatarı

endeksin son düşme eğiliminden önce (20 gün kadar önce) geç alınmış bir kararla 3.54 maliyetle aldım..endeks aşağı doğru harekete başlayınca kararsız kaldım..ben aldığımda ülker kısa dönemde geliceği yere gelmişti..ancak az bir yolu daha vardı..ancak o yolu katedicek nefeside kalmadı şuan..endeks toparlansın zararımı biraz düzeltip çıkıcam..(yatırım tavsiyesi değildir)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2009 17:11 
Kullanıcı avatarı
Konum: ''The mother of all evil is speculation.'' Gordon Gekko
Meslek: Belirtmedi

Ülkeri kesinlikle tavsiye ediyorum... benim portföyümde mevcuttur... uzun vadede büyük getirisi olacağı kanısındayım... Sebeplerim;

hissenin değerleri çok iyi... pd / dd = 0.9 , bunun yükseleceğini düşünüyorum... bu değerin yükselmesiyle birlikte hisse değeri de yükselecektir...

artı; firma harika yatırımlar yapıyor... cafe crown, kahve dünyası ve komşu fırın (ülker, unonun yarısına sahip) bunlara en iyi örnektir. bu kuruluşların alacak tahsil etme dertleri yoktur, nakit para ve kredi kartıyla tahsilat yapmaktalar ve çok iyi getirileri var...

bu kuruluşların yanında Ülker'in kendi ürünlerinden sağladığı getiriler var... bu gibi daha sayabileceğimiz bir sürü sebepten dolayı ülker hissesinin bir iki sene içerisinde çok yüksek bir getirisi olacağını düşünüyorum... Bu görüşler kişisel yorumlarımdır...

Herkese sevgiler...

Yeni mesajGönderilme zamanı: 15 Eyl 2009 17:36 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler koncherto faydalı bilgilerin için..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Eki 2009 10:39 
Kullanıcı avatarı

ulker bendede var buyuk bir ziplama yapacak insallah bekliyoruz cok direndi artik yeter ::)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2009 09:30 
Kullanıcı avatarı

hadi ulkerim bu rallide sende yerini al de yeter artik bas gaza

Mesaj Başlığı: Re: ULKER - Ülker Bisküvi
Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Kas 2009 18:13 
Kullanıcı avatarı

sayin canli borsa ulker icin gorusleriniz nelerdir acaba??

Yeni mesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2010 03:31 
Kullanıcı avatarı

Ülker gıdada yeni ortaklıklara sıcak bakıyoR

Ülker, uluslararası boyutta büyüme için gıdada yeni global ortaklıklara, gıda dışı alanlarda ise stratejik işbirliklerine sıcak baktığını açıkladı

Gıda dışı alanlarda stratejik ortaklıklar, gıdada da global ortaklıklara sıcak baktıklarını söyleyen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşler Grup Başkanı Atilla Kurama, “Uluslararası boyutta gelişim fırsatı sunan potansiyel ortaklıklar üzerinde çalışıyoruz” dedi.
Godiva’nın kendilerine sağladığı küresel tecrübenin çok faydalı olduğunu kaydeden Kurama, “Godiva alındığında Campbell’in iştiraki gibiydi. Godiva alımında Campbell ile yapılan anlaşmada 1 yıllık süre belirtilmesine rağmen, daha kısa zamanda Godiva kendi ayakları üzerinde duran bir şirket haline geldi. Global krize rağmen de büyümeye devam etti. Bu bizim için bir avantaj oldu” diye konuştu.
Godiva’nın şimdi daha geniş pazarlarda daha ulaşılabilir bir şirket olma yolunda çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Kurama, mevcut pazarlarda değişik kanallarla müşteriye ulaşmaya, diğer pazarlarda da global olarak yayılmaya çalıştıklarını anlattı.

Çift haneli büyüme
2009 yılında satış ve marjlar açısından bütçeleri tutturmakta zorlanmadıklarını söyleyen Kurama, şöyle devam etti:
“Bazı kategorilerde çift haneli büyüme rakamları elde ettik. Ama finansal maliyetlerin negatif etkisinde kaldık. Burada Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılardan edindiğimiz tecrübeler bize önemli avantajlar sağladı. Ayrıca, müşterilerimizin görüş ve beklentilerine verdiğimiz önem ve dönemin ihtiyacına uygun ürün konseptleri geliştirme kapasitemiz, entegre yapımız, ileri teknolojimiz, güçlü dağıtım ağımız bizim için önemli bir avantaj oldu.”

‘Türk çikolata pazarı beş yıl içinde daha da gelişecek’
2010 yılında bisküvi, kek ve çikolata sektöründe yeni ürün yatırımlarıyla pazarı büyütmeyi hedeflediklerini açıklayan Kurama, şunları söyledi:
“Türkiye’de kişi başı çikolata tüketimi hâlâ Avrupa’nın çok altında. Bu pazarın önümüzdeki beş yılda Türkiye’de daha da gelişeceğini tahmin ediyoruz. Sektör lideri olarak gelişime öncülük edeceğiz. Öte yandan, ambalaj işlerimizde krize rağmen büyümeyi sürdürdük. Ambalaj grubumuz, Rotopaş’ı bünyesine kattı. Bilişimde temsilciliklerimizin sayısı arttı. Gayrimenkule de başarıyla devam ediyoruz. 2010’da aynı alanlarda yatırımlarımız sürecek.”

900 kişiye daha istihdam sağlayacak
2009’da yaşanan sıkıntıların 2010’da bir miktar duracağını öngördüklerini kaydeden Kurama, geçen yıl Ülker’in en önemli yatırımlarından birisinin de Danimarkalı şekerlemeci Gumlink ile kurulan şirket olduğunu hatırlattı. Kurama, “Continental Confectionary Company adlı yüzde 50-50 ortak şirketimiz, Gumlink’in Danimarka’daki bazı tesislerini Türkiye’ye taşıyacak. 2010’da hayata geçecek fabrikada 900 kişiye istihdam sağlanacak. Yatırım 100 milyon doları bulacak” dedi.
MİLLİYET

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2010 11:40 
Kullanıcı avatarı

ulker hissesinde çıkış var kar bıraktı biraz. sizce satmalımıyıne oldu ki çıkış trendi devam eder mi bekleyem mi? uzman arkadaşlar bir cevap yazarsa sevinirim. yok mu bir fikri olan bu kağıt hakkında?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 26 Oca 2010 12:04 
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar yok mu bir fikri olan bu kağıt hakkında...?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.