Zaman: 01 Mar 2017 20:45


Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki
 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2012 16:41 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*ECZACIBAŞI MENKUL, GARANTİ BANKASI, HALKBANK VE YKB İÇİN TAVSİYESİNİ 'PİYASAYA PARALEL GETİRİ'YE İNDİRDİ


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2012 16:44 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*ECZACIBAŞI MENKUL, YKB İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 4.00 TL'DEN 4.37 TL'YE ÇIKARDI


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2012 17:29 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

Bankacılık Sektörü – 2. Çeyrek Kar Tahminleri / Oyak Yatırım – (20.07.2012)
Bilanço Analizleri Tem 20, 2012
Yavaşlayan büyümeye uyum sağlandı…

Krediler ve karlılık. Merkez Bankası’nın kararlarının bankaların karlılık kalitesini arttırmasını kimse beklemiyordu. Komisyon gelirlerindeki yasal düzenlemenin olumsuz etkisi olmasa, karlılıkta artış kaçınılmazdı. Seçici kredi büyümesi bankaların karlılığını olumlu etkilemeye devam ediyor. Nispeten yüksek kalan mevduat faizleri, daha yüksek getirili KOBI ve tüketici kredileriyle bertaraf edilmiş gözüküyor. Hazine kâğıtlarından elde edilen karların büyük kısmı gerçekleşmiş bulunuyor. Bu da önümüzdeki dönemde bankaların bunları krediye çevirmesine imkân sağlayacaktır. Yabancı kaynakta sıkıntı olmadığını düşünürsek hâlihazırdaki kredi büyümesi sürdürülebilir duruyor.

Basel II olumlu. Bankalar sermaye tüketen krediler yerine son dönemde kredilerinde seçici davranıyorlar. Bu bazı bankaların verimlerinin artmasına sebebiyet veriyor. Bu gelişmenin olumsuz tarafı, bankalar önümüzdeki dönemde düşük getirili yatırım kredilerini finanse etmekte isteksiz olacaklardır. Bunun yerine sermayeyi yüksek getirili kredilerde, talep olduğu sürece, değerlendirmeyi sürdüreceklerdir.

Gider kontrolünün sonuna gelindi. Maliyetlerin daha fazla aşağıya çekilmesi zor gözüküyor. Bu sebeple şube ağını daha verimli kullandıran KOBI ve tüketici kredilerinin önemi daha ön plana çıkıyor. Son dönemki gelişmelere bakınca, VAKBN KOBI kredilerinde büyümesiyle ve ISCTR kredi büyümesi ve tahvil alımları ile iyi bir zamanlama yakalamış gözüküyor. HALKB ve YKBNK yüksek getirili kredi vermeye devam ediyor. Özet olarak, verimlik artışı gider gelir dengesi daha yüksek olan bankaları olumlu etkiliyor.

2. çeyrekte ön plana çıkanlar. Katılım ve yatırım bankalarında ciddi bir sürpriz gözükmüyor. Artan kredi marjları azalan komisyon gelirleri ve faaliyet giderleri dolayısıyla karlılığa tam yansımıyor. SKBNK’ın karının geçen çeyrek civarında gerçekleşmesini bekliyoruz. YKBNK temettü geliri olmayan bu çeyrek giderlerin etkisiyle çeyreksel olarak düşük bir kar açıklayacak. VAKBN düşük kara rağmen aktif kalitesini arttırıp, çeşitlendiriyor. ISCTR beklenenden az temettü geliriyle geçen senenin altında kar açıklayabilir. AKBNK’ta kredilerin yeniden fiyatlanması beklenenden uzun sürüyor. GARAN ise komisyon gelirlerindeki yöntem yüzünden benzer bankalardan göreceli olarak daha zayıf kar açıklayabilir. HALKB’ın karlılığı beklentilerin çok önünde gidiyor.

Tavsiye değişiklikleri. ISCTR’yi son dönemki performansı sonrası ENDEKSE PARALEL getiriye çekiyoruz. ASYAB ve ALBRK’yı Basel’den beklentimizden daha az etkilenen SYR’leri sebebiyle yukarı çekiyoruz. HALKB ön plana çıkan tavsiyemiz olurken, AKBNK için kısa vadede çok olumlu bir görüşümüz yok. Bankalar için genel olarak Nötr görüşümüz devam ediyor.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Tem 2012 17:40 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

Bankaların 2012/6 Aylık Bilanço Tahminleri / Finans Yatırım – (16.07.2012)
Bilanço Analizleri Tem 16, 2012
İMKB Bankaları: 2Ç12’ye ilişkin tahminler

Bankalar 2Ç12 kâr tahminleri: Bir önceki çeyreğe göre %2 daralma (yıllık bazda %2 düşüş) ve 2011 yılının ilk yarısına kıyasla 2012 yılının ilk yarısında %1’lik bir daralma olmasını öngörüyoruz.

Bankalar için kâr dönemi 23 Temmuz’da Şekerbank ile başlıyor ve Ağustos ayının ikinci haftasına kadar devam ediyor (solo sonuçlar için son açıklanma tarihi). Bu notla birlikte İMKB’de işlem gören bankalarla yaptığımız toplantılardan edindiğimiz bilgileri ve ikinci çeyrek için tahminlerimizi özetlemeye çalıştık. Takibimizdeki bankaların kârlarında bu çeyrekte %2 daralma olmasını öngörüyoruz. Bu yılın ilk yarısında bankaların kaydedeceği kârın geçen yılın ilk yarısına göre çok az bir miktar düşük kalacağını tahmin ediyoruz (-%1). Bu arada, tüne oldu kiıl için bazı öngörülerimizde kayda değer değişiklikler yapıyoruz: 1) Sektör için kredi riski maliyeti tahminimizi aşağı çekiyoruz. 2) Yılın geri kalanında mevduat maliyetlerinin daha önce tahmin ettiğimizin de üzerinde yapışkan kalacağını düşünüyoruz. 3) Faaliyet spread’lerinin modellerimizde öngördüğümüzden daha erken bir zamanda yatay bir seyre girmesi beklenebilir (Bu çeyrekte olabilir). 4) Alım satım kârı yılın geri kalanında sepetteki volatilitenin azalması ve TL gösterge faizinin düşmesi nedeniyle daha yüksek olabilir.

Bankacılık spread’lerinin artmasını, düşük TÜFE’ye rağmen bono tarafının etkisinin olumlu olmasını ve kredi riski maliyetinde hafif bir yükseliş gerçekleşmesini öngörüyoruz Açıklanması yakınlaşan ikinci çeyrek rakamlarının sergilemesini beklediğimiz belli başlı trendlere dikkatimizi çeviriyoruz. 1) Bankacılık spread’leri ile başladığımızda, sektörün TL tarafındaki ortalama bankacılık spread’lerinin bu çeyrekte geri çekilmesini bekliyoruz. Son üç çeyrekte gördüğümüz üzere kredilerdeki getirinin artması 2Ç12’de de bir miktar mesafe kat edebilir ancak kredilerdeki getirinin tavan seviyesine ulaştığını ve yılın ikinci yarısında gerileyeceğini düşünüyoruz. Sektörün fonlama tarafındaki rekabeti başarılı bir şekilde yönettiğini (ticari bankalar tarafından ihraç edilen menkul kıymetlerin mevduat piyasasındaki baskıyı azaltması sayesinde) ve TCMB’nin göreceli olarak daha ucuz olan repo fonlamasından fayda sağladığını düşünüyoruz. 2) İkinci olarak, geriye dönük gerçekleşme metodolojisini kullanan bankaların (ISCTR ve AKBNK hariç tüm bankalar) TÜFE’ye endeksli olan getirilerinde düşüş görülebilir. Sonuç olarak, nominal bazda net faiz geliri bir önceki çeyreğe göre artış kaydedebilir fakat net faiz marjının bu çeyrekte tavan seviyesine ulaşacağını ve önümüzdeki çeyreklerde de bu seviyelerde yatay seyredeceğini düşünüyoruz. 3) Üçüncü olarak, komisyon geliri; tüm bankaların komisyon ve ücret yaratan faaliyetleri için güçlü bir momentum öngörse de, yöneticilerin çoğunluğunu finansallar tarafındaki ‘‘komisyon geliri”nin bir önceki yıla göre yeni uygulanmaya başlanan komisyon geliri kayıt yöntemindeki değişiklik nedeniyle azalabileceği konusunda endişeli bulduk. Sonuç olarak, kredi riski için şunu söyleyebiliriz: Yaptığımız toplantıların ardından kredi riski maliyetinin sorunlu kredilerdeki geri dönüşleri ve kredi stokundaki büyümenin yanında alınan karşılıkları da dahil ederek tahminimizin altında kalabileceğine dikkat çekiyoruz.

Bu kâr dönemi için strateji: TSKB, SKBNK ve ISCTR pozitif. ALBRK ve VAKBN’den uzak durun.

Kâr beklentilerini, piyasa görüşünü, temel analizimizi (stratejik görüş) ve son dönemdeki fiyat hareketlerini hesaba katarak oluşturduğumuz metodolojimizle 2Ç12 kâr dönemine girerken bankacılık sektöründeki hisselerin değerlerini karşılaştırmaya çalıştık. Buna göre; TSKB, SKBNK ve ISCTR’nin operasyonel performanslarında gördüğümüz pozitif görüşümüzün henüz piyasanın beklentisine ve dolayısıyla hisse fiyatlarına tamamen yansımamış olabileceğini düşünüyoruz. Buna karşılık, VAKBN’nin 2Ç12 sonuçları yüksek alım satım zararı, komisyonlardaki düşüş ve yüksek karşılık giderleri ile piyasayı hayal kırıklığına uğratabilir.


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012 16:56 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

JPMORGAN CAZENOVE'NİN VARLIK TAHSİSATINDA TÜRKİYE VE GÜNEY AFRİKA İÇİN TAVSİYESİ 'AĞIRLIĞINI ARTIR'
JPMorgan Cazenove'nin bugün yayınladığı Orta-Doğu Avrupa OrtaDoğuAfrika (CEEMEA) strateji raporunda Temmuz ayında başlayan rallinin merkez bankalarının yardımı ile Ağustos ayında hızlanarak devam ettiği belirtilerek, varlık tahsisatında Türkiye ve Güney Afrika için tavsiyenin 'ağırlığını artır' olduğu belirtildi. Avro Bölgesi'ndeki resesyondan darbe alan Orta Avrupa ülkeleri için tavsiyenin 'ağırlığını azalt' olduğu ortamda, Rusya ve Mısır için ise tavsiye 'nötr' olarak devam ediyor. JPMorgan Cazenove'nun CEEMEA Top 10 hisse listesinde ise Türkiye'den Garanti Bankası, YKB ve Koç Holding yer aldı. JPMorgan Cazenove'nin Garanti Bankası için tavsiyesi 'ağırlığını artır', fiyat hedefi 8.30 TL. YKB için tavsiyesi 'ağırlığını artır', fiyat hedefi 3.97 TL. Koç Holding için tavsiyesi 'ağırlığını artır', fiyat hedefi 7.43 TL Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012 16:58 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

YAPI KREDİ, UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ’NİN RESMİ BANKASI OLDU
Yapı Kredi, dünyanın en büyük futbol organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Türkiye’deki Resmi Bankası oldu. Bu prestijli spor etkinliğine destek veren ilk Türk bankası olma gururunu yaşayan Yapı Kredi, önümüzdeki üç sene boyunca sponsorluk desteğini sürdürecek. Yapı Kredi’nin UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Resmi Bankası olmasıyla ilgili konuşan Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın “Futbol yalnızca bir spor dalı değildir. Çağımızda toplumun tarihi, sosyal ve hatta siyasi dokusunu şekillendiren bir kültür haline dönüşmüştür. Farklı coğrafyalardan takımların birlikte oynayacağı bu oyuna adımızı yazdırmayı ‘Hizmette Sınır Yoktur’ vizyonuna sahip bir kurum olarak son derece önemli ve anlamlı buluyoruz.” dedi. Yapı Kredi olarak her alanda en iyisini yapmayı amaçladıklarını vurgulayan Açıkalın, “Söz konusu spor olduğunda da bu anlayışımızı devam ettirerek milyonlarca insanı heyecanıyla peşinden sürükleyen UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Türkiye’deki Resmi Bankası olduk. Dünyanın bu en büyük futbol organizasyonuna destek veren ilk Türk bankası olmanın gururunu yaşıyoruz. Çalışanlarımız, müşterilerimiz ve tüm Türk halkıyla birlikte futbol heyecanını doyasıya yaşamak için önümüzdeki üç yıl boyunca pek çok çalışma gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012 17:00 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

EFG İSTANBUL, MODEL PORTFÖYÜNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ
EFG İstanbul, dün yayınladığı rapor ile en beğendiği hisselerden oluşturduğu model portföyünde değişikliğe gitti. En beğendiği hisseler listesinden Garanti Bankası, Trakya Cam ve TSKB'yi çıkaran EFG, onların yerine Sinpaş GYO, Şişecam ve YKB'yi listeye aldı. EFG, en beğendiği hisseler listenie aldığı Sinpaş GYO ve YKBiçin tavsiyesini 'nötr'den 'al'a yükseltti. EFG'nin Şişe Cam için fiyat hedefi 3.10 TL, Sinpaş GYO için 1.90 TL ve YKB için 4.55 TL olarak belirlendi. En beğenilenler listesinde Halkbank, Migros, Işbankası C, BİM, Tekfen Holding, Anadolu Efes ve Tav Havalimanları da yer alıyor. Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2012 17:01 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*ŞEKER YATIRIM'IN YKB İÇİN FİYAT HEDEFİ 4.33 TL, TAVSİYESİ 'ENDEKSİN ÜZERİNDE GETİRİ'


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2012 16:27 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

JPMORGAN CAZENOVE'NİN VARLIK TAHSİSATINDA TÜRKİYE VE GÜNEY AFRİKA İÇİN TAVSİYESİ 'AĞIRLIĞINI ARTIR'
JPMorgan Cazenove'nin bugün yayınladığı Orta-Doğu Avrupa OrtaDoğuAfrika (CEEMEA) strateji raporunda Temmuz ayında başlayan rallinin merkez bankalarının yardımı ile Ağustos ayında hızlanarak devam ettiği belirtilerek, varlık tahsisatında Türkiye ve Güney Afrika için tavsiyenin 'ağırlığını artır' olduğu belirtildi. Avro Bölgesi'ndeki resesyondan darbe alan Orta Avrupa ülkeleri için tavsiyenin 'ağırlığını azalt' olduğu ortamda, Rusya ve Mısır için ise tavsiye 'nötr' olarak devam ediyor. JPMorgan Cazenove'nun CEEMEA Top 10 hisse listesinde ise Türkiye'den Garanti Bankası, YKB ve Koç Holding yer aldı. JPMorgan Cazenove'nin Garanti Bankası için tavsiyesi 'ağırlığını artır', fiyat hedefi 8.30 TL. YKB için tavsiyesi 'ağırlığını artır', fiyat hedefi 3.97 TL. Koç Holding için tavsiyesi 'ağırlığını artır', fiyat hedefi 7.43 TL Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com


Çevrimdışı
 Profil  
 Mesaj Başlığı: Re: YKBNK - Yapı ve Kredi Bankası Hisse Senedi Yorumları
Yeni mesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2012 21:06 
Kullanıcı avatarı
Kayıt: 17 Oca 2011 20:04
Mesajlar: 2398
Meslek: Gemi Mühendisliği

*GOLDMAN SACHS, YAPI KREDİ BANKASI İÇİN FİYAT HEDEFİNİ 3.20 TL'DEN 3.10 TL'YE İNDİRDİ, TAVSİYE 'SAT'


Çevrimdışı
 Profil  
 

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver Sayfaya git Önceki  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sonraki


 Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafirGeçiş yap:  
Uyarı : Bu sitede tüm içeriği üyelerimiz oluşturmaktadır.5651 sayılı yasa gereği hukuki sorumluluk içeriği oluşturan üyemize aittir.Hukuka aykırı bir içerik gördüyseniz
ya da herhangi bir üyenin içeriği nedeniyle haklarınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız borsayorumu@borsayorumu.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.