Zaman: 21 Eki 2019 23:00

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Teknik Analiz ve Japon Mum Çubukları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 13:26 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

Merhabalar

Daha önce de bir başlık açmıştım ama acemi olduğum için başlık açamazsın denmişti ama baktım ki bir iki arkadaş da açmış ve soruları yanıtlanmış umarım bir hata yapmıyorumdur ancak bu soruma cevap bulmak da istiyorum arkadaşlar özür dilerim eğer yanlış yapıyorsam.

Şu adreste http://www.candlesticker.com/tr/Default.asp japon mum çubuğunun karakteristik özelliği anlatılmış gayette net ancak kafama takılan soru şu, mumu oluşturan gövdenin uzunluğu ve kısalığını ne belirliyor o yazılmamış bazı mumlar kısa ve hatta yok bazıları ise uzun, bu boyutu ne belirliyor acaba ?

Mesaj Başlığı: Re: Teknik Analiz ve Japon Mum Çubukları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 13:48 
Kullanıcı avatarı

gün içindeki fiyat hareketleri örneğin açılıs fiyatıyla kapanıs fiyatı arasında fark varsa gövde uzun olur gövde günlük açılısla kapanıs arasındaki fark çubuk ise en düşük en yüksek arasındaki fark

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 14:12 
Kullanıcı avatarı

bu açıklamadan yola çıkarsak eğer açılış ve kapanış fiyatı aynı ise gövdesiz bir mum oluşuyor anladım teşekkürler.

28kopuk yazdı:
gün içindeki fiyat hareketleri örneğin açılıs fiyatıyla kapanıs fiyatı arasında fark varsa gövde uzun olur gövde günlük açılısla kapanıs arasındaki fark çubuk ise en düşük en yüksek arasındaki fark

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 14:29 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Makina Mühendisliği

BUNUN KULLANILDIĞI BİR SİTE VAR İSİM VERMEYIM BURADA UYE OLAN VAR MI BİR SORU SORACAM TURK.... DİE BASLAAYAN SİTE

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 14:34 
Kullanıcı avatarı

guldal13 yazdı:
BUNUN KULLANILDIĞI BİR SİTE VAR İSİM VERMEYIM BURADA UYE OLAN VAR MI BİR SORU SORACAM TURK.... DİE BASLAAYAN SİTE

ben kullanıyorum ama üye değilim üyelik ücretli çünkü kendim bir uygulama yazıyorum o yüzden öğrenmem gerekiyordu nasıl oluşturulduğunu.

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2010 15:09 
Kullanıcı avatarı

tekrar merhaba

Mumun gövdesinin uzunluğunun açılış ve kapanış fiyatı ile ilgili olduğunu anladım ancak şöyle bir şey daha takıldı kafama mumun genelini baz aldığımızda, yani kuyruklarla beraber uzunluğu ne belirler ?, bazı mumlar geneli itibari ile oldukça uzunken bazıları nokta kadar bunu ne belirliyor ?

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.