Zaman: 16 Eki 2019 19:52

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Grafiklerin Yorumlanması
Yeni mesajGönderilme zamanı: 25 Nis 2010 20:53 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Tıp

Arkadaslar merhaba,

1 hafta önce siteyle tanıstım ve yapılan her yorumu keyıfle okuyorum. Özellikle eğitim sayfalarındakı bılgıler bır araya getırılerek guzel bır borsa kıtabı dahi olusturulablıır.

Eksikliğini duydugum tek konu ise sürekli olarak grafiklerden bahseden arkadaslar var fakat grafiklerin bize ne anlatıığına dair bir yorum yok. Grafikler hakkında bilgi verebilecek üyeler bir kaç satır yazabılırlermi...

Teşekkürler

Mesaj Başlığı: Re: Grafiklerin Yorumlanmasi
Yeni mesajGönderilme zamanı: 06 May 2010 20:06 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

Aslında grafik istatistik ve tüketici borsada alıcı ve satıcı davranışlarını gösteren bir pusula.Kağıdın destek direnç trend eğrisini genelde düz yatay ve eğrilerle görebilirsin. Bunları indikatörlerle birleştirerek fikir edinebilirsin.
Yalnız şunu söyliycemç Kağıt alırken daha çok spekülasyon ve hissiyatla hareket edilir. dolayısıyla grafikler her zaman sana yön göstermiyor. Sadece kağıdın hareketini incelersin.Yada büyük kağıtlarda bişey ifade eder.
manüpilatif kağıtlar ne grafik dinler ne trend onlar manüpilenin oyuncağı istediği gibi alır çakar İMKB de bunlar dan çok var.
Mümkünse analizi ulusal 30 da 50 de ara,yoksa teknik analizboş.
ama endeksi analiz etmek çok önemli bunun için kullanabilirsin, özellikle fibonaciler sana hareket aralıklarını gösterir.

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.