Zaman: 25 Kas 2017 01:05

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: İMKB'nin (haftalık - aylık - yıllık) Endeks Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 22:28 
Kullanıcı avatarı
Meslek: İnşaat Mühendisliği

Slm arkadaşlar bu konu başlıgını ve imbk nin haftalık aylık ve yıllık yükselme ve düşüş tirendini aramızda tartışmak için actım. Bu sabah endeks yükseliş tirendiydeydi ama ikin,ci seyasdan sonra aniden düştü işte bu ani düşüşler neden diye baktım olumsuz haber varmı diye .Olumsuz bir haber bulamadım.Bu konuda fikri olan varsa ve yazarsa sevinirim

NOT: Her yorumdan sonra imbk nin o günkü deherini yazın ilerde gecmişe baktıgımızda bize bazı fikirler verir. 27.01.2011.ile günkü degeri -1.40 - 65.039

Mesaj Başlığı: Re: İMKB,NIN HAFTALIK AYLIK YILLIK ENDESK YARUMLARI
Yeni mesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2011 22:45 
Kullanıcı avatarı

Yarın endesk düşüslemi acar yükselişlemi cogu kaynak endesksin terkrar 68000 görecek diye yorumluyor. ama dikket etmek gerekirse yılın her subat ayında endesk düşüş seyri seyretmekte

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 22:50 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Bilgisayar Mühendisliği

pazartesi ne olur?düşer mi çıkarmı?ben 62 500 ün bir direnç noktası olduğu kanaatindeyim.dolar ve euro pazartesiye durulur ve imkb yükselir diye umuyorum.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 23:04 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

Ben salı günü çıkış bekliyorum. Pazartesi muhtemelen yatayda gidebiliriz.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 23:17 
Kullanıcı avatarı

endeks dün 66400 ü geçseydi beklediğim keşisme gerçeklesecekti..bankalardaki düzenlemenin kısa vadede olumsuz olacağından bahsetmiştim..ama orta uzunda daha sağlam bir borsa için bunlar sart..abd krizden çıkmak için milyarlarca dolar karsılıksız para bastı ve parası her ülkede geçio..şimdi bu sıcak para tehlikeli hale geldi..girdiği ülkeyi yakar halde..gelişmekte olan ülkelerde dolar iş yapmaz..o yüzden piyasadan dolar çıkısı war..ee haliyle piyasada azalan dolar değerlenir.nitekim son iki haftadır hem borsa hemde doların yükselmesine şahit olduk ki ters orantılıdır bunlar...bide şubat ayı bankaların bilanço ayı ve karları 2010 dan daha fazla..2012 de yüzde 8 e kadar karlılıklarında bir azalma olabilir bankaların ama 1 yıl war onada..seçimlere kadar 80 bin görebileceğimizi düşünüyorum ..önümüzdeki dönemlerde faziler artısa geçmesi kaçınılmazdır..son yapılan politika faizindeki azalısın hata olduğunu düşünüyorum..ytd..saygılar..

Yeni mesajGönderilme zamanı: 28 Oca 2011 23:56 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Şehir ve Bölge Planlama

bugün panık satışı oldu bence alanlarda belki altan alırız diye oğraştılar ama aşağı kaymaya başladı araba arada çıksa bile biraz düzeltme gelecek bence nerde duracağı yabancılara kalmiş

Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2011 01:06 
Kullanıcı avatarı

Slm arkadaşlar bügün %-2.81 -63.211 düşüş bence bir tepki düşüşü idi.bence yabancılar dahil cogu kişi tedirgin oldu Birazda suni düşüşlerde vardı hepsi bir araya gelince %-2.81 dünkü düşüşü de katarsan %- 4 dü buldu.Burda tek karlı olan bence hükümet oldu hükümet ve maliye bakanını acıklamarını incelerseniz şunu anlatmak İstiyor .günü birlik sıcak paraya yani kısa vadeli gelen paraya artık durdedi yani eekonominin tek patronu bendedi artık kısavadeli kazac eskiden oldugu gibi bir hiseden 1 haftada %20 veya % 30 gibi kazac saglamak yok orta vadede ve uzun vadede oynayan kazanır .Bu günkü düşüler beraber artık borsa yavaş ve emim adımlarla yükselecek yabacı sermaye kacarmı diye soracaksınız yok bence kazman bu hükümet başta oldugu sürece yabancı sermayenin dünyada bizim kadar güven ortamı bulması zor saten gelişmekte olan ve saglam yapısı olan son dönemde üçtane ülke var Birezilya ikiçisi Hidistan ve Türkiye yani yabancı sermayenin fazla altarnetifi yok . Saten su anda birezilyada ve hidistanda da bizim endeskse yakın düşme var bence biraz borsanın sıkışmış havasını aldılar .pazartesi güne gelince benmce endes biraz tepki alımlarıyla yükselir 64 bini bulabilir saten merkez bankası su anda sadece takipte ne olacaklarını görmek istiyorlar saten faiz oranlarımnı aşagıya cekerken bunların planını yapmışlar adamlar sadece bunla kalmayıp ne zaman nerde devreya girceklerini pılanını bile yapılmış adamların en az bırkactene pılanı var belirli sevyiyelerde gereken müdaleyi yapacaklar.Tabiki bu yapılan olay bankalarada bir göz dagı da verildi saten 2010 yılında bankalar cok kazandı coguda yabancı banka 2011 de bankalar yine kar edecek ama 2010 yılındaki kadar olmuyacak bizim burda tek anlayacagımız olay artık piysalara merkez bankası yön verecek .Orta ve uzun vade kazaç olacak

Mesaj Başlığı: Re: İMKB'nin (haftalık - aylık - yıllık) Endeks Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 29 Oca 2011 10:02 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Hukuk

arkadaşlar ben düşme trendinin başladığını ve seçimlere kadar düşüşlerin süreceğini düşünüyorum. giden yabancı yatırımcı da artık zor gelir seçimden önce. en kötü senaryoyu düşünmemiz lazım. ne diyorsunuz....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 00:39 
Kullanıcı avatarı

Slm arkadaşlar bakalıne oldu kiın endesk ne olacak: Ben şu kanıya vardım bizim borsa ve endesksin düşmesi için elinden geleni yapıyor kimse cıkması yada yükselmesi için bir acıklama yapmıyor.Sudan sepeplerle düşüyor. Ne miş sorun Mısırmış yok deve yarında Lüpnan olur ertesi günde Ürdün olur saymakla bitmez arkadaşlar.Eski,den iç meseleler yüzünden borsa düşerdi şimdi dış ükleler için düşüyor yakında borsa sayesinde bütün düyanın piyasasını ve siyasetini neydeyse ezberleyecegiz bakalım ne zaman cıkacak endesk. Şunu anlamak lazım bizim borsada endesk en fazla 200 yada 300 kşi yada sirket veya bankalar yönetiyor. Bunların en iyi örneklerinden bir Citibank. BU gibi piyasayı elinde tutan güçlerle Merkez bankası arasında piysaya kim hakim ollacak diye bir cekişme var bakalım kim kazanaç bu savaşı . Yarı tüm arkadaşlara bol kazançlar

Yeni mesajGönderilme zamanı: 01 Şub 2011 00:52 
Kullanıcı avatarı

bence şimdilik bizim borsa dünya borsalarına endeksli. İç piyasalarda şimdlik devam eden durgunluk var. Dış borsalardaki endeks yükseliş ve alçalışları önemli. Bence yarın azda olsa borsanın artacağı yönünde gidişat var.ytd

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
kredi
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.