Zaman: 14 Eki 2019 18:30

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Borsa'ya başlangıç ?!
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2011 21:36 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

Bir kaç haftadır kafamı borsayla bozmuş biri olarak, başlangıçta sıkıntı çekiyorum.Teorik olarak çoğu şeyi araştrdım öğrendim.Nedir nasl olur.Fakat pratik kısmına geçeyim dedim fakat sıkıntım var maalesef.Nerede ?

İnternet üstünden borsa oynamak istiyorum.İşbankasına gidip, hesap açtırıp, ordan işteyatırım (sanırım) sitesinden hisse alıp satabiliceğimizi söylediler.Bu konuda ;

- Hisseler için VOB hesabı mı açtırmam lazım ? yoksa yatırım hesabı mı ? Hisse alıp satıcam sadece.
- Teminat ücreti gerekiyor.Bazı yerlerde 18 tl, bazı yerlerde 140 lira deniyor.İşbankasında ne kadar ?
- Teminat ücretini yatırınca o ücret üstünden mi oynamaya başlıyoruz yoksa o ücret orda kalıyor mu ?
- Kıbrısta öğrenciyim.Bu yüzden bankaya git ilgilen vs.. gibi işlemler olamayacak.Kıbrısta işbankası yaygın.Sadece banka üstünden bu işlemler gerçekleştirilebilir mi ?
- Birde öğrenme amaçlı 100 lira ile başlamak istiyorum.biraz çözeyim sonradan takviye yaparım.Bir alt sınırı falan varmı 500 lira vs.. gibi.

bunların dışında bilmem gereken , yada söylemek istediğiniz başka birşeyler varmı ? Sıfırdan başlayacağım.

Teşekkürler.

Mesaj Başlığı: Re: Borsa'ya başlangıç ?!
Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2011 21:43 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Belirtmedi

ayrox yazdı:
Bir kaç haftadır kafamı borsayla bozmuş biri olarak, başlangıçta sıkıntı çekiyorum.Teorik olarak çoğu şeyi araştrdım öğrendim.Nedir nasl olur.Fakat pratik kısmına geçeyim dedim fakat sıkıntım var maalesef.Nerede ?

İnternet üstünden borsa oynamak istiyorum.İşbankasına gidip, hesap açtırıp, ordan işteyatırım (sanırım) sitesinden hisse alıp satabiliceğimizi söylediler.Bu konuda ;

- Hisseler için VOB hesabı mı açtırmam lazım ? yoksa yatırım hesabı mı ? Hisse alıp satıcam sadece.
- Teminat ücreti gerekiyor.Bazı yerlerde 18 tl, bazı yerlerde 140 lira deniyor.İşbankasında ne kadar ?
- Teminat ücretini yatırınca o ücret üstünden mi oynamaya başlıyoruz yoksa o ücret orda kalıyor mu ?
- Kıbrısta öğrenciyim.Bu yüzden bankaya git ilgilen vs.. gibi işlemler olamayacak.Kıbrısta işbankası yaygın.Sadece banka üstünden bu işlemler gerçekleştirilebilir mi ?
- Birde öğrenme amaçlı 100 lira ile başlamak istiyorum.biraz çözeyim sonradan takviye yaparım.Bir alt sınırı falan varmı 500 lira vs.. gibi.

bunların dışında bilmem gereken , yada söylemek istediğiniz başka birşeyler varmı ? Sıfırdan başlayacağım.

Teşekkürler.

kardeş ben de işbankasından işlem yapıyorum.....bankaya git cari hesap ve aynı numarada yatırım hesabı açtır....sonra internetten alıp satmak istiyorum diye bankada söyle sana interaktif hesabını faal duruma getirirler...bunların hepsi 15 dakikalık iş....borsada alt veya üst sınır yok.....mesala hissenin fiyatı 1 tl olur sende istersen onu 1 tl karşılığı alırsın....veya 400 tl olur bir hisse yani lot onu 400 tl ye alırsın.....tavsiyem şu başka bankalarda hesap açtır işbankasından canlı yayın yok diğerleri verileri canlı izleme imkanı veriyor.....ben sürekli tv karşısında olduğumdan başka bankalardan hesap açtırmadım....saygılar....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2011 21:49 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Beslenme ve Diyetisyen

teminat ücreti var mı peki ? Ayrıca Garanti nasıl ? Garanti bankasıda mevcut.

düzeltme:
bigpara ekolay gibi sitelerden takip edebiliyorum ? Eğer sadece takip etmekse problem değilde, alım satım zor mu olur işbankasında (internet üzerinden)

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2011 22:07 
Kullanıcı avatarı

teminat duymadım sadece komisyon var....alış-satışta bir miktar kesiliyor....o parayı hepsi alıyor (komisyonu) alış -satış diğerlerinden daha iyi diyebilirim...yani alım-satıne oldu ki çok zevkli ve hızlı.....bigpara ekolay gibi siteler 15 dakika gecikmeli yayınlıyorlar....onlar işine yaramaz....sana anlık takip edeceğin sistem gerekli...borsada 1 dakikada bile çok şey değişebiliyor.....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2011 18:04 
Kullanıcı avatarı

ayrox yazdı:

Teşekkürler.

slm kardeş..
bende yeni başladım borsaya ve garanti bankasından..
yatırım hesabı açtırıyosun...ve e-trader programı ile anlık takip yapabiliyosun ve alış - satış vs.vs işlemleri uygulayabiliyorsun..alış satışda komisyon bedeli alıyor sadece...
diğer internet sitelerinden izlemek geçikmeli oluyor..canlı canlı her hisse cok heyecanlı oluyor....

Yeni mesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2011 17:12 
Kullanıcı avatarı
Meslek: Eczacı

slm kardeşler bende yeni başladım desem olur 2004 de küçük çaplı yaptım ama bıraktım bakalım öğreicez bende garandan yapıyom alımı
etrend yani yazışalım hisse tiyolarında acamilerin şansı çok olur
ben birisa ve aygazdayım banvit düşünüyorum pazartesi seans yönünü dikecek yukarı ama geriekilcek gün içinde hadi hayırlısı
11 temmuz yarın göricez

Yeni mesajGönderilme zamanı: 16 Tem 2011 12:11 
Kullanıcı avatarı

Yeni başlayan herkez Borsada Yüksek Kazanç Rehberini okumalı.

www.trendtakipcisi.com

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011 17:16 
Kullanıcı avatarı

arkadaşlar bir sorum olacak...

Bir bankanın hisse senedi bölümünden alım satıne oldu kiıyorum. Bugün anlamadığım bir şey oldu. Şöyle ki... bir kağıta serbest alış dedim. Emir gerçekleşti... detayına baktığımda görüyorum şu kadar hisseyi şu fiyattan almışım diye. Ama hesaba bakıyorum bu kağıtların almış olduğum toplam değerinin hesabımdaki parayla alakası yok. Daha açık şöyle anlatayım... 9500 lira param vardı. 170 tane 51.25'ten hisse aldım. 8712 lira ediyor. BU paranın gerisi nereye gitti peki? Çünkü hisse senedi alımı için kullanabileceğim tutar sadece 5 lira... geriye kalan para nerede? bir yerde bloke mi tutuluyor?

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011 17:18 
Kullanıcı avatarı

neotyrant yazdı:

Bir bankanın hisse senedi bölümünden alım satıne oldu kiıyorum. Bugün anlamadığım bir şey oldu. Şöyle ki... bir kağıta serbest alış dedim. Emir gerçekleşti... detayına baktığımda görüyorum şu kadar hisseyi şu fiyattan almışım diye. Ama hesaba bakıyorum bu kağıtların almış olduğum toplam değerinin hesabımdaki parayla alakası yok. Daha açık şöyle anlatayım... 9500 lira param vardı. 170 tane 51.25'ten hisse aldım. 8712 lira ediyor. BU paranın gerisi nereye gitti peki? Çünkü hisse senedi alımı için kullanabileceğim tutar sadece 5 lira... geriye kalan para nerede? bir yerde bloke mi tutuluyor?

overall inda kullanilabilir bakiye olarak gozukmesi lazim bankayi ara sor bence

Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011 17:28 
Kullanıcı avatarı

amontana1 yazdı:
neotyrant yazdı:

overall inda kullanilabilir bakiye olarak gozukmesi lazim bankayi ara sor bence

orada yazıyor 51.25'ten alındı diye ama serbestten aldığım için ne bileyim daha yüksekten almış olma ihtimali var mı? Bir kısmını yani...

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Geçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede herhangi bir üyenin mesajı nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.